Laisvalaikis

Jaunimas. / Stock.XCHNG nuotr.Vis daugiau Lietuvos moksleivių susipažįsta su mainų programų teikiamomis galimybėmis. Jie praleidžia mokslo metus, pusmetį ar vasarą svečioje šalyje, mokosi kalbos, lanko vietinę mokyklą bei gyvena šeimose. Tačiau tik nedaugelis žino, kad moksleiviai iš užsienio šalių taip pat noriai vyksta ir į mūsų kraštą.

Pagal moksleivių mainų organizacijos “Youth for Understanding” programas, kurias organizuoja asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai“ (YFU Lietuva), kasmet į Lietuvą atvyksta 5-6 užsieniečiai ir kasmet mūsų organizacija ieško jiems priimančiųjų šeimų.

autobusasES ketina geriau apginti ir autobusais bei laivais keliaujančiųjų teises

Artėjanti vasara – kelionių metas. Tam, kad netikėti rūpesčiai nesugriautų kruopščiai planuotų atostogų, prieš keliaujant svarbu pasidomėti savo, kaip keleivių, teisėmis. Tai tampa ypač aktualu, kai sužinome, kad greitai jų turėsime daugiau – jau liepos mėnesį Europos Sąjunga balsuos dėl keleivių teisių didinimo.

Taigi, ką verta žinoti prieš keliaujant lėktuvu, autobusu, traukiniu ar laivu?

vivattur pancerovaSavaitgalį Vilniuje vykusios kasmetinės parodos „Vivattur’2012“ neaplenkė ir Šilutės rajono turizmo plėtotojai. Nors šiemet, kaip anksčiau buvo įprasta, apie pasirengimą parodai iš anksto negirdėjome garsiai skelbiant, Savivaldybės Plėtros ir planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa KMITIENĖ sako, jog reikia džiaugtis tuo, kad vis dar yra galimybė dalyvauti.

Ledrogės. / Organizatorių nuotr.Savaitgalį prieš Užgavėnes (vasario 17-19 d.) visi atvykę į "Stintapūkio" šventę Neringoje turės galimybę sužinoti daugiau apie poledinę stintų bumbinimo tradiciją bei patys tai išbandyti, praeiti „Blynų blynelių taku“, pasimėgauti kavinių, restoranų ir kt. įstaigų siūlomais gardumynais bei pamatyti dar niekur, niekam iki šiol nerodytą rekonstruotų kuršietiškų kostiumų kolekciją Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“, kurią paruošė Lietuvos liaudies kultūros centras.

29„Maždaug poros centimetrų gylio šlapio sniego apklotas šeštadienio rytą Šilutę ir jos apylinkes nuo 9.15 iki 11.40 val. uždrėbė. Bet po pietų pradėjo lyti, po to snygis maišėsi su dulksna ir lietumi.

Buvo keli laipsniai šilumos, tad rytą taip akį džiuginusio balto vaizdo apylinkėse jau nebeliko, sniegas baigia ištirpti“, - šeštadienio vakarą sakė Šilutės hidrometeorologijos stoties darbuotoja Nijolė Dulkienė.

turizmo informacijos centras nuotr ticPenktadienį Šilutės turizmo informacijos centras į susitikimą sukvietė turizmo paslaugas plėtojančius rajono verslininkus, gidus ir šiaip turizmo plėtra besidominčius šilutiškius.

Apžvelgti besibaigiantys metai, aptartos šios srities problemos, pasidalinta ateinančių metų planais kaip į rajoną galėtume pritraukti dar daugiau turistų.

Uostadvario švyturys. / pinigukarta.lt nuotr.Jei keliausite po Rusnės salą, būtinai užsukite į Uostadvarį. Kadaise svarbiame laivybos uoste tebestovi švyturys – technikos istorijos paminklas.

Iš gerų plytų 1873 m. sumūrytas briaunuotas švyturio bokštas nedaug paliestas laiko.

Švėkšna. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Pavakarė, lapkričio ūkanos skandina Žemaitijos horizontus. Kelias veda ten, kur vasarą grožėtasi įspūdingomis panoramomis. Nuo Medvėgalio, Bilionių, Šatrijos, Sprūdės kalnų.

Norisi žvilgsniu palytėti tolius, kurie jau liko be vešlios žalumos, vandenų mėlio. Ir atsisveikinti ilgam žvarbiam tamsiajam laikotarpiui. Nykiai, bespalvei žiemai.

laimutes sveciu namai Turkija 2UAB „Laimutės svečių namai“ šiais metais dalyvavo VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro koordinuojamame ES Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projekte „Sveiki atvykę į kaimo turizmo sodybą!“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-0653. Projekto metu du UAB „Laimutės svečių namai“ atstovai gilino žinias turizmo ir gastronomijos profesinio rengimo srityse Vokietijoje ir Turkijoje.

Birželio mėnesį Laimutės svečių namų atstovas kartu su aštuoniais dalyviais iš Kelmės, Raseinių, Tauragės, Kuršėnų profesinių mokyklų bei „Penktojo sezono“ kaimo turizmo sodybos vyko į Hamburgą, Vokietiją.