Kultūra ir švietimas

bikavenu popieteBikavėnų pradinėje mokykloje susirinko bendruomenės keturios kartos: vaikai, tėvai, seneliai ir proseneliai. Numetus medžiam paskutinius lapus, nuvytus gėlei, išskridus paukščiams bikavėniškiai suruošė rudens palydas.

Pradinukai parengė gėrybių parodą. Ir kaip kasmet mokytojų ir vaikų suruošta muzikinė programa džiugino močiutes ir senelius.

Nuo mokinių neatsiliko ir tėveliai. Mokinių tėvelių dainoms akomponavo G.Dirgėlienė. Tėvų tarybos pirmininkė D.Auškalnienė ir D.Dirgėlienė suvaidino situaciją „Pasiklydusi mergaitė“.

lugne gargzduoseŠilutės sportinių šokių klubo „Lūgnė“ šokėjai, aktyviai dalyvaujantys sportinių šokių varžybose Lietuvoje ir už jos ribų, spalio ir lapkričio mėnesiais pasiekimų metraštį papildė naujais medaliais.

Sėkmingą sportinių šokių sezoną šilutiškiai pradėjo spalio 8 d. Klaipėdoje. Kvalifikacinėse sportinių šokių varžybose „Tigrimos taurė 2011“ jaunučiai II E4 grupės šokėjai Rinas Kuturys ir Emilija Grikšelytė laimėjo 5-ąją vietą.

emblema1Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras nuo pat pirmųjų savo gyvavimo metų aktyviai dalyvauja kasmetinėse suaugusiųjų švietimo savaitėse, kurias UNESCO komisijos iniciatyva organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija.

Šiemet tokia savaitė jau dvylikta, ji buvo skiriama 21 amžiaus švietimo aktualijoms: mokymuisi žinoti, mokymuisi veikti, mokymuisi gyventi kartu, mokymuisi būti ir labiausiai orientuota į „senjorus“ - brandaus amžiaus žmones. Siekta sudaryti sąlygas įvairių kartų žmonėms patirti bendravimo ir veiklos kartu džiaugsmą.

Vaikai pamatė ožį ne tik iš paveikslėlių. / Ramunės Klymantienės nuotr.Šiuolaikiniai tėveliai atitolę nuo etninio ugdymo tradicijų, ypač nuo mūsų Pamario krašto tautosakos bei papročių. Todėl lopšelio - darželio "Pušelė" pedagogai sukūrė etninę kultūros ugdymo programą "Pažinki Pamario kraštą", kurios pagalba vaikai ir jų šeimos įtraukiami į kultūrinį tautos gyvenimą, skatinami dalyvauti kalendorinių, tautinių švenčių apeigose, supažindinami su mūsų krašto vertybėmis ir kūryba.

Ypač vaikų mėgiama šventė tapo Martyno diena (Ožkos diena, švenčiama lapkričio 11 d.). Tai paskutinė rudens šventė, kurios metu vaikai prisimena piemenavimo tradicijas Mažojoje Lietuvoje. Nuotaikingai palydi rudenį ir su „balta ožka“ linksmai, žaismingai pasitinka žiemą.

moksleiviu parlamentas Generaline asambleja„Mokomojo Europos Parlamento metu mes teoriškai sužinome, kaip dirba Europos Parlamento nariai, bet praktiškai mes išmokstame kur kas daugiau: reikšti ir apginti savo nuomonę, dirbti komandoje, ieškoti bendrų sprendimų. Tai padeda tobulėti ir įgyti pasitikėjimo savimi“, - teigia Mokomojo Europos Parlamento regioninės sesijos Klaipėdoje dalyvis Andrius Sakalauskas.

Lapkričio 16-18 dienomis Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko regioninė Mokomojo Europos Parlamento sesija. Joje dalyvavo 70 moksleivių iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

kariuomenes veteranaiLapkričio 23-oji - Lietuvos kariuomenės diena. Šiais metais Lietuvos kariuomenė švenčia 93-ąjį savo gimtadienį.

Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Šilutės šaulių 8-oji kuopa tą minėjimą surengė kiek anksčiau. Šaltą, pilką ir lietingą šeštadienį Šilutės aerodrome Armalėnuose energija ir ryžtu dalinosi Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės savanoriai ir Šilutės šaulių 8-oji kuopa.

Po šventinės rikiuotės kariai savanoriai ir šauliai dalyvavo estafetėje ir šaudymo iš orinio šautuvo varžybose. Susirinkusieji buvo vaišinami karšta arbata ir sausainiais.

Šilutės muziejus gavo vertingą dovaną. / Šilutės muziejaus nuotr.Knygos sudarytojas ir komentatorius Günter Uschtrin (Giunter Uštrin) Šilutės muziejui padovanojo Knygą "Wo liegt Coadjuthen?" ("Kur yra Katyčiai"). Knyga išleista Berlyno mokslo leidykloje (BWV).

Lopšelis - darželis "Žvaigždutė" prisijungė prie tolerancijos dienos. / Organizatorių nuotr.Lietuvoje vyko Tarptautinei tolerancijos dienai skirta pilietinė akcija "Statykime tolerancijos laivą".

Ši akcija pasiekė ir lopšelio - darželio "Žvaigždutė" bendruomenę.

Roko grupė "Destrukcija". / Vyganto Stoškaus nuotr.Lapkričio 19 d., šeštadienį, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre įvyko 3-asis gyvai grojančių Žemaitijos regiono jaunimo grupių festivalis GYVAI-2011.

Jame dalyvavo dvi šilutės grupės ir abi nuskynė aukščiausius festivalio apdovanojimus.