Likimai

jezerska sveikina 90metis1Šeštadienį legendiniam paukščių žieduotojui Leonui Jezerskui sukako 90 metų. Dieną prieš tai Ventės rage, jo ilgametėje darbovietėje, vyko jo jubiliejaus minėjimas. Į šventę atvyko L.Jezersko draugai, mokiniai, bendradarbiai, giminės ir visi, norintys pasveikinti jubiliatą 90-mečio proga.

90metis zigmas zukas kontrabosasLaikas - tarytum vandens srovė, pratekanti neužčiuopiamai, nusinešdama su savimi minėtinus atsitikimus, faktus, įvykius. Laikas eina, likimas dėlioja gyvenimo kelius, bet praeitis alsuoja šalia mūsų, tik reikia karts nuo karto ją prisiminti, kad neprarastume to, kas jau tapo mūsų kultūros istorija.

Žmogaus gimtadienis - tai tiesiog slenkstis kelyje iš praeities į ateitį, puiki proga šiek tiek paklaidžioti ir prisiminti praeitį.

Zigmas Žukas - žinomas muzikantas, kontrabosų maestro, scenos artistas, aktyvus visuomenininkas, pedagogas, šiemet švenčiantis 90-metį. Su jubiliatu galėtum kalbėtis ir kalbėtis, prirašytum storiausią knygą - toks spalvingas jo ilgas gyvenimas.

90metis jonas raudonis DSCN7142Vos prieš kelias dienas atšventęs vardadienį, svečių sulaukė Žemaičių Naumiesčio gyventojas Jonas Raudonius.

Su garbingu jubiliejumi savo bendravardį sveikino seniūnas Jonas Budreckas, seniūnijos ir savivaldybės atstovai, penktadienį sugužėję į senolio sodybą, stovinčią arti miestelio centro.

sveksniske ir neigalus sunusDešimt metų Birutė Urbonavičienė (61 m.) dienas ir naktis leidžia šalia sūnaus Giedriaus (35 m.). Jei ne mamos pastangos jį maitinti ir palengvinti tuštinimąsi, jis mirtų per kelias dienas ar savaites. Gydytojai nebyliai siūlo į pastovią nesąmoningą būseną panirusį sūnų numarinti. Valstybė įsitikinusi, kad sūnus dar yra 5 proc. darbingas. O motina nori vienintelio - kad sūnus užgestų anksčiau nei ji ir slaugos namuose jam netektų mirti dėl nepriežiūros.

„Jis ne komoje, bet ir neatsigavęs. Jis nekalba, nejuda, nereaguoja. Jis nieko nesupranta, su juo kontakto nėra. Nežinia, kur jis“, - apie sūnaus būklę kalbėjo Švėkšnoje gyvenanti motina.

Moteris puikiai prisimena Kauno klinikų chirurgo, kuris operavo G.Urbonavičių, žodžius: „Rekordas tokio žmogaus gulėjimo yra 41-eri metai“. Ji suvokia, kad nesąmoningas jis liks iki gyvenimo pabaigos.

Visgi motina negalėtų įvykdyti sūnui eutanazijos: „Šimtu procentų žinau, kad jis neišeis iš tos būsenos, bet jis kvėpuoja, yra atsimerkęs, kriuksi, kartais per miegus šypsosi. Kaip nužudyti? Ne, negalėčiau“.

Nešti B.Urbonavičienės kryžių padėtų panašiose situacijose buvusių mamų palaikymas, pagarbesnis visuomenės, valdžios, gydytojų bei slaugytojų požiūris į keblią jos ir sūnaus situaciją.

Barauskaite Saugose su mazyle„Ar jūs įsivaizduojate, kiek šiandien kainuoja vestuvinė gėlių puokštė?“, - tokį iš pirmo žvilgsnio neįtikėtiną klausimą praėjusią savaitę Saugų vaikų globos namų auklėtiniams (beje, dar nesiruošiantiems tuoktis) uždavė šios įstaigos direktorius Eugenijus Judeikis. Ir pats atsakė, jog toji kaina siekia 50, o kai kada - ir visą 100 eurų...

Ne šiaip sau direktorius siūlė pasvarstyti šia tema, o todėl, kad, jo paties žodžiais tariant, tėvų globos netekusiems vaikams labai pasisekė - tądien jie gavo fantastiškų dovanų. Tas dovanas - daugybę naujų žaislų ir žaidimų - į globos namus atvežė jau daug metų Londone gyvenanti šilutiškė, visame pasaulyje gerai žinoma pokerio žaidėja Daiva BARAUSKAITĖ.

Neseniai vestuves su vyru John Byrne atšventusi jauna moteris sumanė asmeninės šventės proga pradžiuginti ir vaikus: pora paprašė svečių vestuvių proga nepirkti gėlių, o vietoje jų atnešti... žaislų. Juos jaunieji atvežė į Daivos gimtinėje - Šilutės rajone - esančius Saugų vaikų globos namus.

senjoru meile„Jauni kartais labai keistai galvoja, kad seni žmonės negali mylėti arba negali kažko gražaus išgyventi. Tas yra netiesa. Senjorų meilė kitokia: ji brandi, ji tartum užuojautos kampelis, kuriame galima išsakyti tai, ko galbūt jaunuose metuose nesugebėjai išgyventi, patirti, suprasti ar pasakyti. Vyresnio amžiaus žmogus permąsto gyvenimo prasmę ir suvokia, kad nedaug laiko liko ir reikia pasistengti būti tokiu, kokiu galbūt nebuvai“, - tokius pastebėjimus išsako senjorų rezidencijoje dirbantys žmonės.

Neseniai, gegužės 13-ąją, minėjome lietuvių liaudies meilės deivės Mildos dieną. Tad šiandien „Sveikatos šaltinio“ skaitytojams pasakosime apie gydomąją meilės galią. Pateiksime keletą tikrų istorijų, liudijančių, kad meilė užklumpa ir garbiame amžiuje ir suteikia didžiulę motyvaciją gyventi, pakelia net iš ligos patalo.

90mete paupariene su sunumi 1Balandžio 27-ąją garbų 90-ties metų jubiliejų pasitiko Onutė Pauparienė. „Senjorų Eldorade“ gyvenanti ilgaamžė jubiliejų pasitiko su šypsena ir šviesiomis akimis, tik kalendorių sako jau nuplėšusi - nebeskaičiuoja dienų.

„Tikriausiai Onutę jau rasime ne vieną, savaitgaliais ją visada aplanko vaikai“, - lydėdamas į pokalbį sakė senjorų rezidencijos vadovas Dovydas Giedraitis. Ir jis buvo teisus - netrukus nešinas gėlėmis pasirodė Šilutėje gyvenantis senolės sūnus Edmundas su žmona.

Jie prasitarė, kad Motinos dienos proga pasveikinti mylimą mamą, močiutę, promočiutę O.Pauparienę restorane susirinks visa giminė - apie 30 žmonių.

90mete kavcinskieneGausių svečių neseniai sulaukė Vainuto pakraštyje gyvenanti ilgaamžė Salomėja Kavčinskienė, mininti savo 90-metį.

Svečiai, susitikimai ir gėlės, žinoma, yra gerai, bet atėjęs jubiliejus ir vėl švieson ištraukia per visą ilgą gyvenimą patirtus vargus: vaikystę, kuomet retai ragautas duonos papentis, regis, burnoje tirpo, o kasdienybėje būdavo tik virta bulvė su lupina, rauginta sula užsigeriant; jau vyresnės, jau ištekėjusios moters dienas, kuomet ir savam būriui vaikų nebuvo ką duoti valgyti (nebent tik vėl po tą pačią bulvę su lupinomis); kai mušant sviestą tie vaikai alkanomis akutėmis į jį žvelgdavo, o ji negalėjo jo vaikams užtepti, mat pyliavoms viską reikėjo atiduoti; kai visus vaikus (tokius dar mažus) į vežimėlį susodinusi ir gale kolūkio lauko jį pastačiusi pati valdiškus daržus ravėdavo; kai netektys artimųjų ratą retinti pradėjo... Daug dar juodų dienų kyla jubiliatės atmintyje, o dar daugiau jų jau išblėso...


Nors ir nedera jubiliejaus dieną apie vargą kalbėtis, su Salomėja kalbamės, nes - kaip besuktum, tik dabar, žiloje senatvėje, lengvesnių dienų jai likimas davė...

nepale drebejimasTragiškus įvykius Nepale, kai žemės drebėjimas nusinešė tūkstančius gyvybių ir sugriovė miestus ir kaimus, išgyveno ir kintiškė  Ieva Kaknevičiūtė, tuo metu keliavusi po Nepalo Katmandu, Anapurnos ir Daulagirio kalnus.

Ieva studijuoja Vilniaus Gedimino Technikos universitete Kūrybos visuomenės komunikacijos magistrantūroje, yra gidė, dirba su keliais komunikacijos projektais, festivaliais, tačiau dažniausiai save apibūdina kaip keliautoją.

Pašnekovė pripažįsta, kad toks aktyvus laisvalaikis kartais dovanoja ne tik džiugių emocijų, bet ir sukrečiančių išgyvenimų. Tačiau patirta griaunanti gamtos jėga neprivertė jos atsisakyti savo pomėgio, ji norėų vėl vykti į Nepalą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt