Left Bottom vmi

Archyvas

Naujienos

Balciu bendruomene_simtadienyjeSpalio pabaigoje į naują veiklos etapą įžengę Vainuto seniūnijos Balčių kaimo bendruomenės nariai aktyviai juda ir planuoja tolesnę veiklą.

Balčiškiai jau dalyvavo Šilutėje vykusiame Lietuvos šimtmečio šimtadienyje, pateikė prašymą Registrų centrui ir gavo sutikimą keisti bendruomenės pavadinimą, ir planuoja ne vieną renginį paskutiniajam metų mėnesiui.

Balčiškių entuziazmu džiaugiasi ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.

old-lady-fightsSekmadienį Šilutės policininkai ir medikai susidūrė su jų tarnyboje itin retai pasitaikančiu smurto atveju. Asmeninius nesutarimus smūgiais aiškinosi 82-ejų ir 86-erių metų seserys, gyvenančios tame pačiame bute.

1 saskesKretingoje vyko tradicinis šaškių komandų turnyras „Auksinis ruduo“, kuriame varžėsi devynios klubų rinktinės. Tarp jų - ir Šilutės šaškių-šachmatų klubo nariai. Jie ne tik dalyvavo, bet ir parsivežė sidabrinius medalius, nusileidę tik Telšių „Smūgio“ komandai. Negana to, Benediktas Bagočius tapo geriausiu trečios lentos žaidėju.

 

Mamos pienas_infogr1Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui? Pateikiame devynis neįtikėtinus faktus apie motinos pieną, kuriais pasidalino Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas dr. Arūnas Liubšys ir „Nutricia Research“ mokslo centro Nyderlanduose motinos pieno tyrimų vadovas dr. Berndas Stahlis.

proza SveksnojeKasmetinė Švėkšnos literatūros šventė „Proza skaitoma rudenį“ šiemet dedikuota žymaus, bet anksti mus palikusio kraštiečio prozininko Antano Ramono (1947-1993) atminimui.

Savaitės klausimasAr norėtumėte, kad labiau pašaltų?

Ukmergės naujienos