Kultūra ir švietimas

sniuksta P_su_seimaLapkričio 23-iąją, Lietuvos kariuomenės dieną, būrelis Šilutės šaulių atidavė pagarbą Lietuvos kariuomenės generolui Petrui Šniukštai, palaidotam Šilutės senosiose kapinėse.

Šių metų lapkričio mėnuo nepriklausomos valstybės šimtmetį mininčios Lietuvos generolo P.Šniukštos atminimui - neeilinis. Lapkričio 12-ąją  buvo generolo gimimo 140-osios metinės, lapkričio 22-ąją - 65-osios jo mirties metinės.

Prisiminkime P.Šniukštos nuopelnus Lietuvai.

Bikavenai erumo_nebuna_per_daugLapkričio 17 d. Vainuto gimnazijos Bikavėnų skyriuje vyko kasmetinė senelių šventė „Gerumo nebūna per daug“, į kurią susirinko ne tik vaikų seneliai, tėveliai, bet ir gausus būrys svečių.

1 saugu_mokykla_tolerancijos_dienaTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios -  Tarptautinės tolerancijos dienos - paminėjimą Lietuvoje. Prie šios akcijos kasmet prisijungia ir mūsų mokykla.

3 _juknaiciu_mokykla_pepe_ilgakojineJuknaičių pagrindinė mokykla lapkričio 14 d. linksmai šventė žymios švedų rašytojos Astridos Lindgren 110-ąjį gimtadienį. Kas yra ši rašytoja, kokie jos įdomiausi knygų herojai, visą dieną skelbė skrajutės ant kabinetų durų bei mergaitės, persirengusios Pepėmis Ilgakojinėmis.

 

5a195a113573aKaip baseine aplenkti Rūtą Meilutytę? Kaip padėti Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės akto originalą ir kaip atkartoti S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą? Šiuos ir kitus uždavinius šiandien sprendė daugiau nei 5000 vaikų visoje Lietuvoje susirinkę į Šimtmečio iniciatyvų konkurso projekto, pasaulinės „Hour of Code“ iniciatyvos renginį – „Šimtmečio programavimo valandą“.

DSCF6587Jau 10 metų lapkričio mėnesį Saugų darželinukai pažymi šv. Martyno dieną pasipuošdami tautiniais rūbais ir pakviesdami tėvelius ir senelius į renginį.

4 istorijos„4 istorijos“ pagal A.Bocelli ir S.Brightman - solidžios muzikos ir choreografinių interpretacijų programoje Jums puikiai pažįstami atlikėjai su ypatingu repertuaru: „Amigos para siempre“( „Draugai per amžius“), „Time to say good by“ („Laikas pasakyt sudie“), „Somos novios“ („Mes įsimylėję“), „Fantomas operoje“ ir kiti žymiausi klasikos ir šiuolaikinio miuziklo kūriniai, dažniausiai skambantys pasaulinio garso atlikėjų Sarah Brightman ir Andrea Bocelli koncertuose!

 

6 zibu_mokykla_mazasis_silutiskisŠilutės Žibų pradinėje mokykloje pagalbos mokiniui specialistės antrus metus iš eilės vykdė projektą „Aš mažasis šilutiškis“, skirtą visiems šioje mokykloje besimokantiems specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams. Šių  mokinių pažinimo, bendravimo, socialinės funkcijos yra sutrikusios, todėl svarbu, kad jie kuo geriau integruotųsi visuomenėje, būtų plėtojamos jų socializacijos galimybės.

Baltic amber_2Lapkričio 19 d. šokių klubo „Salūnas“ šokėjai su vadove Reminta Stoškuviene vyko į Lenkiją, į Suvalkus, kur dalyvavo tarptautinių šokių festivalyje - konkurse „Baltic Amber Suwalki 2017“.

Ukmergės naujienos