Specialistų patarimai

Dobilinskiene priemimo skyriusYpač triukšmingai švęsti įpratusių mūsų tautiečių dalis Kalėdų ir Naujųjų metų šventes neretai pratęsia ligoninėje: čia skuba tie, kas padaugino svaigiųjų gėrimų ar įvairiausių mišrainių, medikų pagalbos prireikia ir tiems, kam niežti rankos kumščiais aiškintis santykius su kaimynu ar sutuoktiniu. Čia skubiai gabenami ir tie, kas bando visokiausių, net ir nesaugių, pirotechnikos priemonių įvairovę, o šios sprogdamos sužaloja rankas, akis ar kojas.

Gydytoja R.Steponkienė, įjungusi kompiuterį, parodė, kaip atrodo akių dugno nuotrauka.Naudingą dovaną - nemokamą patikrą dėl amžinės geltonosios dėmės degeneracijos (AGDD) - vyresnio amžiaus šilutiškiams padovanojusi akių ligų gydytoja Renata STEPONKIENĖ jau gali įvertinti lapkričio 17-24 d. vykusios akcijos rezultatus.

Heart-Attack-Her-Style-PhotoLietuvos forma žemėlapyje panaši į nedidelę širdį. Mūsų, lietuvių, nedaug, mūsų kasmet miršta daugiau nei gimsta, dalis palieka tėvynę ir išvažiuoja. Likusiųjų gretas šienauja širdies ir kraujagyslių ligos.

Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų - vienas didžiausių Europoje, daugiau nei du kartus viršijantis Europos Sąjungos vidurkį.

Dažnai miršta darbingo amžiaus, energingi žmonės, daugybė susirgusiųjų lieka invalidais. Neretai mirtis įvyksta staiga, netikėtai.

modp 1102 05 omind games tech talkillustrationKo gero, visiems yra taip nutikę, kad atėję į parduotuvę susimąstote, dėl kokio pirkinio čia esate, koks gi tas jūsų naujojo kolegos vardas, arba kur nukišti jūsų buto raktai?

Visai normalu, jei taip nutinka retai, tačiau turėtumėte sunerimti, jei tai dažnokai kartojasi, nors ir esate gan jaunas.
Tyrimai rodo, kad atminties praradimai gali prasidėti jau nuo 20 metų ir tolygiai didėti su jūsų amžiumi.

vaiku dantysKiekvienais metais Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantų priežiūrai, dėl tėvelių nežinojimo dalis pinigų lieka nepanaudota.

Kas yra dantų silantai?

Tai karieso profilaktikai skirta medžiaga, naudojama vaikų nuolatinių dantų paviršiams dengti.

Ką tik išdygęs dantis ypač jautrus išoriniams faktoriams. Emalis nevisai mineralizuotas, todėl būtent vaikų dantims silantai teikia didžiausią naudą.

285891-25114-56Vakar Lietuvoje jau ketvirtus metus iš eilės minėta Europos supratimo apie antibiotikus diena. Ši diena Europos minėtinų dienų kalendoriuje atsirado, nes bakterijų atsparumo antibiotikams problema nemažėja - pastaraisiais metais kai kurių bakterijų atsparumas paskutiniams efektyviems antibiotikams dramatiškai didėja.

Jau prieš kelis metus skelbtas nerimas dėl to, kad visuomenė gali vėl likti beginklė prieš infekcijas, kaip iki antibiotikų atradimo - tampa realia grėsme.

Pagrindinė šio reiškinio priežastis - gausus ir neteisingas antibiotikų vartojimas.

Skirkevicius2  A.imulynaits nuotrVaistininkas Virgilijus SKIRKEVIČIUS rekomenduoja dažniau pasimėgauti vaistažolių arbatomis, tačiau priduria, kad arbatą galima paruošti ne tik iš vaistažolių, o net iš chrizantemų ar rožių.

Visiems arbatų mėgėjams siūlo nepamiršti, kad reikalingiausi vaistai visuomet yra šalia mūsų.

 

© silutesnaujienos.ltRugsėjo 19-23 dienomis Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo ir įgyvendino kuprinių svėrimo akciją „Mokyklinė kuprinė: kokia ji?“.

Akcijos metu mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistės svėrė mokinių kuprines bei pačius mokinius, kad įvertintų kuprinės svorį: optimalu, kai pilnos kuprinės svoris sudaro ne daugiau kaip 10 proc. kūno svorio, o didžiausias leistinas kuprinės svoris - 15 proc. kūno svorio.

Kai kuprinės svoris viršija šias ribas, tai kenkia augančiam vaikui.

 

© silutesnaujienos.ltKas nenorėtų akinančios šypsenos, kuri priverstų viršininką padidinti atlyginimą, troleibuso vairuotoją - valiūkiškai pamerkti akį, o mylimąjį ar mylimąją - išpildyti slapčiausius jūsų troškimus? Kokia yra šypsenos galia?

Net būdami gražūs, malonūs, protingi ir sumanūs be kerinčios šypsenos mes - lyg skaniausi saldainiai be gražaus popierėlio, kurių išvynioti ir paragauti taip niekas ir neužsimano.

Ką daryti, kad mūsų šypsena priverstų pasaulį nors mažumėlę kraustytis iš proto?