Gamta

Varvekliai. / Martinos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Pasirodžius meteorologų pranešimams apie šią savaitę numatomą teigiamą temperatūrą, Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ specialistai įspėja, kad atlydys yra vienas nuostolingiausių reiškinių žiemą, nes gali sukelti virtinę žalų.

Bendrovės praktika rodo, kad žiemą, esant nepastoviai oro temperatūrai, dažniausiai kompensuojami nuostoliai dėl nuo stogų krentančių varveklių apgadintų automobilių, tokiu metu padaugėja ir žmonių patiriamų traumų gatvėse.

sniegas ant stogoŠalyje nesitraukiant žiemai, pastatų stogus nukloja vis storesnė sniego danga. Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ specialistų teigimu, sunkus sniegas gali padaryti daugiatūkstantinių nuostolių, nes gali pažeisti ne vien stogo, bet ir viso pastato konstrukcijas.

Ledų kalnai Ventėje. / Vytauto Jusio nuotr.Apie pavojingus meteorologijos reiškinius iš anksto perspėjanti Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba šeštadienį savo interneto svetainėje pranašavo, kad sekmadienį iki pavojingos ribos - 15-17 metrų per sekundę - siautės pietvakarių krypčių vėjai, jie atneš į pamario kraštą ir pūgą.

Šilutės, Klaipėdos, Neringos, Palangos savivaldybėse gūsingas vėjas stipriai pustys sniegą ir ant laukų, ir  ant Kuršių marių bei krašto ir vietinių kelių.

Ši žinia - tai signalas į pamarį pramogauti atvykusiems tūkstančiams žmonių, kad būtų atsargūs, nepaklystų pūgoje. Paprastai jai pakilus, Kuršių marių krantų kontūrai tampa neįžiūrimi baltoje sniego užsklandoje. Tada ir prasideda "ežiukų klaidžiojimai rūke" - taip atvykėlių neišmanymą, orientyrų praradimą  ir ėjimą nežinia kur pakrikštijo vietiniai žmonės.

gluosniu kirpyklaNuo senų laikų Rusnėje pakelės gluosniai buvo tradicinis ir neišsenkantis „kuro gamintojas“. Jų šakos buvo pagrindinis rusniškių kuras. Nuo lapkričio rusniškiai atidaro savotišką „medžių kirpyklą“, kuri veikia iki pavasario.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivo „Christina“ pasieniečiai, kaip ir kiekvieną žiemą marias sukausčius ledui, VSAZ pažymėjo laikinais ženklais – mediniais stulpais, aprištais ryškiomis geltonos spalvos juostomis su įspėjamaisisias užrašais. / VSAT nuotr.Pirmadienį pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgula ant Kuršių marių ledo nužymėjo valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ). Tokie ženklais įspėja, kad patekti į nužymėtą teritoriją galima tik turint Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) leidimus ir kad čia pat eina siena su Rusija.