Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

Image - Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

  Besaikis vartojimas skatina augantį atliekų kiekį visame pasaulyje, Lietuva taip pat ne išimtis. Paskaičiuota, kad per metus kiekvienas mūsų šalies gyventojas išmeta virš 400 kg atliekų, iš kurių net apie

Penktadienis, 16 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Image - Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Trečiadienį rajono Tarybos opozicijos politikai - trys konservatoriai ir liberalas - spaudos konferencijoje pateikė net keturis pareiškimus dėl, jų manymu, nederamos Savivaldybės administracijos veiklos. O meras Vytautas Laurinaitis kovo 8-osios

Pirmadienis, 12 kovas Komentarai (0)

Problema

Banko kreditas įstūmė į uždarą ratą, be galimybės išsiveržti

Image - Banko kreditas įstūmė į uždarą ratą, be galimybės išsiveržti

Milžniškos - dešimttūkstantinės skolos, neįgalumo pašalpa, iš kurios dar ir antstoliai išskaičiuoja, ir jokio darbo...Kas tai? Duobė, į kurią įpulti galime kiekvienas bet kada, kitaip dar liaudies ta ubago lazda,

Trečiadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Grikiai šokinėja it blakės? Tai - normalu

Image - Grikiai šokinėja it blakės? Tai - normalu

Grikių kruopų maišeliuose šokinėja vabaliukai, - su tokia bėda į redakciją atskubėjo garbaus amžiaus šilutiškė. Dėl tokios priežasties tos kasdienio vartojimo kruopos, pirktos viename iš didžiųjų Šilutės prekybos centrų, atkeliavo

Sekmadienis, 18 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Katytiškiai žaidė „Lietuvos fanų ringą“

Image - Katytiškiai žaidė „Lietuvos fanų ringą“

Pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Katyčių seniūnijos gyventojai, neabejingi tautos istorijai, kovo 9 d. rinkosi į intelektualų žaidimą „Lietuvos fanų ringas“ pasivaržyti ir pasitikrinti

Sekmadienis, 18 kovas Komentarai (0)

Aktualijos

ESTAKADA RUSNE_3Rusnės kultūros namų salėje trečiadienio vakare per 200 rusniškių pasitiko estakados statybos bei kelio iki jos rekonstrukcijos užsakovų, projektuotojų bei statybos rangovų atstovus.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė įspėjo svečius, kad pristatymas nebus lengvas, nes kiekvienas iš atėjusiųjų galėtų būti “konsultantu ir statybos potvynio zonoje ekspertu”: visi jie dešimtmečius gyvena potvynių kankinamame krašte. Taip ir atsitiko: atvažiavusiems projektuotojams ir statybininkams susirinkusieji negailėjo patarimų, kaip reikia elgtis su medžiais, kuri kelio pusė labiau tinka pėsčiųjų ir dviratininkų takui, kaip būtina atsižvelgti į po keliu esančių durpių sluoksnius ir t. t. ir pan.

Visgi po valandos diskusijų svečiai buvo išlydėti kaip tikri didvyriai - gelbėtojai: visi rusniškiai jiems plojo atsistoję.

 

0.566985001516797109Aplinkos ministerija inicijavo aplinkosaugininkų patikrinimus, kurių metu bus aiškinamasi, ar automobilių apdaila besiverčiantys verslininkai nepiktnaudžiauja esama kontrolės stoka. Turima informacijos, kad dalyje autoservisų galėjo būti naudojami transporto priemonių pakartotinės apdailos produktai, kurių naudojimą reglamentuoja ir draudžia ES teisė.

 

Egluciu akcijaAr žinote, kad kiekviena į sąvartyną patekusi kalėdinė eglutė vėliau virsta kenksmingomis dujomis? Jau vienuoliktus metus šią žinią skelbia iniciatyvos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ sumanytojai. Anot jų, žmonės darosi vis sąmoningesni – šiemet į specialius konteinerius surinktų žaliaskarių skaičius sumušė visus rekordus. Surinktos eglės išvengė sąvartynų – jos buvo perdirbtos į ekologišką kurą bei kompostą.

