Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Žemės ūkis

apleista zeme2Šilutės rajono Tarybos komitetuose jau pritarta artimiausiame posėdyje patvirtinti nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašo sudarymo tvarką ir pakoreguoti 2014 metų žemės mokesčio tarifus.

Biudžeto ir finansų skyriaus vyriausiasis specialistas Dominikas Bučinskas sako, jog gera žinia yra ta, kad žemės mokesčio tarifas žemės ūkio paskirties žemei visame rajone kitais metais bus 2 procentai žemės vertės dydžio. Taigi didesnei daliai žemdirbių, kurių valdos nėra paklausiose upių ir Kuršių marių pakrančių žemėse, šis mokestis bus penktadaliu mažesnis nei šiemet.  

SodinaLaukuose jau galima pamatyti ariančius traktorius, tačiau dėl vėlai išėjusio įšalo ir susikaupusio vandens ne į visas teritorijas dar galima įvažiuoti. Dėl kaprizingų orų šiemet kvietrugių sėja vėluoja kone dviem savaitėmis. O iššalę ištisi plotai žieminių rapsų atnešė mūsų ūkininkams didelių finansinių nuostolių.

Vėliau derlių nuims ir ankstyvųjų bulvių augintojai. Pernai tokiu metu šių daržovių daigai jau žaliuodavo, o šiemet tik prieš savaitę - kitą kai kurie ūkininkai jas pradėjo sodinti.

Vis dėlto didžioji dalis Šilutės rajono ūkininkų yra nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad šie metai nebus blogesni už ankstesniuosius. „Turim vilčių, kad šiais metais viskas vyks, kaip buvom suplanavę“, - teigia Šilutės rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.

traktorius i briuseli 4Šilutės rajono ūkininkai vėl jungiasi prie trijų Baltijos valstybių žemdirbių protesto akcijos dėl kelis kartus menkesnių išmokų, nei atitenka kitoms ES šalims - senbuvėms.

Rudenį visos šalies ūkininkai surinko apie 12 tūkstančių parašų, reikalaudami baigti diskriminaciją tiesioginėmis išmokomis, o lapkričio mėnesį į Baltijos šalių ūkininkų piketą Briuselyje vyko ir mūsų rajono Gurgždžių kaimo ūkininkas Petras Tamavičius.

Ketvirtadienį vykusiame Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus narių susirinkime nutarta prisijungti ir prie antrosios protesto akcijos, kuri Briuselyje vyks ryt ir poryt. Šį kartą šilutiškiams atstovauti sutiko Kintuose gyvenanti jaunoji ūkininkė Giedrė STANKUTĖ.

Vakar vakare jauna moteris išvyko į Briuselį kartu su Lietuvos delegacija, kurios sudėtyje yra jaunieji ūkininkai ir žemės ūkio specialybių studentai.

metu ukininku pagerbimas silutiskiaiPrieš savaitę Kaune pagerbti jau 19-ojo respublikinio konkurso „Metų ūkis 0147„ nugalėtojai. Tarp jų - ir dviejų mūsų rajono ūkininkų - Dalios ir Stasio Jurjonų iš Gardamo seniūnijos Užlaukės kaimo, bei Algimanto Leščinsko iš Užlieknių šeimos.

Renginį organizavo Žemės ūkio ministerija, Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) ir Žemės ūkio konsultavimo tarnyba (ŽŪKT). Į metų šventę mūsų ūkininkus lydėjo rajono savivaldybės ir Kaimo reikalų skyriaus, LŪS Šilutės skyriaus ir ŽŪKT vadovai.

traktorius i briuseli 4Mūsų rajono ūkininkai vieningai prisijungė prie Baltijos valstybių akcijos išlydėti į Briuselį beveik 30-ies metų senumo traktorių „Belarus“ ir taip parodyti tenykščiams biurokratams, su kokia technika XXI amžiuje dirba Lietuvos ūkininkai.

Tokio kraštutinumo griebtasi dėl to, kad mūsų šalies žemdirbiai jaučiasi diskriminuojami dėl Europos Sąjungos išmokų: jos skiriamos kelis kartus mažesnės nei kitų ES šalių žemdirbiams.

Kartu su Latvijos, Estijos bei Lietuvos rajonų atstovais sovietinės gamybos traktorių išlydėjo ir mūsų rajono, Juknaičių seniūnijos Gurgždžių kaime ūkininkaujantis Petras Tamavičius.