Švietimas

zalioji olimpiadaVyksta registracija į ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią pirmąją Lietuvoje nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“.

Joje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, kuriose mokosi 8-11 klasių moksleiviai. Registracija į pirmąjį etapą tęsis iki kovo 31 dienos.

 pirmoji gimnazija_susitikimas_su_destytojuŠilutės pirmojoje gimnazijoje su gimnazistais susitiko  literatūrologas, rašytojas, kritikas, Vilniaus universiteto dėstytojas Regimantas Tamošaitis.

Nebe pirmą kartą rengiami susitikimai su įžymiais žmonėmis labai praturtina gimnazistų dvasinį pasaulį.

shutterstock 198956609XXI amžiaus inovacijoms kokybiškai keičiant gyvenimą, kinta ne tik vadinamosios Z kartos mokinių mokymo(si) poreikiai, bet ir paties mokytojo, ilgus metus laikyto tiesiog žinių šaltiniu, portretas. Šiandienos mokiniams reikalingi inovatyvūs išmaniųjų technologijų virtuozai, kurie nestokoja universaliųjų žinių ir taiko tarpdisciplininio mokymo metodiką. Tai reiškia, kad artimiausioje ateityje turėtų plėstis mokytojo veiklos spektras, o kartu su juo rastis ir naujos integruotą ugdymo požiūrį apimančios specialybės.

Numatant ir rengiantis atliepti ateities kartų poreikius ir šalies darbo rinką, būsimiesiems pedagogams Lietuvoje jau pernai buvo pasiūlyta unikali, į pasaulines mokymo tendencijas orientuota integruotų gamtos mokslų pedagogikos studijų programa. Pasak Šiaulių universiteto docentės dr. Violetos Šlekienės, tokių studijų programų nevykdo jokia kita šalies aukštoji mokykla, o pagal naująją programą rengiamų specialistų poreikis Lietuvoje tik didės.

vetrungiu knyga_pancerovaReikšmingą dovaną gavo keliolika Šilutės rajono ir visos Vakarų Lietuvos kultūros įstaigų - joms perduota po keletą naujo leidimo knygų „Kuršių marių žvejų burvalčių vėtrungės. Istorija. Paskirtis. Papročiai“.

Tai į lietuvių kalbą išversta unikali vokiečių kraštotyrininko Hanso Woedės knyga, kurią jis išleido prieš 60 metų.

biblioteka varzytuves_Diemedzio_centre7Jau šeštus metus Lietuvoje prieš didžiąsias žiemos šventes startuoja nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“, tapusi visuotinu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos akcijos prisijungė ir Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt