Jaunimo banga

virzytes sokiu_kolektyvas_makedonijoje2Tik grįžę iš Pasaulio lietuvių dainų šventės „Vardan tos...“, Šilutės Pamario pagrindinės  mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ šokėjai ėmė ruoštis išvykai į tarptautinį folkloro festivalį „Ohrid Waves 2018“. Liepos 25 - 29 dienomis jis vyko Ohrido mieste, Makedonijoje.

Į šį festivalį kviečiami skirtingų tautų ir regionų kolektyvai - kad renginys būtų įvairus, spalvingas, kad užsimegztų ir plėtotųsi tarptautiniai ryšiai. Savo šalis pristatė ne tik šokėjai, bet ir vokaliniai ansambliai, solo atlikėjai, kitų meno rūšių atstovai.

IMG 20180802_163315„Esu dainavęs su grupe „Mango“, filmavęsis seriale ir komedijoje, nors nesugebu nei dainuoti, nei vaidinti. Tokias galimybes man suteikė buvimas sportininku, nes žmonėms įdomu kaip sportininkas sugebės vaidinti ar dainuoti“ - savo patirtimi ir atsivėrusiomis galimybėmis Šilutėje dalijosi Andrius Pauliukevičius.

„Pats save labiausiai suvokiu kaip sportininką“, - taip save pristatė į Šilutės kultūros ir pramogų centre organizuojamą „LA-FA ketvirtadienį“ atvykęs iš Ignalinos kilęs, o dabar Vilniuje gyvenantis kultūristas Andrius Pauliukevičius.

Visiems nuostabą sukėlė tai, kad Andrius yra įgijęs ir istorijos mokytojo išsilavinimą ir metus juo dirbęs. Jis taip pat parašė 6 knygas apie sportą ir mitybą bei du kartus tapo Europos kultūrizmo čempionu, turi daugiau nei 10-ies metų asmeninio trenerio patirtį.

gyvunau biblioteka2Ar dažnai pasitaiko į viešąją įstaigą ateiti su augintiniu? Ne? O Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vieną dieną kiekvienas atėjęs su augintiniu buvo priimtas kaip svarbiausias svečias. Tądien vaikai, suaugusieji ir jų augintiniai dalyvavo popietėje, skirtoje jų mylimiems augintiniams. Popietės tikslas – parodyti visiems susirinkusiems, jog įsigyti gyvūną yra paprasta, o juo rūpintis yra ne tik nelengva, bet ir nepigu.

degutyte ramuciuose3Ramučių bibliotekos jaunieji skaitytojai susirinko į literatūros popietę „Debesų pilis“, skirtą lietuvių poetės, vėlyvosios lyrikos romantikės, vaikų literatūros kūrėjos Janinos Degutytės 90-osioms gimimo metinėms.

jaunimasMažais žingsneliais pradėjus eiti niekur nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunų žmonių situacijos Lietuvoje gerinimo keliu, akivaizdu, kad nueita toli. Prieš trejus metus Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save“ koordinatoriai visoje Lietuvoje, pradėję ieškoti švietimo ar darbo rinkos sistemai nepriklausančių jaunų žmonių pačiose netradiciškiausiose vietose, šiandien džiaugiasi dalyvių gausa ir vis dar kviečia dalyvauti nespėjusiuosius.

„Mes 100 proc. paliekame pėdsaką projekte dalyvavusių jaunuolių gyvenimuose“, - pasakoja projekto „Atrask save“ koordinatorė Klaipėdoje Inga Kulikauskė. Vien uostamiestyje skaičiuojama 700 dalyvavimą projekte pasirinkusių jaunuolių. Projekte siekiama dalyvaujančiam jaunuoliui užtikrinti darbo, mokymosi ar praktikos galimybes. Koordinatoriai yra įsitikinę, kad svarbus yra ne vien jauno žmogaus priskyrimas konkrečiai sistemai, bet ir mažesnės jo pergalės.

Ukmergės naujienos