 

0.002478001516632746Nors paprastasis koatis (lot. Nasua nasua) iš meškėninių šeimos ir nėra natūraliai paplitęs mūsų krašte, Lietuvoje jį galima pamatyti auginamą zoologijos soduose, aptvaruose. Tačiau šis gyvūnas yra invazinis – 2016 m. įtrauktas į ES invazinių rūšių sąrašą.

ambasadorius UkrainaŠilutės rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis. Jis susitiko su Savivaldybės vadovais, verslininkais ir bendruomenės atstovais, kuriems aktualūs ryšiai su Ukraina.

 

skendo uoste___sulauzytas_ledasAtėję šalčiai nudžiuginto visus žvejus - pagaliau galima tikėtis ledo ir traukti seniai pamirštas žiemines meškeres. Tačiau džiūgauti per anksti nederėtų. Daugelyje Lietuvos vandens telkinių ledas vis dar nesaugus ir labai plonas, o Neringos savivaldybė atkreipia dėmesį, kad ant Kuršių marių lipti kol kas draudžiama.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pateikė informaciją apie ledo storį Šilutės rajono vandens telkiniuose.

Informuojama, kad didelę jų dalį užima ledo plotai, sudaryti iš tarpusavyje sušalusių dreifuojančių ledo lūženų, todėl ledas yra nevienalytis, jo storis iki 6 cm. Veikiamas svorio toks ledas traška, gali staiga lūžti, todėl ant jo dar nerekomenduojama lipti.


Savaitgalį ledas jau uždengė Kuršių marias, tačiau pranešama, kad kol kas ir jo storis dar nėra saugus. Kaip skelbia Lietuvos hidrologinė informacija, Kuršių marių ledo storis ties Nida siekia tik 5 centimetrus. Kad būtų laikomas saugiu, ledo danga turėtų būti bent dvigubai storesnė.

zemes ukio_mokykla_projektine_veikla_Pazink-pries-teisdamas-1Baigiantis pirmajam mokslo metų pusmečiui Šilutės žemės ūkio mokykloje (ŽŪM) apibendrinami ne tik mokymosi bei lankomumo, bet ir tarptautinės projektinės veiklos rezultatai. Džiugu jais pasidalinti, nes patirties ES šalyse įgyta tikrai daug. Ir norisi tikėti, kad ta įgyta patirtis nenueis perniek, nesugrįš atgal į Vokietiją, Angliją ar Italiją, o prisidės prie mūsų pačių šalies ateities kūrimo.

Nauja savivaldybes_specialiste_pranauskiene_VaivaRajono savivaldybėje darbą pradėjo tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, šių pareigų ėmėsi prieš tai buvusi ilgametė Šilutės policijos pareigūnė, teisės magistro laipsnį turinti Vaiva Pranauskienė.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybė įvesta visose šalies savivaldybėse. Tokios iniciatyvos valdantieji ėmėsi pernai po to, kai per Lietuvą nubangavo smurto prieš mažamečius banga. Pareigybė finansuojama iš Valstybės biudžeto lėšų.

Darbą dar tik pradėjusi V.Pranauskienė sako jau supratusi, jog šioje srityje yra ką veikti.

BOKSTASŠiemet galimai jau išsipildys Šilutės savivaldybės ir Nemuno deltos regioninio parko direkcijos darbuotojų svajonė Rusnės salos vakariniame pakraštyje, Atmatos upės žiočių kairiojoje pakrantėje pastatyti 28 m aukščio apžvalgos bokštą.

Pasak savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, Aplinkos apsaugos ministras jau yra pasirašęs įsakymą dėl tokio bokšto statybos finansavimo. Tai būtų jau 39 -asis ir galimai paskutinis Aplinkos apsaugos ministerijos su ES parama statytas apžvalgos bokštas Lietuvoje. Ir nors Rusnės apžvalgos bokštas nebus pats aukščiausias (Lietuvoje aukščiausias apžvalgos bokštas yra 36 m), tačiau į jį įkopusieji galės grožėtis išties unikaliu kraštovaizdžiu - Kuršių mariomis, užliejamomis pievomis, stebėti ledonešius, Atmatos upės žiotis ir Kniaupo įlanką, kurioje galima pamatyti apie 300 rūšių paukščių.

Ukmergės naujienos