Aktualijos

Steponkus Darius„Medikai yra žmonės, kurie užprogramuoti dirbti daugiau nei kiti, nes tai nėra darbas nuo 8 iki 17 valandos. Žinau tai, nes mano senelis, mano mama buvo medikai, aš dirbu šį darbą ir mano vaikai turbūt jį dirbs“, - sako gydytojas ortopedas - traumatologas Darius Steponkus, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas einantis šiek tiek daugiau nei penkis mėnesius. Prieš tai jis vadovavo Šilutės ligoninei.

Profesinių ambicijų D. Steponkus turi daug, tačiau pradėjus eiti naujas pareigas D. Steponkui teko sustabdyti savo ortopedo - traumatologo licenciją, kad nenukentėtų vadovaujamojo darbo kokybė. Vis dėlto D. Steponkus prisipažįsta, kad su operacinėje dėvima apranga jaučiasi geriau nei dėvėdamas kostiumą, o kartais net sapnuoja, kad vėl operuoja.

file59179761 31b53396Antrąją šių metų savaitę Šilutės rajone užfiksuota 10 naujų gripo atvejų, 2 susirgusieji – vaikai. Viršutinių kvėpavimo takų katarai kamavo 180 žmonių, iš jų 95 vaikai. Sergamumo rodiklis 10-čiai tūkstančių gyventojų jau pasiekė 50.1.

lediniame vandenyje_isismaude„Mano tikslas gyventi be vaistų, o šaltis padeda stiprinti imuninę sistemą“, - sako šilutiškis Gintautas Čiakas. Pirmąją Naujųjų metų dieną jis prisijungė prie kitų Lietuvos sveikuolių ir išsimaudė lediniame vandenyje.

Sausio 1-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė ruonių diena, tądien visi ledinių maudynių mėgėjai, sveikuoliai ir aistruoliai neria į ežerus, upes ar jūrą. Gintautas maudosi kiek kitaip - į vandenį įbrenda ramiai ir jame būna apie 3 minutes. Jis vadovaujasi Wim Hofo metodu, sudarytu iš trijų pagrindinių dalių - kvėpavimo, šalčio ir minties koncentracijos. Visa tai grūdina organizmą ir padeda priešintis ligoms.

 

9080150-5c5d3040cf635Vėjaraupiai – daugelio vaikystėje persirgtas, o nesirgusiuosius gana bauginantis virusas. Jis itin lakus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, kasmet Lietuvoje juo perserga net 15 tūkstančių žmonių. Atrodo, kad tai nepavojinga liga, nors ir trunka apie dešimt dienų, tačiau reikia atminti ir tai, kad netinkamai gydoma, ji gali iššaukti nemažai problemų. Į kokius keturis dalykus reikėtų atkreipti dėmesį, gydant šią infekciją, pasakoja gydytoja, „Mama, aš sergu“ vaikų klinikų Vilniuje ir Klaipėdoje įkūrėja Indrė Plėštytė-Būtienė ir BENU vaistininkas Marius Lukštaraupis.

222Socialinis proj_Vingis_2Jau 7 metai daug sunkią negalią turinčių mūsų krašto žmonių ir jų artimųjų pajuto didelį palengvėjimą, nes Šilutės socialinių paslaugų centras (SPC) tiek laiko teikia tokioms šeimoms pagalbos namuose paslaugas. Projektą „Dienos socialinė globa ir slauga asmens namuose“, kurio bendra vertė 490 747,00 eurų, 2013-aisiais pradėjęs centro kolektyvas per tą laiką pelnė begalę padėkų, nes daug neįgalius artimuosius turinčių žmonių išlaisvino nuo pareigos budėti prie jų ištisą parą. Iki tol jie neturėjo kam bent trumpam palikti neįgalių ligonių priežiūros. Be to, projektas suteikė galimybes jiems ne tik ramiai sutvarkyti daugelį reikalų valdiškose įstaigose, bet ir dirbti, gyventi įprastą socialinį gyvenimą. O patys ligoniai patiria daug mažiau streso, nes gali ir toliau gyventi savo namuose, įprastoje jiems aplinkoje.

Statistika rodo, jog Šilutės rajone yra labai didelis socialinių paslaugų poreikis seniems bei sunkią negalią turintiems žmonėms. Jis kasmet dar ir auga, mat jauni žmonės emigruoja, tad nebelieka kam rūpintis jų garbaus amžiaus tėvais.

Tad SPC specialistai jau parengė tęstinį projektą, kurį vykdys iki 2021 metų gruodžio 31 dienos.

 

NuotrPexelscomMaistingumu pasižymintys bananai itin didelio populiarumo susilaukia ne tik dėl savo skonio, bet ir teikiamos naudos žmogaus sveikatai bei kitų ypatingų savybių. Tikriausiai mažai kam žinoma, kad lietuvių ypač pamėgtas vaisius gali turėti įtakos kūno svoriui, žmogaus nuotaikai ar net regėjimui.

 

2Didžioji dalis suaugusiųjų neteisingai prižiūri savo dantis ir kovoja su įvairiomis dantų problemomis ar ligomis, todėl nekeista, kad ir vaikams nuo pat mažens nėra skiepijami tinkami kasdienės burnos higienos įpročiai. Apie tai, kaip teisingai prižiūrėti vaikų dantukus, kokios būna dažniausios tėvų klaidos ir ką dantys pasako apie viso organizmo būklę, pasakoja gydytoja vaikų odontologė Erika Mažeikė.

 

Implant-prie-i-ra-2Dantys yra labai svarbūs kone kiekvienam žmogui – juk nepriekaištinga šypsena yra mūsų vizitinė kortelė, leidžianti ne tik išreikšti savo maloniausias emocijas be jokio gėdos jausmo, bet ir jaustis pasitikinčiai savimi. Ištikus kažkokios burnos ertmės problemoms, dažniausiai kiekvienas drąsiai kreipiamės į savo srities specialistus stomatologus ir klausome jų patarimų. Tačiau, išėjus iš profesionalo kabineto svarbu neapleisti kasdienės priežiūros ir tinkamai rūpintis savo implantais.

atsisistiŠiemet, kaip ir kasmet per didžiąsias šventes, vaistinėse nusidriekė eilės žmonių, kuriems vaistininkai padėjo sumažinti galvos skausmą, pagerinti virškinimą, atsikratyti apsinuodijimo. Įdomu tai, kad šiais metais, kaip niekad daug buvo ieškančiųjų kūdikių maisto ir greitosios kontracepcijos.

„Eurovaistinių“ tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė „Sveikatos šaltinį“ informavo, jog Šilutėje esančios vaistinės klientų gausos sulaukė Kūčių dieną, pirmąją Kalėdų dieną nedirbo, o antrąją jau vėl buvo daug klientų.