Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

Image - Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

  Slaugyti sunkų ligonį namuose - sunkus, begalinio atsidavimo, nuolatinio buvimo kartu ir ištvermės reikalaujantis darbas. Tai paliudyti galėtų kiekvienas, susidūręs su tuo. Tą žino ir Grabupiuose gyvenanti Jadvyga, jau daug

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

Image - Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

  Šilutės rajono savivaldybė 2018 m. vasario mėnesį viešojo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Aktualijos

eismas1 posedisEismo saugumas rajono keliuose parūpo ne tik tas problemas kas mėnesį sprendžiančiai Eismo saugumo komisijai, bet ir patiems savivaldybės vadovams: prieš savaitę vykusį išplėstinį šios komisijos posėdį inicijavo ir jame dalyvavo bei naujų minčių pažėrė ir meras Vytautas Laurinaitis, ir kiti administracijos vadovai. Mero nuomone, daugelyje rajono kelių reikėtų leisti važiuoti didesniais greičiais, o greičio stabdymo kalnelių, vadinamųjų „gulinčiųjų policininkų“ turėtų būti žymiai mažiau. 

Vargu ar kas pasiginčys, kad Šilutės rajono keliuose greičiau nei 50 km per valandą važiuoti draudžiančių ženklų neretai rasi ir ten, kur atokiai nuo kelio stovi vos viena sodyba. O tų „gulinčiųjų“ kai kur jau prigulė tiek, kad išties jų skaičiumi ko gero jau tapome unikalūs visoje šalyje: pavyzdžiui, Laučių gyvenvietėje jų guli net 5....

Komisijos posėdyje buvo karšta, nes rajono savivaldybės vadovui oponavo Klaipėdos regiono kelių atstovai - klaipėdietis, Eismo ir kelių priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas  Gintaras Ramanauskas ir šilutiškis, tarnybos viršininko pavaduotojas Kęstutis Daugalas. Tačiau meras buvo neperkalbamas: anot jo, jei nepavyks susitarti su kelininkais, jis savo pasiūlymus veš į sostinę ir pateiks Kelių direkcijos vadovams, nes žino, jog kai kurios kitos šalies savivadybės jau pasinaudojo savo teise reikalui esant savarankiškai spręsti eismo keliuose problemas.   

 

crop 510x410_dsc_0401Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įžiebė pirmąją Lietuvoje Kalėdų eglę ir paskelbė skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.

„Visai Lietuvai pranešame, kad laukdami Kalėdų šventės jau galime džiaugtis „Knygų Kalėdomis“. Jos visada aplenkia didžiąsias šventes – nes turime suspėti nuveikti daug gerų darbų, todėl dalinkimės knygomis ir skaitykime“, – sakė Prezidentė.

child-1864718 960_720Šilutės miesto ikimokyklinėse įstaigose mažėja po vieną pareigybę - nebelieka bendrosios praktikos slaugytojų.

KONTEINERIU BUDRIKISDarbo grupė „Dėl buitinių atliekų tvarkymo“ pirmą kartą po vasaros atostogų susirinko aptarti ir sužinoti kaip Šilutės rajono savivaldybės administracija įgyvendino jų siūlymus.

Praėjo jau ketveri metai, kai savivaldybės komunalinių atliekų šalinimu vis dar rūpinasi bendrovė „Ecoservice“, kurios darbo sutartis pasibaigusi. Darbus ji tęsia tik todėl, kad nėra kam perduoti įsipareigojimų.   Todėl savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, prieš paskelbiant naują buitinių atliekų tvarkymo operatoriaus konkursą ir sudarė darbo grupę, kuri ištirtų situaciją, susijusią su buitinių atliekų tvarkymu - surinkimu, rūšiavimu ir apmokėjimu. Darbo grupės nariai savivaldybės politikai Tomas Budrikis (grupės pirmininkas), Vladas Kainovaitis, Raimundas Ambrozaitis, savivaldybės administracijos atstovai Artūras Losius, Pranas Sirtautas ir visuomenininkai entuziastai Stasys Blinkevičius bei Edvardas Jurjonas mero buvo įpareigoti teikti pasiūlymus buitinių atliekų tvarkymo (surinkimo, rūšiavimo ir apmokėjimo) gerinimo klausimais Savivaldybės merui ir administracijai.

Darbo grupės nariai mano, kad ir po to, kai įvyks atliekų tvarkymo operatoriaus konkursas, jie turės ką veikti ir savivaldybės merui sutikus tęs veiklą.

ARCHITEKTAI 1Siūlymas senosiose Šilutės miesto kapinėse Tilžės gatvėje įrengti parką su suoliukais, o ateityje - gal ir kolumbariumą; šaligatvio plytelėmis iškloti žaliąjį Šeimos skverą; įrengti laiptelius ir suoliukus prieigose prie H.Zudermano paminklo; o šalia rajono Savivaldybės pastato pakloti naują dangą su šviečiančia 3D mozaika. Šiuos ir kitus pasiūlymus lapkričio 14 d. pavakarę išgirdo visi, kas atėjo į Šilutės seniūnijos salėje vykusį miesto Lietuvininkų ir Tilžės gatvių gretutinių teritorijų viešųjų erdvių sutvarkymo projekto pristatymą.

Šilutės savivaldybės administracija viešojo konkurso būdu pasamdė projektuotojus iš Vilniaus UAB „Plėtros partneriai“, kad šie suprojektuotų senųjų Šilutės gyventojų kapinių Tilžės g. teritorijos atnaujinimą, Šeimos skverelio ir H.Zudermano paminklo Lietuvininkų g. erdves bei Savivaldybės administracijos pastato prieigų sutvarkymą.

Į pristatymą be rajono žiniasklaidininkų atvyko vos keli Šilutės visuomenės atstovai ir grupė architektų, nesėkmingai dalyvavusių savivaldybės skelbtame viešųjų erdvių projektavimo konkurse. Nuoskaudą patyrę Šilutės architektai užkūrė tikrą priekaištų pirtį kiekvienam vilniečių projektui.

 

0.684087001511253942Spalį prasidėjusi šiemetinė aplinkosauginė akcija ,,Medžiok saugiai“ vyks iki gruodžio vidurio. Ji skirta užtikrinti, kad būtų vykdomi saugaus elgesio medžioklėje reikalavimai, teisėtai naudojami medžiojamųjų gyvūnų ištekliai.

BALDAI NAUJIENOS_2127 metus veiklą skaičiuojanti  bendrovė „Šilutės baldai“ nuolat diegia technikos, gamybos technologijų, gaminių asortimento, kokybės valdymo ir netgi darbo apmokėjimo naujoves.

Nuo spalio 1 d. didžiausias Pamario krašto darbdavys - AB „Šilutės baldai“ įdiegė naują, pažangią atlygio sistemą. Ankstesnę sudėtingą 7 kategorijų ir vienodų valandinių tarifų sistemą pakeitė kur kas lankstesnė keturių pareigybių sistema.   Vidutinis darbo užmokestis AB „Šilutės baldai“ nuo spalio 1 d. padidėjo daugiau nei 10 proc.

 

2017 11_20_gpm_grinimai_042017 m. lapkričio 20 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad iš 22,2 tūkst. Lietuvos gyventojų, kurie į savo elektroninio pašto dėžutes jau gavo asmeninius VMI pranešimus apie tai, jog 2017 metų pradžioje nepasinaudojo galimybe ir nesusigrąžino jiems priklausančios gyventojo pajamų mokesčio permokos, tik šiek tiek daugiau nei 3,3 tūkst. šalies gyventojų pasinaudojo galimybe susigrąžinti permoką. Jų sąskaitas pinigai pasieks iki Kalėdų.

 

b3fcd3afŠi savaitė bus padalinta, tarsi, į dvi dalis: pirmoji bus žiemiška, o antroji gerokai šiltesnė. Pirmos šios savaitės dienos jau po truputį primins žiemą: oras atšals, iš dangaus dažniau pabirs sniegas, kai kur šlapdriba. Tačiau žiemiškus orus greitai išstums atšilimas ir tai nutiks antroje savaitės pusėje.

Ukmergės naujienos