Švietimas

 

5bed35d6c77e3Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia išradingiausių moksleivių klases dalyvauti pirmą kartą organizuojamame konkurse „Rytojaus startuolis“.

Šiuo konkursu siekiama sudominti Lietuvos moksleivius naujausiomis technologijomis ir inovacijomis, paskatinti ateityje imtis verslo. Konkurse raginamos dalyvauti 5-10 moksleivių klasės iš visos Lietuvos. Konkurse ypač skatinamos dalyvauti ne tik didžiųjų Lietuvos miestų, o mažesnių miestų, rajonų ir kaimų mokyklų klasės.

knygos vaikamsSpalio 11-osios popietę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale viešėjo 6-ojo literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ dalyviai - vaikų rašytojai. Jaunieji bibliotekos lankytojai  rinkosi į literatūros popietę „Knygų vaikams karuselė.“

Vaikai su nekantrumu laukė susitikimo su knygų vaikams autoriais Luku Arlausku, Sigitu Poškumi ir Igne Zarambaite.

paaugliai-78121777Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, pradeda veikti Kultūros paso modelis, kurį sukūrė dvi ministerijos - Švietimo ir mokslo bei Kultūros. Jau patvirtinta Kultūros paso koncepcija ir Kultūros paso paslaugų atrankos 2018 metų tvarkos aprašas. Kultūros paso tikslas - nuo mažų dienų ugdyti mokinių kultūros suvokimą, meninį skonį, skatinti juos įsitraukti į kultūrines veiklas.

bibliotekoj vasaraŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje vasariškas šurmulys prasideda vos bibliotekai atvėrus duris. Bibliotekininkės džiaugiasi,  kad vaikams patinka vasaros  laisvalaikį leisti būtent čia ir stengiasi, kad jaunieji lankytojai visada turėtų veiklos, kuri jiems leistų pajusti atostogų džiaugsmą, suteiktų nepamirštamų įspūdžių. Negalime nepaminėti, kad Vaikų aptarnavimo skyrių pamėgo ir atostogautojai, parvykę  iš kitų Lietuvos vietovių ar užsienio šalių paviešėti gimtąjame mieste. Džiugu,  kai jie sako, jog  jau  ne pirmą vasarą skuba  kuo greičiau apsilankyti bibliotekoje, nes žino galėsiantys nuveikti kažką naujo ir įdomaus.

vilkyciu mokykla_erasmus1Vilkyčių pagrindinė mokykla dvejus metus dalyvavo tarptautiniame projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Liepos pradžioje Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko paskutinis tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Italijos ir Rumunijos.

Susitikimas buvo skirtas galutinės projekto ataskaitos rengimui. Šalys tarėsi dėl bendrųjų ataskaitos dalių rašymo, kalbėjo apie reikalingus dokumentus, kurie turės būti pridėti prie galutinės ataskaitos ir kitus svarbius dalykus.