Kultūra ir švietimas

skodlerakas hostas_portretine_nuotrauka„Karaliaučiaus dailės akademijos studentas Horstas Skodlerakas (Horst Skodlerrak) savo molbertą pasistatė Rusnės upės pakrantėje ir pradėjo piešti gerai pažįstamą savo krašto peizažą. Profesorius Alfredas Partikelis (Alfred Partikel), kurio Rytų Prūsijos peizažai nepaprastai žavėjo Skodleraką, lyg atsitiktinai eidamas pro šalį paėmė jo paletę iš rankų ir nutapė paveikslą, kurį studentas visą naktį užbaiginėjo. Ši patirtis, kaip sakė pats Skodlerakas, lėmė jo pasirinkimą tapti dailininku. Iki to 1937-1939 m. jis keturis semestrus mokėsi Eduardo Bischofo klasėje Karaliaučiaus dailės akademijoje. Tačiau vis dėlto pažintis su dailininku A.Partikelių, jų pokalbiai apie Gėtės spalvų mokymą ir Žano Šardeno (Jean Baptiste Simķon Chardin - XVIII a. prancūzų dailininkas) peizažus, kuriuos profesorius labai vertino, jo pasakojimai apie Žoržo Brako (Georges Bregue - XX a.

Prancūzijos tapytojas, grafikas, dekoratorius) ir Andrė Dereno (Andre Derain - XX a. Prancūzijos tapytojas, skulptorius, grafikas ir dizaineris) kūrybą  Paryžiuje, H.Skodlerakui atvėrė akis suprasti, ką jam pačiam reiškia tapyba“. (1)

BURBULIATORIUS SkirmanteTo Šilutės „Burbuliatorių“ istorijoje dar nebuvo: gigantiški muilo burbulai ir netgi kelių metrų ilgio muilo burbulų „tuneliai“ pirmadienio vakarą sklaidėsi Šilutės parke, prie Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Tai buvo „Burbuliatoriaus“ 9-ojo sezono uždarymo vakaro staigmena ir mažiems, ir dideliems šilutiškiams, nes pagundai leisti milžiniškus muilo burbulus neatsispyrė nei mamytės, nei tėveliai, nei močiutės ir netgi šią žavingą atrakciją pamatę praeiviai.

Taip įspūdingai palydėti „Burbuliatorių“ iki kitų metų sezono šilutiškiams padėjo Spalvų fėja Skirmantė iš „Mažojo Aitvaro“.

Geriausia sveksnos_abituriente_Urte_Paldauskaite_su_tevais_2„Drąsos daryti tai, kas patinka, stengtis, pasitikėti savimi ir nebijoti rizikuoti, nes kitaip nieko nepasieksi“, - šiuo principu vadovaujasi 18-metė švėkšniškė Urtė Paldauskaitė.

Urtė - aktyvi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šių metų laidos abiturientė, mokinių tarybos pirmininkė, viena iš ilgametės moksleivių akcijos „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų senelis“ organizatorių.

Šiemet jai, kaip geriausiai Švėkšnos abiturientei, teko garbė į miestelio šventę atvežti Švėkšnos vėliavą.

Vasarai baigiantis Urtė ruošiasi išvažiuoti studijuoti į sostinę, tad kol ji dar gimtuosiuose kraštuose, kalbėjomės apie nuveiktus darbus, ateities planus ir malonumą daryti gerus darbus.

Pramogadienis iteike_priza_RadaviciuiRugsėjo 1-ąją - Mokslo ir žinių dieną - pramogų ir įdomių užsiėmimų darželinukams, moksleiviams, mokytojams bei tėvams Šilutės mieste tikrai netrūko.

Šilutės kultūros ir pramogų centras Rugsėjo 1-ąją kvietė švęsti linksmai ir trečius metus iš eilės surengė jau tradicija tampantį renginį - Pramogadienį.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai Mokslo ir žinių dieną pasiūlė edukacinių bei pramoginių užsiėmimų programą „Laisvalaikio piknikas bibliotekoje“.

