Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

Image - Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

  Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybės šilumos gamintojai didina šilumos kainą

Image - Savivaldybės šilumos gamintojai  didina šilumos kainą

Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (3)

Seniūnijose

Gardamo gyventojai prašo apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Image - Gardamo gyventojai prašo  apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams. Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

 

SPORTOKas ir kodėl nusprendė pakeisti Sporto ir pramogų komplekso statybos vietą iš 8 metus planuotos vietos Rusnės gatvėje į kitą vietą Stadiono gatvėje, šalia Šilutės stadiono?

Tokie klausimai įnešė sumaištį į darbo grupės dėl sporto ir pramogų komplekso statybos ir rajono Sporto tarybos bendrą posėdį.

Posėdyje svečio teisėmis dalyvavęs verslininkas Rimgaudas Višinskas kaltino rajono politikus Arvydą Jaką ir Algirdą Balčytį, kad jie abu, neturėdami oficialaus rajono Tarybos sprendimo, pakeitė 8 metus puoselėtą viziją Sporto ir pramogų kompleksą įrengti Rusnės gatvėje, buvusios Baldų sporto salės pastate. Verslininkui tai aktualu, nes dalis pastato yra jo nuosavybė ir galėjo būti panaudota planuojamam kompleksui įrengti.

SPORTO 1Vakar oficialiai atidaryta universali dirbtinės dangos sporto aikštelė. Gluosnių gatvės ar anksčiau vadinto Statybininkų kvartalo daugiabučių namų jaunimas šioje aikštelėje galės žaisti mažąjį futbolą, krepšinį, tinklinį, kvadratą ir kitus kolektyvinius žaidimus.

Apie tokios aikštelės būtinumą Šilutėje pirmasis pradėjo kalbą rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis. Jis, tik pradėjęs eiti pareigas, sužinojo apie Kūno kultūros ir sporto departamento įgyvendinamą projektą, ir iškart pradėjo rūpintis, kad tokia aikštelė atsirastų Šilutėje.

Kelininku 5Potvynio vandens ir transporto priemonių sudarkytų kelių kasmetinis tvarkymas, Rusnės estakados statyba - tai kova su problemos padariniais, o ne su priežastimis.

Atkurta Lietuvos valstybė nesugebėjo išsaugoti Pamario krašto polderių sistemos ir apleido Nemuną seklumomis, kurios kasmet provokuoja vis didesnius potvynius.

Tokios mintys buvo išsakytos Savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos darbuotojų susitikime, kuris įvyko šios savaitės pradžioje.

SDC10817Šilutėje surengtas projekto „Vėtrungių kelias“ partnerių susitikimas, į kurį atvyko Klaipėdos miesto ir rajono, Pagėgių savivaldybės bei Šilutės kultūros ir turizmo atstovai.

Susitikimo metu aptarta projekto idėja ir būsimos veiklos.

Kai Kultūros ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas Kultūros kelius ir kultūrinį turizmą skatinančių projektų konkursui, šilutiškės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, kultūros centrų vadovės Jūratė Pancerova, Rita Tarvydienė ir Birutė Servienė bei Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė inicijavo „Vėtrungių kelio“ idėją.

Šilutės paraišką konkursui, kuriame buvo gautos 34 paraiškos, parengė J.Pancerova.

Sun-FishingĮ Aplinkos ministerijos kvietimą bendradarbiauti įgyvendinant projektą „Žvejybos rojus“ atsiliepė daugiau kaip trečdalis (dvidešimt viena) Lietuvos savivaldybių.

Savo pasiūlymus pateikė Kauno m., Alytaus miesto ir rajono, Anykščių, Rokiškio, Trakų, Ignalinos, Utenos, Molėtų, Lazdijų, Zarasų, Raseinių, Tauragės, Klaipėdos, Šilutės, Plungės, Jonavos, Kupiškio ir Kelmės rajonų, Elektrėnų ir Visagino savivaldybės.