Specialistų patarimai

kofermentas QAr įmanoma apsaugoti širdies ligomis sergančius pacientus nuo ankstyvos mirties, padidinus energijos gamybą širdies raumenyje? Neseniai paskelbto tarptautinio tyrimo, kuriam vadovavo Danijos tyrėjai, rezultatai palaiko šią naują strategiją.

Junginys, kurio poveikis buvo išbandytas su didele pacientų, sergančių lėtiniu širdies nepakankamumu, grupe - tai kofermentas Q10, natūraliai aptinkamas kofermentas, būtinas visų ląstelių energijos gamybai.

Gana intriguojantys tyrimo rezultatai atskleidė širdies nepakankamumu sergančių pacientų simptomų palengvėjimą ir beveik perpus mažesnį mirčių skaičių, todėl gali būti, kad šis danų atliktas tyrimas nutiesė kelią geresnio būsimo lėtinio širdies nepakankamumo gydymo link.

silke copyDabar - adventas, pasninkas, „silkių metas“. Labai skanu ir sveika vietoj mėsos dažniau valgyti žuvies patiekalų, o prieškalėdinis metas neįsivaizduojamas be įvairiausiai pagamintos silkės.

Silkė - maistiniu požiuriu labai vertinga. Joje yra nuo 15 iki 19 proc. baltymų, tačiau pati didžiausia vertybė - tos amino rūgštys, kurios vadinamos nepakeičiamomis, nes žmogaus organizmas jų negamina ir gali gauti tik su maistu. Viena jų - oleino rūgštis - gerina kraujo apytaką smegenyse bei širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

jodasNet ir nedidelis jodo trūkumas besilaukiant kūdikio vėliau silpnina vaikų intelektą, nustatė Jungtinės Karalystės mokslininkai.

Daugiausia su pieno ir jūros produktais gaunamas jodas yra itin svarbus mikroelementas skydliaukei sintetinant hormonus, kurie turi tiesioginės įtakos vaisiaus smegenų formavimuisi.

agurkaiJei valgome žalius agurkus, atvėsiname organizmą, jei raugintus - sušylame, sako „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė.

„Žiemos metu tikrai nereikia valgyti žalių agurkų, jie mus vėsina, šaldo. Atšaldome ir kasą, ir kepenis, o po to reikia naudoti kitų organų energiją, kad sušiltume“, - teigia ji.

liga-imunitetas-66511418Retkarčiais užkandus citrinos ar imbiero, įsispaudus jų sulčių į arbatą apsaugos nuo peršalimo ir gripo negausime, o vartojant daug šių produktų galima sutrikdyti virškinimą bei pakenkti skrandžiui, tvirtina gydytojai ir vaistininkai.

Specialistų teigimu, šaltojo sezono pradžioje gyventojai masiškai ima stiprinti imunitetą, tačiau dažnai tai daro kaip papuola, todėl teigiamo efekto nesulaukia.

sveikas-maistas-60930067Šaltasis metų sezonas atneša net tik kalėdinę nuotaiką bei linksmas žiemos pramogas visai šeimai, bet ir dažniau pasitaikančias peršalimo ligas.
Kaip reikėtų stiprinti imuninę sistemą, kad nereikėtų nei vaistų, nei gydytojo paslaugų?

vaistai-60438505Įsibėgėjant peršalimo ligų sezonui, Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie aukštą temperatūrą, kosulį ir kitus virusinės infekcijos simptomus bando įveikti griebdamiesi antibiotikų. Pasiklausę kaimyno nuomonės jie neretai geria tuos pačius antibiotikus savo negalavimams gydyti, o tai jau - pavojus sveikatai, nes taip silpninamas imunitetas.

Lapkričio 18-ąją Europa minėjo supratimo apie antibiotikus dieną. Ta proga specialistai perspėjo, kad netinkamai vartojami antibiotikai ne tik nepadės įveikti tokių negalavimų, bet ir gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių sveikatai.

plauciu-uzdegimas-63689344Gydydamiesi plaučių uždegimą lietuviai pernelyg pasitiki antibiotikais, taip pat ligos neišgydo iki galo, o persirgę, nestiprina imuniteto - tai tik kelios gyventojų daromos klaidos, kurias nurodo vaistininkai ir gydytojai, pažymėdami lapkričio 12 d. minimą pasaulinę plaučių uždegimo (pneumonijos) dieną.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje sergamumas plaučių uždegimu (pneumonija) didėja, o ši liga ypač didelę grėsmę kelia kūdikiams, vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Lietuvos Sveikatos informacijos centro duomenimis, per 2006-2013 m. vaikų sergamumas pneumonija šalyje išaugo nuo 24,5 iki 34,7 atvejų 1000 gyventojų. Suaugusiųjų sergamumo rodiklių augimas buvo taip pat ryškus ir per tą patį laikotarpį atitinkamai pakilo nuo 13,7 iki 23,5 atvejų 1000 gyventojų.

Spirale delneŠių metų naujovė kontracepcijoje - hormoninė minispiralė. Tai mažas lankstus T formos rėmelis, įdedamas į moters gimdą ir patikimai saugantis nuo neplanuoto nėštumo 3 metus.

Apie šią gimdos spiralę, kurią gali naudoti ne tik moterys, bet ir merginos, „Sveikatos šaltiniui“ pasakoja medicinos centre „Puriena“ esančios Moters klinikos gydytoja akušerė ginekologė Vida KVEDERIENĖ.