Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

Image - Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

  Profesinio mokymo centras informuoja apie nuotolines konsultacijas dėl galimybės mokytis baigus pagrindinę mokyklą, įgijus bendrąjį vidurinį išsilavinimą arba norint įgyti antrą profesinę

Ketvirtadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

 

100061180 241848263902479_8698081125483937792_nProfesinio mokymo centras informuoja apie nuotolines konsultacijas dėl galimybės mokytis baigus pagrindinę mokyklą, įgijus bendrąjį vidurinį išsilavinimą arba norint įgyti antrą profesinę kvalifikaciją.

 

kids-5017863 960_720Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projektui pritarė Vyriausybė.

traukiniaiNuo ketvirtadienio daugiau traukinių kursuos maršrutais Kaunas–Vilnius, Vilnius–Turmantas–Vilnius, Vilnius–Trakai–Vilnius, Vilnius–Kena–Vilnius ir Klaipėda–Šilutė–Klaipėda. Atnaujinti tvarkaraščiai pateikti internetinėje svetainėje www.traukiniobilietas.lt. Bendrovė fiksuoja, kad, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, į traukinius sugrįžo jau apie 40 proc. keleivių.

bank-note-209104 960_720Labai smulkioms – iki devynių darbuotojų turinčioms – įmonėms jau skirta 36,7 mln. eurų subsidijų. Parama paskirstyta 17041 mikroįmonei.

 

1116 3518a30bb32beb8b23f5bed98d524c51Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Paraiškos bus priimamos nuo birželio 15 d. iki liepos 17 d.

9-reasons-why-sleep-training-your-baby-didnt-work-1280x960Šilutės ligoninėje nebeliko Vaikų ligų skyriaus? - tokį nerimą sukėlusį klausimą uždavė mūsų skaitytojos, auginančios mažamečius vaikus.

Kad iki šiol buvusiame infekcinių ligų pastate daug metų veikęs Vaikų ligų skyrius turėjo būti iškeltas dėl prasidėjusios koronaviruso pandemijos, jau rašėme. Tačiau jaunos mamos tikino girdėjusios, jog vaikai čia nebebus gydomi ne tik epidemijai nuslūgus, bet ir iš viso Šilutės ligoninėje tokio skyriaus nebeliks.

Šilutiškės nerimauja, kad susirgus mažyliams bus sunku pasiekti uostamiesčio gydymo įstaigas.

VANDENTVARKA MARKVALDAS_UAB „Šilutės vandenys“ direktoriui Alfredui Markvaldui šiemet buvo nepatogu pristatyti bendrovės 2019 m. veiklos ataskaitą Šilutės savivaldybės tarybai. Šios bendrovės tiekiamo vandens kokybei ar nuotekų tvarkymui niekas jokių priekaištų neturėjo. Nepatogumo priežastis buvo ta, kad 2019 metus bendrovė pabaigė su 28 951 Eur veiklos nuostoliu.

Tyrimai parodė, kad bendrovės tiekiamo vandens pardavimai pernai sumažėjo 6,2 proc., tai yra 74,1 tūkst. kub. metrų vandens parduota mažiau palyginus su 2018 m. Nuotekų valymo paslaugų pardavimai taip pat sumažėjo 1,1 proc.

moksleiviairugsejo 1_JankausKaip, lyginant su kitomis Lietuvos mokyklomis reitinguose išsirikiavo Šilutės rajono pradinės ir pagrindinės mokyklos? Šiuos ir kitus vertinimus galima rasti naujausiame žurnalo „Reitingai“ numeryje.

Anksčiau daug kritikos dėl prastų dešimtokų žinių sulaukusios Šilutės miesto pagrindinės mokyklos - M. Jankaus ir Pamario šiemet nuimtos nuo gėdos stulpo. Per 4 metus M. Jankaus mokykla pasiekė net 240 proc. progresą: 2016 m. mokyklos dešimtokų matematikos žinios buvo įvertintos 1,6 balo, šiemet - 4. Pamario dešimtokai prieš 4 metus matematiką išmanė dvejetui, o šiemet ketvertui.

Aplodismentų verta ir Usėnų pagrindinė, kurioje mažiausiai patyčių Lietuvoje!

learning-at-home-GettyImages-1159559400Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šalyje inicijavo diskusiją dėl mokslo metų pabaigos: sugrąžinti mokinius į mokyklas paskutinei savaitei ar dviem, ar taip ir baigti mokslo metus nuotoliniu būdu.

Panašu, kad Šilutėje pokyčių nebus, mokslo metus moksleiviai baigs iš namų.