Specialistų patarimai

Plauku gaivinimasVasarą atsipalaiduojame: atostogos, kelionės į šiltuosius kraštus, kepinanti saulė, malonus vėjas, maudynės jūroje ir baseinuose, suveltų plaukų šukuosenos ir šokiai iki paryčių. Puiku! Užtat rudenį nesunku pastebėti, kokie silpni ir pažeisti tapo mūsų plaukai, todėl jiems reikalinga intensyvi priežiūra ir maksimalus drėkinimas.

morku sultysIš vaisių ir daržovių šviežiai išspaustos sultys ar trinti kokteiliai daugeliui žmonių tapo kasdienio maisto raciono dalimi.

Šviežias Lietuvoje užaugintų daržovių derlius, soduose sunokę obuoliai, vėlyvos rudens uogos vis dažniau keliauja į šviežių sulčių barų sulčiaspaudes. Tačiau posakis, kas per daug - tas nesveika, galioja ir šiuo atveju.

„Pastebiu, kad vis daugiau žmonių supranta šviežiai išspaustų ar sutrintų gėrimų naudą, todėl užuot išleidę pinigus kavai ar gamykloje pagamintam gėrimui, verčiau užsisako mano ruošiamų kokteilių, kurie ne tik skanūs, bet ir sveiki“, - sako prekybos miestelyje „Urmas“ šviežias sultis ir kokteilius gaminanti Irma Valavičienė.

dulkiu erkeProblema, su kuria šaltuoju sezono metu susiduria alergiški žmonės, - paūmėję simptomai: vargina sloga, kosulys, sunkus kvėpavimas.

Gyvenimo kokybė ima prastėti, nes rudenį daugiau laiko praleidžiame namuose, rečiau praveriame langus, prasideda šildymas - susidaro palankios sąlygos daugintis dulkių erkėms, kurios, misdamos negyvomis odos ląstelėmis, sėkmingai plinta po visus namus.

sanario-skausmasSąnarių skausmai daugeliui asocijuojasi su senatve ar oro pasikeitimais. Tačiau mažai kam žinoma, jog kai kurios sąnarių ligos gali pasireikšti ne tik vyresnio, tačiau ir jauno amžiaus žmonėms ar net vaikams. Sąnarių ligos gali pažeisti ir kitus gyvybiškai svarbius žmogaus vidaus organus ir net pasodinti sergantįjį į neįgaliojo vežimėlį.

varputis1Įkyri piktžolė - paprastasis varputis gali pagelbėti mums šalinti šlapimą, atsikosėti, išprakaituoti.

Nuėmę derlių ir ruošdami dirvą kitiems metams, kiekviename sode ar darže iškasite ilgiausias kasas varpučio šakniestiebių. Tai ir yra vaistingoji šios piktžolės dalis.

children-shoesPėdos - viena iš pagrindinių kūno dalių, per kurią gauname informaciją iš aplinkos. Ypatingo dėmesio reikalauja mažųjų pėdutės - juk būtent vaikystėje susiformuoja pėdos skliautas ir eisena.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį? Kaip tinkamai parinkti avalynę ir ką daryti, kad vaiko pėdutė vystytųsi taisyklingai? Į visus tėvelių klausimus atsako specialistai.

depressionPasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje skelbiama, kad depresija tampa pasauline problema - nuo šios ligos kenčia 350 mln. žmonių visoje planetoje.

Dėl klastingos išraiškos depresija dažnai lieka nepastebėta, nors tai sunki, ilgai trunkanti, lemianti didelį mirštamumą ir kančias liga. 21-ajame amžiuje ji tapo jaunų žmonių liga.

Nustatyta, kad jau šiandien depresija pirmauja neįgalumo priežasčių sąraše. Moksliniai tyrimai rodo, kad liga net ir išgydyta dažnai pasikartoja. PSO prognozuoja, kad iki 2020 metų ši liga taps antra pagal dažnumą.

Dietolog Egl VasiliauskaitNet ir stengiantis maitintis sveikai, ne visuomet užtenka laiko tinkamai numalšinti alkį. Kebliausias metas – pavakarė darbe: tuomet neretai išgeriamas kavos puodelis, užsikandant kuo nors saldžiu ir kaloringu. Tačiau nei kavos perteklius, nei cukraus gausūs saldėsiai nėra naudingi organizmui. Tad ką rinktis, kad sėdimo darbo valandos netaptų svorio augimo priežastimi?

VanduoKeičiantis sezonams, specialistai siūlo įvertinti, ar teisingai renkatės, kokį vandenį gersite.

Šąla orai, daugiau laiko pradedame praleisti uždarose patalpose, dažnai mažiau judame, mažiau prakaituojame, tad didelės mineralizacijos vanduo gali tik apsunkinti organizmą. Kasdienai, ypač biuruose, uždarose patalpose dirbantiems žmonėms, specialistai rekomenduoja rinktis tik itin tyrą vandenį, neturintį per daug natrio chlorido, o geriausia - ir prisotintą sidabro jonų.