Kultūra ir švietimas

1karpiniu paroda_traksedziaiTraksėdžių bibliotekoje atidaryta Ritos Užgalienės paroda „Karpinių magija“, skirta Europos dienai paminėti.

VEJOPATISJau 15 kartą Rusnėje surengtas autorinės dainos festivalis „Vėjopatis - 2018“, kurį organizuoja tiek pat amžiaus gyvuojantis vokalinis rusniškių moterų ansamblis „Luotužė“ bei Salos etnokultūros ir informacijos centras ir Rusnės seniūnija. „Luotužės“ vadovė Aušra Šlažienė tikisi, kad festivalis gyvuos dar tiek pat, o gal net ir daugiau metų.

miesto sventes_renginiaiKaip ir įprasta, paskutinįjį gegužės savaitgalį šilutiškiai švęs Šilutės miesto gimtadienį, - šiemet jau 507-ąjį. Šventės organizatoriai žada, kad sau įdomios veiklos ar pramogų šventės dienomis ras kiekvienas.

Penktadienį įvyks šventės atidarymo koncertas, kuriame pasirodys akordeono virtuozas Martynas Levickis, Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkestra“ bei roko dainininkas Povilas Meškėla.

Šeštadienį pagrindine Šilutės gatve pražygiuos šventinė eisena, kurioje žada dalyvauti arti 2000 žmonių, beveik pusšimtis krašto įmonių. Šią eiseną lydės Šilutės aeroklubo lėktuvai, iš kurių bus mėtomi saldainiai. Vienas saldainis bus laimingas - jį radęs žmogus laimės skrydį dviems.

Senojo turgaus aikštėje veiks įvairios pramogos, įvyks viduramžių riterių turnyras. Miesto šventės metu šilutiškiai tarsi bus kviečiami atsisveikinti su senąja turgaus aikšte, tokia kokia ji yra dabar, nes visai netrukus prasidės šios miesto dalies rekonstrukcija.

knygos kelias_pasysiu_biblioteka3„Knyga - plazdantis puslapiais paukštis, kiekvienas gali išmokti jo kalbą. Ir jis taps durimis į pasaulius, į stebuklus, išmokys mylėti, taps draugu. Kada gimsta knyga ir kur? Kas šnibžda žodžius rašytojams, niūniuoja muziką kompozitoriams?.. Kokio dydžio mašina atspausdina knygą ir kokio dydžio ji būna, kol dar jos nesusiuvo? Kuo piešia spaustuvėje mašinos? Taškais?..“ (Sigutė Ach).

DSCF4701Tuoj versime naują mėnesį kalendoriuje ir žengsime į birželį, kuris žymi vasaros pradžią. Tuomet dažniau galėsime dalyvauti įvairiuose renginiuose, šventėse, koncertuose. O kur geriau pradėti švenčių maratoną, jeigu ne Švėkšnoje, Vestuvių muzikantų festivalyje.

Čia jau šeštąjį kartą suvažiuos populiariosios muzikos atlikėjai iš įvairių Lietuvos vietovių, kurie nusiteikę linksminti susirinkusiuosius iki pat vėlyvo vakaro. Planuojama, jog šiemet Švėkšnos parke pasirodys per 30 grupių ir pavienių dainininkų. Festivalis vyks birželio 3 d. (sekmadienį), pradžia - 13:30 val.

Gaves muzika_1Šeštadienį daugelyje šalies miestų, taip pat ir Šilutėje, vyko nuotaikinga, pavasariška šventė -  dvyliktoji Gatvės muzikos diena. Džiugu, kad gerą tradiciją, pradėtą sostinėje, kasmet tęsia šilutiškiai, ypač šio renginio mūsų mieste organizatorius Vygantas Stoškus. Jis jau ne vienerius metus buria ir kviečia muzikuojantį jaunimą išeiti į gatves ir savo gera energija pasidalinti su aplinkiniais: praeiviais, muzikuojančių jaunuolių šeimomis.

dienos su_vydunu_naumiestyje_2Minint Vydūno 150 - ąsias gimimo metines Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko renginių ciklas „Dienos su Vydūnu“. Veiklų įvairovė kvietė gimnazijos bendruomenę artimiau pažinti  rašytoją, filosofą, muziką, žymiausią Mažosios Lietuvos kultūros veikėją Vilhelmą Storostą.

lauciu seimosGegužės 12 d. Laučių bendruomenės kiemelyje vyko literatūros vidudienis „Aš ir mano tėveliai“, kurį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Laučių filialas ir Laučių kaimo bendruomenė.

Tremtiniai tiltasGegužės pabaiga. Puikus laikas - paskutinės gegužės mėnesio dienos. Galbūt tai geriausias metų laikas: kai viskas žydi, saulė geranoriškai duoda šilumą ir šviesą, žadėdama gerą derlių rudenį. Šiuo metu gyvenimo džiaugsmas aplanko net ir tuos, kurie seni ar ligoti. O jauniems kiekvienos dienos rytą - nauji tikėjimai ir laimės laukimas.

Tokį gegužės 23-iosios rytą prieš 70 metų iš Šilutės geležinkelio stoties į tolimojo Sibiro platybes išdardėjo ešelonai, grūste prigrūsti tremiamų Mažosios Lietuvos gyventojų - suaugusiųjų, vaikų, senelių. Tuose ešelonuose buvo ir du 15-mečiai - mergina ir vaikinas, vėliau susitikę ir tolimajame krašte sukūrę šeimą.   

O šiemet gegužės 23-ąją Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Pauparių kaime rinksis tų kažkada į Krasnojarsko kraštą ištremtų jaunuolių giminė. Ne itin plati - gal keliolika žmonių, bet visų jų širdyse vis dar gyvas senelių ir tėvų atminimas.

Senelių, kurių sodyboje šiandien namo jau nebėra, išlikę tik ūkiniai pastatai. Ir dar stovi jau jų vaikų ir anūkų pastatytas koplytstulpis, visiems susirinkusiems primenantis kadais čia gyvenusių žmonių tragediją... Jie rinksis tam, kad paminėtų tądien sueinančią skaudžią sukaktį - savo tėvų ir senelių tremties 70-metį.

Apie tą susitikimą sužinome iš laiško, kurį redakcijai atsiunčia tų kadaise 15-mečių tremtinių dukra Laima Gailiutė, vos prieš 3 metus grįžusi iš savo tėvų tremties vietos - Krasnojarsko srities, ir pasilikusi gyventi Klaipėdoje. Net kelis dešimtmečius Rusijoje žurnalistinį darbą dirbusi moteris panoro su savo tėvų jaunystės kraštiečiais pasidalinti prisiminimais apie jų išgyvenimus svetimoje šalyje. O sudėlioti tuos prisiminimus jai padėjo Šiauliuose gyvenantis Laimos a.a. mamos brolio Stasio Bartkaus sūnus Jonas Bartkus, bei Žemaičių Naumiestyje gyvenantys Jono sesuo Laimutė Kniukštienė ir broliai Tomas bei Rimantas Bartkai.        

Ukmergės naujienos