Pažintis

Valodskiene su seneliais„Gyvenimas yra toks gražus“, - pokalbio pradžioje pozityvumo užtaisu nustebina Šilutės senelių globos namų direktorė, šiemet rajono „Metų socialinės darbuotojos“ vardą pelniusi Danutė VALODSKIENĖ.

Kalbantis ilgiau tas pozityvumas nemąžta, o priešingai, - regis, direktorės kabinete jo vis daugiau randasi. Ir netrukus pradeda aiškėti kodėl: todėl, kad D.Valodskienė kaip tik tokiu būdu saugo ir savo, ir aplinkinių sveikatą...
„Nesėkmių ir nemalonumų užtenka kiekvieno mūsų gyvenime. Labai svarbu stumti juos į antrąjį planą, o ne dar labiau ties jais „užsiciklinti“. Svarbu matyti gėrį ir grožį, jei norime išlikti sveiki, jei tausojame savo sveikatą“, - sako ji.

glaukoma steponkiene 1Kasmet antrąjį spalio ketvirtadienį minime Pasaulinę regėjimo dieną, kurią paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija. Tądien žmonės raginami pasirūpinti savo akimis, apsilankyti pas okulistus.

Kad tokie reguliarūs apsilankymai ypač svarbūs neišgydomos ligos - glaukomos - profilaktikai, tvirtina ir Šilutės „Optikos“ salono šeimininkė, gydytoja oftalmologė Renata STEPONKIENĖ. Profilaktika -  vienintelė išeitis norint išsaugoti regėjimą susirgus glaukoma.

avietynas tatjana 1p„Babje Leto“, „Meteoras“, „Rosa“, „Canby“, „Willamette“, „Polana“, - tokią užsienietiškų žodžių virtinę išgirstame užsukę į vyndarių Tatjanos ir Česlovo RAMOŠKŲ sodybą Švėkšnos seniūnijos Virkytų kaime. Tie žodžiai atspindi ne ką kitą, o paprasčiausių aviečių įvairovę.
Bet tos įvairovės Ramoškų sodybos avietyne nerasite - čia veši viena vienintelė „Polana“.

Kadangi rugsėjis yra tas metas, kuomet subręsta aviečių derlius, ir kuomet vėl prisimename, jog nebe už kalnų laikas, kai ir vėl užpuls peršalimo ligos, tai kaip tik dabar ir laikas priminti apie vieną liaudišką peršalimo gydymo receptą - aviečių arbatą.

Iš ko ją geriau virti - iš lapų ar iš stiebų, o gal naudingiau į verdantį vandenį dėti aviečių uogienę? Su medumi ją vartoti ar be? - į tokius klausimus šįkart tegu atsakys didžiausio rajone avietyno šeimininkai.

bubmblauskiene irena siemet ereliu moterysNet sunki liga nėra nuosprendis, ji negali atimti gyvenimo džiaugsmo, negali sustabdyti, jei žmogus pats nenori sustoti ir nutaria jai nepasiduoti. Tuo įsitikinusi Pagryniuose gyvenanti Irena BUMBLAUSKIENĖ,  šiemetinio Žuvienės virimo čempionato absoliuti čempionė.

Bet ne apie šį čempionatą, ir ne tik apie žuvienę šįkart kalbinsime čempionę. Daugiau kalbėsime apie gebėjimą nepalūžti prispaudus ligai, apie nuolatinį sukimąsi it voverės rate ir sugebėjimą nubraukus nuovargį užtraukti dainą. Dar - apie būtinybę turėti bendraminčių likimo draugų, mylinčių artimųjų ir mediką, su kuriuo gali bet kada išsikalbėti.
Kalbėsime apie būtinybę nevengti žmonių ir neužsidaryti tarp keturių sienų.

grozio paslaugos proceduraAktyvaus deguonies ir ozono inhaliacijos, aknės (spuogų) gydymas, odos su išsiplėtusiais kapiliarais (kuperozės) gydymas, depiliacija, hialurono rūgšties įterpimas į odą dermaroleriu (mikroadatinė odos terapija) - tai vis procedūros, be kurių dažna šiandienos moteris (o neretai - ir vyras) negali įsivaizduoti savo gyvenimo.

Akstinu prabilti apie grožio puoselėjimą tapo praėjusią savaitę, rugsėjo 9-ąją,  minėta Tarptautinė grožio diena.

Todėl ir sukome į Šilutėje, Rusnės g. 6, jau 9 metus veikiantį Reabilitacijos ir grožio centrą, kuriame dirbantys specialistai lankytojams siūlo moderniausias grožio procedūras.

Blackberries by Hanney Road - geograph.org .uk - 1469378Jau prasidėjo gervuogių metas. Kuo vertingos šios uogos?

Gervuogės labai gražiai atrodo, todėl itin tinkamos puošybai. Pastebėjot, jomis beveik visuomet puošiami baltieji ir skanieji tortai su maskarponės sūriu?  Prisiskynę porą saujų gervuogių, galime sutaupyti beveik 10 litų (maždaug tiek skiriasi papuošto ir nepuošto torto su maskarpone kaina parduotuvėje).

gydytoja giedraitieneNet toje pačioje seniūnijoje ir visai greta vienas kito esančių kaimų gyventojų požiūris į savo sveikatą gali labai skirtis. Tai konstatuoja neseniai Saugose esančiame medicinos centro „Puriena“ punkte pradėjusi dirbti šeimos gydytoja Violeta GIEDRAITIENĖ.

Su medike kalbamės tuomet, kai ji jau turi pastebėjimų apie naujuosius savo pacientus. Turi ir kuo pasidžiaugti: kad saugiškiai labai domisi savo sveikata, kad yra žingeidūs ir iniciatyvūs. Gydytoja žino: kai su pacientu išsikalbi, kai užsimezga ryšys, tada pavyksta pasiekti ir geresnių gydymo rezultatų.

grybai-5040bdaac9f61Nors daugelis grybautojų mano, kad puikiai pažįsta valgomuosius grybus, vis dėlto retkarčiais į pintines papuola ir nuodingų grybų, kurie pridaro daug nemalonumų. Pasitaiko, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie visą gyvenimą grybavo ir gerai pažįsta grybus, dėl pablogėjusio regėjimo skaudžiai apsirinka - prisirenka nuodingų grybų. Tad grybaujant ir vėliau tvarkant grybus reikia būti itin atidiems.

paskaita apie vezi pranesejas 1Tik iki 10 proc. visų onkologinių ligų išsivysto dėl paveldimų genetinių mutacijų, o aplinkos faktoriai, gyvenimo būdas, mityba yra pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso tikimybė susirgti vėžiu.

Onkologinių susirgimų sparčiai daugėja ir Lietuvoje, lietuviai pagal sergamumą šiomis ligomis pastaruoju metu pirmauja Europos Sąjungos šalyse.