Savivaldybėje

 

gerg censoredKlaipėdietės papasakota istorija apie pareigūnų elgesį, atvykus malšinti tarp sutuoktinių kilusio konflikto, kaitina kraują. Panašu, kad atidumo pritrūkę pareigūnai ne tik patys galėjo užsikrėsti COVID-19, bet ir galėjo sąlygoti viruso plitimą kaimynų šeimose bei komisariate.

POZINGISS 3Aštuonios Šilutės savivaldybės ugdymo įstaigos didesniąją dalį reikalingos elektros energijos pasigamins pačios - savo saulės elektrinėmis. Šiuo metu tokia elektrinė jau baigiama montuoti paskutinėje iš šio komplekto mokyklų - Šilutės Žibų pradinėje mokykloje.

Nuosavų mokyklų saulės elektrinių projektų didžiąją dalį visose aštuoniose rajono mokyklose finansavo Aplinkos ministerija Specialiosios klimato kaitos programos lėšomis, skyrusi 80 proc. reikalingų lėšų sumos. Šilutės rajono savivaldybė pridėjo likusius 20 proc. lėšų.

Prie šių mokyklų šiemet prisidės dar penkios Šilutės savivaldybės įstaigos, kurioms šiuo metu parengti projektai įrengti ant jų stogų ekologišką energiją gaminančias nuosavas saulės elektrines ir geoterminį šildymą.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai populiarėja neatsitiktinai – jie ne tik prisideda prie švaresnės mūsų visų aplinkos, bet ir leidžia švietimo įstaigoms sumažinti išlaidas elektros energijai.

KarantinasPilietiškų šilutiškių grupė rajono savivaldybėje įregistravo kreipimąsi į merą Vytautą Laurinaitį ir visus Savivaldybės tarybos narius.

„Mes, Šilutės miesto Naujakurių mikrorajono bendruomenė ir žemiau pasirašiusieji, atstovaudami Šilutės rajono savivaldybės gyventojų grupes, kreipiamės į Jus, mere, ir Jus, Tarybos nariai, su siūlymu, pasaulinės koronaviruso pandemijos laikotarpiui solidarizuotis su rajono gyventojais ir Tarybos sprendimu įteisinti pasiūlymus:

* pelno sąskaita sumažinti Šilutės rajono savivaldybės tarybos įmonių paslaugų įkainius;
* pandemijos laikotarpiui atsisakyti išlaidų, numatytų Tarybos reglamento straipsniuose už darbo laiką atliekant Tarybos nario pareigas. Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą VMDU dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką. Ir atsisakyti kompensacijų su Tarybos nario veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti, kiek jų neapmoka Savivaldybės administracija. Dabar kas mėnesį tokių kompensacijų dydis gali siekti iki 1,00 MMA (minimaliosios mėnesinės algos) dydžio išmoką”.

Kreipimąsi pasirašė seniūnaičiai, sodų bendrijų, bendruomenių, saugios kaimynystės grupių pirmininkai, visuomenininkai: Stasys Juškevičius, Laima Barkauskienė, Stasys Blinkevičius, Stasys Varkalis, Vytautas Barkauskas, Bronius Šarka, Juozas Sauspreškis, Juozas Girnius, Vaidotas Burzdžius, Gediminas Juodeikis, Virginijus Martinavičius, Irena Vismantienė, Oksana Kalitina, Evaldas Dobravolskis, Regimantas Grigalis, Stasys Baltutis, Algimantas Kvietkus, Regina Tamošauskienė.

 

Skydeliai 5Karantino laikotarpiu Šilutės robotikos laboratorija pavirto apsauginių veido skydelių medikams gamykla. „Tavo robotas“ komanda per kelias dienas pagamino pirmuosius skydelius, kurie buvo perduoti Šilutės ligoninės darbuotojams. „Visi daro ką gali, kad nebūtume ten, kur dabar yra italai ir ispanai“, - sako nuo ryto iki išnaktų dirbantys šilutiškiai.

 

covid-19-4969084 960_720Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų" žiniomis susirgo pusamžis Šylių kaimo gyventojas.