Spaudos projektas

gardamo svente_3Klausimas kur ir kaip švęsti Petrines ir Povilines, Šilutės rajono gyventojams nebekyla jau seniai - šiai datai skirtą renginį jau daug metų dovanoja gardamiškiai. Tačiau Gardame rengiama šventė nekintanti ir yra tik tuo savo datos pastovumu, o jos turinį rengėjai sugeba kasmet praturtinti naujais akcentais.

Šiemet gardamiškius į šventės vietą kvietė net iki 1938-ųjų šio miestelio bažnyčioje skambėjusio, ir nuo tada seniūnijoje saugoto varpo dūžiai, jie išrinko pačius pačiausius savo bendruomenės narius ir pačias bendruomenes, o savo parką praturtino dar vienu ąžuoliuku.

Vetrungiu kelias_2Į jau tradicinį renginį, skirtą geriau pažinti Mažąją Lietuvą, atrasti jos istorines, įsimintinas vietas, birželio 26-ąją pakvietė Šilutės kultūros ir pramogų centras ir partneriai.

Renginio metu pristatytas sėkmingai prieš šešerius metus prasidėjęs pažintinis kultūros ir turizmo maršrutas „Vėtrungių kelias“. Šis žaidimas -  anot projekto vadovės, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos, jau brandžiai įsibėgėjęs - per šešerius metus surengta nemažai seminarų ir konferencijų vėtrungių tematika, parašyta daug straipsnių, surengta per 300 edukacinių užsiėmimų.

Žaidimo organizatorių džiaugsmui, „Vėtrungių keliu“ per Mažąją Lietuvą ir jos istorines vietas jau keliavo daugiau kaip 4000 smalsuolių. Žaidimo pabaiga, kaip ir kasmet, planuojama rugsėjo 27 d.

Ilgaamzis Dotas„Tėtis darbštus buvo, visą gyvenimą daug dirbo, pats ir namą Šilutėje pasistatė”, - apie Jokūbą Dotą, birželio 17 dieną šventusį 90 metų jubiliejų, kalba jauniausia jo dukra Alma.

Gražaus jubiliejaus proga, praėjusią savaitę ilgaamžį aplankė ir Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei socialinė darbuotoja Oksana Kalitina.

Jonines SveksnojeJoninių šventė Švėkšnos seniūnijos Gedminaičių kaime tikrai daug pastangų reikalaujantis projektas, mat Ingritos ir Arvydo Riterių noras nustebinti šventės dalyvius naujais sumanymais nemažėja. Jie, kartu su Švėkšnos neįgaliųjų draugijos aktyvu, stengiasi padaryti kuo gražesnę ir turiningesnę šventę savo išpuoselėtoje sodyboje.

vainuto jonines_2Vainutas pelnytai gali vadintis rajono Joninių sostine. Praėjusį šeštadienį čia suplaukė tūkstantinė minia žmonių. Pasak šventės vedėjo Vytauto Laurinavičiaus, žmonėms kilusiems iš Vainuto jau nereikia daug galvoti, kada aplankyti gimines, draugus, klasiokus. Rasų šventė - Joninės yra geriausia proga visiems susirinkti gimtinėje ir kartu praleisti ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį.

Dažnas šventės svečias rankose turėjo skėtį, nors dėl lietaus jo beveik neprireikė, gausiau, apie porą dešimčių minučių, nulijo vos tik šventei prasidėjus. Tačiau skėčiai labai pravertė, tuomet, kai Šilutės aviatoriai iš dangaus papylė Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus dovaną - saldainių lietų.

Ukmergės naujienos