NVO veikla

 senjoru eldoradas dainuoja margainisŠilutės diabeto klubas „Margainis“ su klubo „Sielos paguoda“ nariais surengė advento popietę senjorams senelių globos namuose „Senjorų Eldoradas“, įsikūrusiuose Žemaičių Naumiestyje.

savanoriuyPrieš penkerius metus „Šilutės naujienose“ buvo rašoma: „Nėra metų, kad rajone nebūtų paminėta Savanorių diena...“ Deja, tradicijos keičiasi.

Tarptautinė savanorių diena, minima gruodžio 5-ąją, skirta supažindinti bendruomenę su savanoryste, skatinti jos žmones pagelbėti skurstantiems, neįgaliems ar kitaip likimo nuskriaustiems, šiemet praėjo nepastebėta.

Bet geri darbai Šilutėje pastebimi, daromi ir vertinami.

apdovanotosopyBesibaigiant Lietuvoje paskelbtiems Etnografinių regionų metams išskirtiniais apdovanojimais pagerbtos net kelios Pamario krašto asmenybės.

Už nuopelnus puoselėjant Mažosios Lietuvos tradicijas, papročius ir tarmės savitumą atsidėkota lietuvininkų tarmės puoselėtojoms Vaidai Galinskienei, Indrei Skablauskaitei, papročių žinovei, tautodailininkei Birutei Servienei ir folkloro kolektyvo „Verdainė“ vadovei Reginai Jokubaitytei. Nepamiršti ir vieni iš garsiausių krašto tautodailininkų - Angelė ir Vytautas Raukčiai, kurie gruodžio 15-ąją šilutiškius kvietė į savo 40-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejų.

Besidžiaugiant tokiais iškiliais krašto žmonėmis norisi ištarti V.Galinskienės žodžius, pasakytus 2013-aisiais, kai jai buvo įteikta „Sidabrinės nendrės“ nominacija: „Kožną vieną ir visus sykiu apkabinkime“.

sveksnos neigalieji riterieneNeįgaliųjų dienos minėjimas yra paskata kalbėti ne tik apie likimo nuskriaustuosius, bet ir apie vieną veikliausių švėkšniškių bendruomenę - Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyrių, kuriam ketverius metus vadovauja draugijos siela Ingrita Riterienė. Už nuopelnus miesteliui šiemet ji apdovanota didžiausiu Švėkšnos prizu - šv. Jokūbo statulėle, yra „Metų švėkšniškis 2014“ laureatė ir 2015-ųjų metų Gimtosios žemės „Jorio“ laimėtoja.

Rinkiminė - ataskaitinė konferencija, šv. Mišios už neįgaliuosius, išvyka į Vilnių, kūrybinės dirbtuvės - tokiu ritmu dvi savaites pulsavo draugijos gyvenimas.

egle neigaliuju silute visiAntradienio rytas Šilutės neįgaliųjų draugijoje prasidėjo įtemptai: čia atburzgė kranas, kuris neįgaliesiems padėjo papuošti dvi jų kieme augančias egles.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt