Kultūra ir švietimas

kmfVisada apima malonus jaudulys laukiant festivalio atidarymo dienos, nes sunku patikėti, kad prieš 7 metus niekas net nesvajojo, jog nuo draugiško NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto atvykimo į Kintus prasidės Kintų muzikos festivalis.

Šešeri festivalio metai atnešė daug žinių, dalyvavimo tarptautiniuose forumuose (Nordic Baltic festivalių platformoje, Lietuvos festivalių aljanse). Tapome Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos nariais, o tarptautinėje erdvėje - EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) nariais bei tarptautinės menininkų rezidencijų asociacijos ResArtis nariais.

vyduno gimnaija_isvykaBirželio 14 dieną grupė įvairių klasių vydūniečių svečiavosi Žemaitijos nacionaliniame parke.

juknaiciu mokykla_stovykla1Pasibaigus mokslo metams, birželio 11-22 dienomis, Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“. Joje atostogas aktyviai ir turiningai leido 1-7 klasių mokiniai. Stovyklą vykdė pradinių klasių mokytojos R.Urbonavičienė, A.Miklovienė, B.Verbuvienė, kūno kultūros mokytoja N.Švedienė ir socialinė pedagogė S.Žemaitytė. Stovykla yra tęstinė, vykdoma jau dvyliktus metus.

 

21056041 1791099027570949_6846058728059128423_oKlaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kviečia susipažinti su vieninteliu šalies uostu iš arčiau. Jau šiandien prasideda registracija į pažintinius edukacinius užsiėmimus "Kryptis – jūra". Kaip ir įprastai, visą vasarą bus rengiamos nemokamos ekskursijos po Klaipėdos uostą.

 

0.414500001530537453Liepos 1-ąją iškilmingai atšventęs 80-ąjį gimtadienį, Lietuvos zoologijos sodas pradeda jau devintąjį savo veiklos dešimtmetį.

zemaiciu naumiestyje_robotaiŽemaičių Naumiesčio gimnazijos „Poilsio“ stovyklos dalyviai birželio 20 d. buvo pakviesti į Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą. Vaikai išbandė techninei kūrybai skirtą edukaciją, kurioje mokėsi kurti savo robotus. Užsiėmimus vedė Šilutės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas.

Vetrungiu kelias_2Į jau tradicinį renginį, skirtą geriau pažinti Mažąją Lietuvą, atrasti jos istorines, įsimintinas vietas, birželio 26-ąją pakvietė Šilutės kultūros ir pramogų centras ir partneriai.

Renginio metu pristatytas sėkmingai prieš šešerius metus prasidėjęs pažintinis kultūros ir turizmo maršrutas „Vėtrungių kelias“. Šis žaidimas -  anot projekto vadovės, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos, jau brandžiai įsibėgėjęs - per šešerius metus surengta nemažai seminarų ir konferencijų vėtrungių tematika, parašyta daug straipsnių, surengta per 300 edukacinių užsiėmimų.

Žaidimo organizatorių džiaugsmui, „Vėtrungių keliu“ per Mažąją Lietuvą ir jos istorines vietas jau keliavo daugiau kaip 4000 smalsuolių. Žaidimo pabaiga, kaip ir kasmet, planuojama rugsėjo 27 d.

Ilgaamzis Dotas„Tėtis darbštus buvo, visą gyvenimą daug dirbo, pats ir namą Šilutėje pasistatė”, - apie Jokūbą Dotą, birželio 17 dieną šventusį 90 metų jubiliejų, kalba jauniausia jo dukra Alma.

Gražaus jubiliejaus proga, praėjusią savaitę ilgaamžį aplankė ir Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei socialinė darbuotoja Oksana Kalitina.

saugu stovyklaTrečiąją stovyklos dieną vaikų keliai vedė į Taurų atrakcionų parką. Mokiniai turėjo progą dieną praleisti laipynėse - karstynėse. Iš pradžių labai nedrąsiai, o paskui jau lengvai visi po keletą kartų įveikė Geltonąją trasą. Įspūdžių patyrė labai daug, išbandyti teko drąsą, jėgas ir ištvermę.

Ukmergės naujienos