Laisvalaikis

atostogos44 proc. gyventojų su savimi į kelionę pasiimamus daiktus įvertina maždaug 5 000 litų, 39 proc. teigia kelionėje apsieinantys su daiktais, kurių  vertė sudaro 1 000 litų, o dešimtadalis apklaustųjų atskleidė, kad jų į kelionę pasiimamų daiktų vertė siekia net iki 10 tūkst. litų, kaip rodo Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

„Nuolat analizuodami kelionių rizikos tendencijas matome, kad mūsų tautiečių į kelionę pasiimamų daiktų vertė didėja. Šį reiškinį siejame su tuo, kad žmonės įsigyja vis brangesnę filmavimo ar fotografavimo techniką, o įprastus mobiliuosius telefonus keičia į gerokai didesnės vertės išmaniuosius“, – sako „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Anot ekspertės, minėta technika paprastai ir tampa ilgapirščių taikiniu keliaujant, nors pasitaiko atvejų, kai pavagiami ir drabužiai, kosmetikos priemonės, kiti iš pažiūros nedidelės vertės asmeniniai daiktai.

bauskes fotografijos 6Turizmo sezono rajone atidarymo proga Šilutės muziejaus vadovė Roza Šikšnienė pristatė kolegų iš Bauskės miestelio Latvijoje atvežtą parodą. Šilutiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti unikalaus savo architektūra miestelio vaizdais, kuriuos nufotografavo latvių muziejininkas Raitis Abelnieks. Muziejininkai viliasi, kad eksponuojamos nuotraukos sužadins norą jose įamžintus Bauskės vaizdus išvysti ir gyvai.

DSC 0157Šeštadienį ant Kuršių marių kranto įsikūrusiame poilsio ir laisvalaikio centro „Ventainė“ kieme į šventinį šurmulį nuo pat vidudienio rinkosi žmonės. Akivaizdu, kad „Ventainės“ šeimininkams Beatričei ir Šarūnui Laužikams tai ypatinga diena - čia, jų išpuoselėtame gamtos kampelyje, jau dešimtmetį randa užuovėją ir jaukumą visi atvykstantys svečiai - visą dešimtmetį veikia Laužikų sukurtas poilsio ir laisvalaikio centras „Ventainė“.

IMG 4538Trečiadienį rajone oficialiai atidarytas turizmo sezonas naujovėmis nepribloškė. Nors ta proga surengtoje konferencijoje smalsautojų iš pašalies nebuvo, susitikimas buvo naudingas patiems turizmo paslaugų teikėjams. Konferencijai baigiantis jie pripažino, kad bent jau šiuo metu verslininkai labiau orientuojasi į užsienio turistus, kurie į Pamarį pradeda plūsti birželio viduryje. Ir pamiršta lietuvių turistus, pramogas vaikams.

Ventės ragas. / greatbaltic.eu nuotr.Gegužę startavęs „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012” įsibėgėja. Šeštą kartą rengiamo kelionių projekto sąraše – 30 gražiausių ir įdomiausių turizmo objektų Latvijoje, Estijoje ar Lietuvoje.

Pirmieji projekto žygeiviai, tarp kurių kol kas aktyviausi lietuviai, jau spėjo aplankyti ir įsiamžinti ne vienoje turizmo vietovėje. Nuotraukos iš aplankytų objektų – svarbiausias įrodymas ir viena pagrindinių sąlygų siekiant ne tik smagiai pakeliauti, bet ir laimėti dovanų.

Šiaulietis Mindaugas Jankus kelionių projekte dalyvauja nuo 2008 m. ir vieną kartą yra tapęs pagrindiniu projekto nugalėtoju.

Islandija. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuviai kasdieniniame gyvenime dažnai vadovaujasi liaudies patarle roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą. Moksleiviai ir studentai dar nepabaigę šių  mokslo metų jau galvoja apie ateinančius, automobilių savininkai stengiasi pigiau įsigyti geriausias žiemines padangas, o į kelionių agentūras užsukę žmonės teiraujasi ne apie vasaros, bet apie būsimos žiemos keliones.

Nieko nuostabaus – susirūpinus jau dabar, galima nemažai sutaupyti, o žinant, kad laukia įsimintinos atostogos, – taip gera ir nekantru jų laukti.

Miesto sodas. / Zitos Stankevičienės nuotr.Nors Lietuva, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, yra nedidelė šalis, kiek daug joje galima pamatyti ir aplankyti. Šalies regionai išsiskiria ne tik savita urbanistika, architektūriniais pastatais, bet ir istorija, tarmėmis, tradicijomis.

Todėl atostogauti verta ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, kur daug gražių ir įdomių vietų.

lagaminasArtėjant atostogų sezonui, visi nekantriai planuojame savo poilsį, ieškome skrydžių ir apgyvendinimo. Tačiau nereikia pamiršti, kad įvairios smulkmenos gali sugadinti Jūsų atostogų nuotaiką. Vėluojant ar dingus bagažui, prieš akis iškyla ryškus šios problemos stereotipas – popietė karštame paplūdimyje su šiltais megztiniais.

Kaip to išvengti?

Vienas iš lankytinų objektų - Šilutės rajone - Ventės rago švyturys. / greatbaltic.eu nuotr.Įspūdingoms vasaros atostogoms ir kelionėms su šeima – ne Turkijos ar Ispanijos kurortai, o įdomiausi maršrutai po Lietuvos, Latvijos ir Estijos vietoves. Gegužę startuoja „Didysis žygis po Baltijos šalis” 2012 – kelionių projektas, kviečiantis aplankyti gražiausius istorinius, architektūrinius, gamtos objektus, muziejus trijose Baltijos šalyse.

Visi 30 rekomenduojamų objektų šiais metais – „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (EDEN) apdovanojimų laimėtojai bei kandidatai, kuriuos spaudos konferencijos metu Neries regioniniame parke pristatė Lietuvos Valstybinio turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė, Estijos ambasadorius Lietuvoje Tiit Naber, Latvijos investicijų ir plėtros agentūros atstovė Jelena Markūne bei parko vadovė Audronė Žičkutė.