Edukacinę programą buvo paruošęs ir Šilutės Hugo Šojaus muziejaus kolektyvas.

senelis lauzemis_anuke_Reinhild_Koob_su_seniune_DRudieneĮspūdingu koncertu ir stulbinančia Mėlynąja vakariene, skirta Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios 160-mečiui, baigėsi Saugų muzikos festivalis „Muzikos malūnas“. Klausytojai patyrė daug nepamirštamų akimirkų, nuskaidrinusių rūpesčių ir skubėjimo pilną kasdienybę.

Paskutinį liepos sekmadienį Saugų didžiojoje bažnyčioje koncertavo 30 skirtingų kalbų dainuojantis Rachmaninovo choras iš Vokietijos miesto Kylio. Choras klausytojams dovanojo unikalią programą „Muzikinė choro kelionė aplink Baltijos jūrą“. Rachmaninovo choras puoselėja kosmopolitišką muzikinę kultūrą: dainuoja beveik visomis Europos šalių kalbomis, visa choro bendruomenė domisi įvairių tautų kultūromis.

Gyvenime nieko atsitiktinio nebūna, tuo įsitikinome dar kartą. Jei ne viena chorisčių - Karin Plagemann, greičiausiai šio koncerto Saugose nebūtų buvę. Nebūtų ir susitikimo su ypatingais žmonėmis, leidusiais akies krašteliu žvilgterėti į praeitį, atversti vieną iš Saugų istorijos lapų ir netiesiogiai prisiliesti prie vienos šeimos gyvenimo.

1 dakota_kantri_festivalis26-ąjį kartą surengtame festivalyje „Visagino country“ žibėjo ir Šilutės atlikėjai. Su garsiuoju kantri muzikos atlikėju Virgiu Stakėnu grojo grupės „Karčema“ vadovas Vygantas Stoškus ir buvęs „Karčemėlės“ būgnininkas Dovydas Stoškus. Koncertavo Remintos Stoškuvienės vadovaujamo Šilutės kantri šokių klubo „Dakota“ šokėjos.

 psichologe Ugne_1Kuomet dalis sparnus dar tik skleidžiančio jaunimo neslėpdami dėsto, jog vos baigę mokyklą maus laimės ieškoti į užsienius, ieškome tokių, kurie save realizuoti sugebėjo gimtinėje.

Ugnė Marija BŪDVYTYTĖ - jauna psichologė, netrukus baigsianti jau antrąsias magistro studijas, šiuo metu dirbanti dviejose įstaigose ir nedejuojanti nei dėl atlyginimo, nei dėl gyvenimo Lietuvoje sąlygų, yra tas malonus atradimas.

Su šia jauna moterimi susitinkame ką tik duris atvėrusiuose Bendruomeniniuose šeimos namuose Žemaičių Naumiestyje ir kalbamės apie dar mokyklos suole „užkabinusią“ profesiją ir jauno žmogaus galimybes įsitvirtinti gimtinėje.

 

1Uostadvaris yra vos apie 100 gyventojų turintis kaimelis Rusnės saloje. Tačiau jį garsina du ypatingi objektai – XIX amžiaus pabaigoje statytas švyturys ir vandens kėlimo stotis su garo turbina.

1907 m. ant Vilkinės upės pastatyta vandens kėlimo stotis buvo skirta susiurbti pievų vandens perteklių ir nuleisti jį į Atmatos upę. Tai buvo pirmasis tokios paskirties statinys dabartinėje Lietuvoje, net ir dabar stebinantis ekologiškumu.

IMGP3150Rugsėjo 2 dieną Šilutės mažųjų laivų uoste vyksiantis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas laukia ypatingo komandų antplūdžio, nes susidomėjimas čempionatu auga kaip ant mielių.

Registracija tęsiasi, anketą galima rasti Šilutės savivaldybės tinklapyje silute.lt .

Ukmergės naujienos