NVO veikla

nvo mokymai„Švyturio“ alaus gerbėjų Šilutės klubas, asociacija „Šonaslydžio velniai“, Šilutės miesto ganyklų naudotojų draugija, asociacijos „Nemiga“ ir „Laisvieji raiteliai“, privačių garažų asociacija „Trys garažai“, klubas „Astris porta“, sporto klubas „Tigro kelias“... Tai tik nedaugelis Pamario krašte įregistruotų nevyriausybinių organizacijų (NVO).

Suskaičiuota, kad rajone veikia daugiau nei 300 bendruomeninių organizacijų, socialinių, kultūrinių, istorijos, aplinkosaugos ir kitokių draugijų, sporto, šokių, jaunimo klubų ir kt. Visuomeninės organizacijos turėtų būti svarbiausios tarpininkės tarp valdžios ir eilinio piliečio, - tai ypač akcentuotina šiais metais, nes 2016-ieji paskelbti vietos bendruomenių metais.

Tačiau kai savo skaitytojų paklausėme, ar dalyvaujate NVO veikloje?,  rezultatai suglumino, nes beveik pusė (46,04 proc.) apklausos dalyvių apie NVO veiklą mūsų rajone nieko nežino...

vainuto neigaliuju susirinkimasBeveik 70 narių vienijantis Vainuto neįgaliųjų skyrius surengė pirmąjį šiais metais susirinkimą. Daugiau nei pusšimtis susirinkusiųjų aptarė pernykščius darbus ir numatė šiemetines aktualijas bei renginius,  pirmininkės pareigas eiti paprašė ilgametę savo vadovę Anelę Lileikienę, išrinko jos pavaduotoją, naujais nariais papildė tarybą, pasveikino šių metų jubiliatus.

neigaliuju ataskaitinisŠilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Dulkytė, kaip ir kasmet kovo mėnesį, visus rajono neįgaliuosius sukvietė į draugijos salę išklausyti nuveiktų darbų per 2015 metus ataskaitos.

kulturos centrasŠiemet Šilutės rajono mėgėjų meno kolektyvų veiklai ir kitiems poreikiams (įsigyti drabužius, rengti apžiūras) iš Savivaldybės biudžeto skirti 72394 eurai.

Tai dalis pinigų iš Šilutės r. savivaldybės Kultūros plėtros ir paveldo puoselėjimo programos, iš kurios finansuojama ne tik meno mėgėjų kolektyvų veikla, bet ir kultūros įstaigų projektai, „Sidabrinės nendrės“ premija, savivaldybės Tarybos patvirtinti strateginiai renginiai ir kiti kultūros srities poreikiai.

syliu bendruomenes svente salePasitikdama Lietuvos valstybės atkūrimo šventę Šylių bendruomenė „Švylys“ surengė nuoširdų vakarą, kuriame aptarė praėjusių metų darbus.