Sveikatos šaltinis

 Judumo savaite_Puseleje_2Pasivažinėjimai „Trikke“ triračiais, pasivaikščiojimai su šiaurietiškomis lazdomis, sporto varžybos, linksmosios estafetės, mankštos, regbio pamokos - šiuos ir daugybę kitų aktyvaus judėjimo būdų išbandė Šilutės rajono darželinukai ir moksleiviai, Europos judumo savaitės metu.

Rugsėjo 16 dieną, Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, prasidėjo didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kasmetė miestų kampanija, kuriai prigijo Europos judumo savaitės pavadinimas. Šios savaitės kulminacija - Diena be automobilio, kuri tradiciškai vyksta paskutinę kampanijos dieną - rugsėjo 22-ąją.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugiasi, kad jaunieji šilutiškiai noriai dalyvavo Judumo savaitės renginiuose, kuriuose susipažino su įvairiais aktyvaus judėjimo būdais.

Prisijungdamas prie Judumo savaitės, Šilutės lopšelis - darželis „Žibutė“ suorganizavo „Linksmąsias estafetes“, į kurias subūrė 249 vaikus iš visų Šilutės miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų.

tick-482613 960_720Prasidėjus grybų sezonui į miškus plūstelėjo šių gėrybių išsiilgę tautiečiai. Ir ne vienas nustebo, kad net ir tokiu, regis vėlyvu metu, net ir iš anksto pasipurškę repelentais, grįžę aptiko erkių. Tiesa, dar neprisisiurbusių - tik ropojančių drabužiais, bet juk niekada nežinai... 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus specialistai primena, kad ir rudenį reikia neužmiršti pavojaus - erkių platinamų ligų.

Prostatos vezys_Padimanskas_2Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus - šia liga jau serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras.

Všį Šilutės ligoninės urologo Edgaro Padimansko teigimu, profilaktiniai patikrinimai yra būtini, nes tik laiku diagnozavus ligą - pasveikstama.

vaccination-2722937 960_720Gripo vakcina, skirta 2018-2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ).

 

blynai 0Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šių metų pradžios dėl viešojo maitinimo įmonėse pagaminto nesaugaus maisto jau užregistruota 14 ūminių žarnyno infekcijų protrūkių, kurių metu susirgo 100 asmenų, iš jų 67 vaikai. Daugiausiai protrūkių buvo Panevėžyje – 4, Vilniuje – 3, Kaune – 2, Šiauliuose, Klaipėdoje, Palangoje, Šilutės ir Trakų rajonuose – po 1.

 

0.039913001536914254Rugsėjo 16 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, prasidės didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kasmetė miestų kampanija, kuriai prigijo Europos judumo savaitės pavadinimas. Šios savaitės kulminacija – Diena be automobilio, kuri tradiciškai vyks paskutinę kampanijos dieną – rugsėjo 22-ąją.

RUSNE VILA_osteopatasRugsėjo 17-19 ir spalio 30-31 dienomis restorane „Rusne Villa“, esančiame Pakalnės kaime, viešės vienas žymiausių savo srities specialistų, antrosios kartos gydytojas osteopatas, unikalios manualinės terapijos specialistas Genadijus Avdejevas iš Ukrainos.

„Jūs, Jūsų draugai ar vaikai skundžiasi skausmais stuburo ar sąnarių srityse? Tokiu atveju Jums verta apsilankyti pas vieną iš geriausių osteopatų G.Avdejevą. Jis jau daug metų važinėja po Europos Sąjungą, Rusiją ir Ukrainą, gydydamas skausmą kenčiančius šių šalių žmones“, - į susitikimą kiečia „Rusne Villa“ atstovai.

 

Dazniausios-nugaros-skausmo-priezastysVieni dažniausių sveikatos sutrikimų yra nugaros skausmai, kuriuos gali lemti labai įvairios priežastys. Kartais nugaros skausmas praeina savaime, tačiau tam tikrose situacijose turi būti taikomas tinkamiausias gydymas. Taigi, kokios nugaros skausmų priežastys yra dažniausios?

IMG 6932Akims grąžinta jaunystė - apie tai svajoja daugelis. Ypač tų, kuriuos vargina užkritę akių vokai. Odos perteklius virš akių apsunkina skaitymą, žiūrėjimą į ekraną, televizorių, akys greitai pavargsta, dažnai kyla uždegimų pavojus. Šių nepatogumų galima atsikratyti vos per valandą - nesudėtingos operacijos metu. Tačiau apie chirurginio gydymo galimybę daugelis pacientų nė nenutuokia ar stokoja informacijos. 

Kam reikalinga užkritusių akių vokų operacija, kokia gydymo eiga ir akių priežiūra po jos, - pasakoja Klaipėdoje įsiskūrusioje akių ligų klinikoje „Optikos centras“ konsultuoti ir gydyti pacientus iš Kauno klinikų atvykstanti gydytoja oftalmologė Vilija Danilevičienė.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt