Švietimas

paaugliai-78121777Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, pradeda veikti Kultūros paso modelis, kurį sukūrė dvi ministerijos - Švietimo ir mokslo bei Kultūros. Jau patvirtinta Kultūros paso koncepcija ir Kultūros paso paslaugų atrankos 2018 metų tvarkos aprašas. Kultūros paso tikslas - nuo mažų dienų ugdyti mokinių kultūros suvokimą, meninį skonį, skatinti juos įsitraukti į kultūrines veiklas.

bibliotekoj vasaraŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje vasariškas šurmulys prasideda vos bibliotekai atvėrus duris. Bibliotekininkės džiaugiasi,  kad vaikams patinka vasaros  laisvalaikį leisti būtent čia ir stengiasi, kad jaunieji lankytojai visada turėtų veiklos, kuri jiems leistų pajusti atostogų džiaugsmą, suteiktų nepamirštamų įspūdžių. Negalime nepaminėti, kad Vaikų aptarnavimo skyrių pamėgo ir atostogautojai, parvykę  iš kitų Lietuvos vietovių ar užsienio šalių paviešėti gimtąjame mieste. Džiugu,  kai jie sako, jog  jau  ne pirmą vasarą skuba  kuo greičiau apsilankyti bibliotekoje, nes žino galėsiantys nuveikti kažką naujo ir įdomaus.

vilkyciu mokykla_erasmus1Vilkyčių pagrindinė mokykla dvejus metus dalyvavo tarptautiniame projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Liepos pradžioje Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko paskutinis tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Italijos ir Rumunijos.

Susitikimas buvo skirtas galutinės projekto ataskaitos rengimui. Šalys tarėsi dėl bendrųjų ataskaitos dalių rašymo, kalbėjo apie reikalingus dokumentus, kurie turės būti pridėti prie galutinės ataskaitos ir kitus svarbius dalykus.

1Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva 40 šalies bendrojo lavinimo mokyklų jau nuo rugsėjo siūlys visos dienos ugdymą mokiniams. Tai reiškia, kad ankstų rytą atėję į mokyklą, joje vaikai galės pasilikti iki vėlyvo vakaro. Ar nepavargs mokiniai, mokytojai ir kitas mokyklos personalas? Ir ar nebus visiems nuobodu toje pačioje erdvėje visa dieną? Į šiuos ir kitus nuogąstavimus atsako privačios mokyklos „Šiaurės licėjus“, veikiančios Vilniuje ir Kaune, atstovė Lina Kilčiauskaitė, jau trejus metus besirūpinanti visos dienos ugdymo kokybe šioje mokykloje.

sveksnos abiturientaiĮ Švietimo skyrių plaukia paskutinieji šiemetinių abiturientų egzaminų rezultatai, kurie šilutiškius iš vienos pusės džiugina, iš kitos - ir liūdina.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklų abiturientų žinios šiemet įvertintos 14 šimtukų, ir tai žymiai daugiau nei buvo pernai. Tačiau dalį egzaminų šiemetiniai mūsų abiturientai išlaikė prasčiau, negu pernykščiai.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklas - penkias gimnazijas ir Šilutės suaugusiųjų mokymo centrą šiemet baigė 349 abiturientai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt