Spaudos projektas

f1 TENPaskutinį vasaros savaitgalį Klaipėdos apskrities savivaldybių komandos suvažiavo į Gargždus, kur vyko XI Lietuvos seniūnijų vasaros sporto žaidynių II etapo atrankinės varžybos. Jose dalyvavo apskrities seniūnijų komandos, kurios I žaidynių etape iškovojo pirmąsias vietas. Tai Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Kretingos, Skuodo rajonų, Rietavo ir Šilutės rajono sportininkai.

Dalyviai varžėsi 11-oje rungčių. I-III vietas šiame etape iškovojusios komandos, o stalo teniso ir futbolo I-II vietas, įgijo teisę žaisti finale, kuris antrus metus iš eilės vyks Jonavoje rugsėjo 15 d.

knyga apie_maironiRugpjūčio 28 d.  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale viešėjo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus mokslo darbuotojas, mokslinių straipsnių autorius Eugenijus Žmuida. Jis pristatė paties sudarytą knygą „Maironis: laiškai. Atsiminimai“. Įdomų literatūrologo pasakojimą papildė skaitovės, literatūros kritikės Ramutės Dragenytės skaitomi poeto eilėraščiai, ištraukos iš laiškų.   

RUSNEJE 6Rugsėjo 2-ąją, sekmadienį daugiau nei pora šimtų žmonių suėjo į vasaros pabaigtuves Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje Rusnėje. Čia ant Atmatos upės kranto kaimo turizmo organizatoriai, kartu su renginių vedėju Vygantu Stoškumi, jau trečius metus taip užbaigia vasaras Rusnėje.

Pasak V.Stoškaus, vargu ar kas Rusnėje turi dar patogesnę ir erdvesnę sodybą ant Atmatos upės kranto, kurioje galėtų susirinkti toks būrys žmonių. Žmonės čia susirenka tiesiog papramogauti, pažaisti, pasiklausyti populiarios liaudiškos ir estradinės muzikos. Renginys nemokamas, muzika ir žuvienė - šeimininkų, visiems nemokamos ir atrakcijos, ir daugelis žaidimų. Tačiau jeigu kas nori kokio nors iš toli atvežto niekučio ar gardesnio rūkytos žuvies kasnio, tai prekybininkams tenka ir susimokėti.

Tradicijos sveksnojeKiekvienais metais nuo 1989-ųjų, rugsėjo 1 dieną  Švėkšnos mokytojai  su puikia nuotaika ir gėlėmis ateina į šventę. Jų jau nelaukia mokiniai,  nekviečia skambutis. Jie laukia vieni kitų, kad galėtų pasidžiaugti metų darbais ir prisiminimais.

Syliai 7_sodybosKasmetinėmis gandrų palydėtuvėmis garsus Gardamo seniūnijos Šylių kaimas padėkos šiam paukščiui renginį „Gandro dovanos“ ir vėl surengė savaitgalį. Tik va - bėda: regis dėkoti nacionaliniu lietuvių paukščiu vadinamam sparnuočiui nelabai buvo už ką, mat jis kasmet šioje apylinkėje dirba vis prasčiau, o šiemet ir visai tingėjo - per metus atnešė šyliškiams vos tris kūdikius...

Bet šio renginio organizatoriai niekada neapsiriboja vien gandrų ir naujagimių sulaukusių šeimų pagerbimu. Ir šiemet šyliškiai papuošė savo kaimą nauju Lietuvos 100-mečiui skirtu akcentu - koplytstulpiu, pagerbė visą būrį darbščių saviškių - gražiai tvarkomų sodybų šeimininkų bei sportinėse rungtyse nepatingėjusių dalyvauti vietinių ir atvykėlių. O vakaro koncertui jie prisiviliojo net garsiąją kaimynę - latvę Samantą Tiną.