Kultūra ir švietimas

zolininke Violeta_BauzieneŠis metų laikas ypatingas - žaliuoja, žydi laukų ir pievų gėlės, vaistažolės. Rusnės žolininkei Valentinai Baužienei dabar pats darbymetis.

„Skiname, džioviname, kaip skruzdės viską tempiame į namus, atrodo, galo nėra. Šiuo mitologiniu laiku saulė ritasi žemyn, dienos trumpėja, o augalai atiduoda visą savo brandą”, - vedžiodama po savo vaistažolių daržą pasakoja moteris.

Apie kiekvieną augalą, tiek jos darže augantį, tiek patvoryje ar pamiškėje, Valentina galėtų pasakoti nesustodama. Štai juozažolė yra aromatinga, todėl puikiai tinka į aliejų ar actą, o pelynas padės sutrikus virškinimui bei pašalins įtampą iš vidaus organų.

Raugerškio šaknys atstoja lietuvių pamėgtą egzotiškąją ciberžolę.

Išlydėdama iš savo sodybos Valentina pavaišina ne tik magiška dedešvų arbata, bet ir raudonųjų begonijų žiedais, kurios rūgštelna burnoje. Nejučia ateina suvokimas, kad viskas ko žmogui reikia, auga šalia mūsų.

38678766 2153457354979647_5749137982841946112_nRugpjūčio 7-ąją garbingą 95 metų jubiliejų šventė juknaitiškis Steponas Stankus. Gražaus gimtadienio proga trečiadienį ilgaamžį pasveikino Šilutės valdžios atstovai, o savaitgalį suvažiuos vaikai, anūkai, proanūkiai.

Dar prieš trejus metus, kol sveikata leido, Steponas mėgo važinėtis dviračiu. Dabar, atsigavęs po sunkios ligos, lipti ant dviračio nerizikuoja, mieliau išeina pasivaikščioti, iki parduotuvės.

Visada gerą, ramaus būdo tėtį prisimena ir kartu su juo gyvenanti dukra Regina Tamulevičienė.

 

Vanagu stovyklaŠiemet 10-metį minintis kitas Šilutės rajono reabilitacijos centras „Gabrielius“ plečiasi ir teikia vis naujas paslaugas.

Prieš 3 metus Klaipėdoje atidarytas centro konsultacinis kabinetas - dar naujovė visoje Lietuvoje. Tačiau jau pamėgtas ir priklausomybes turinčių žmonių, ir jų artimųjų, kuriuos kamuoja įvairūs praktiniai ir teisiniai klausimai ar dvasinės problemos.

„Gabrieliaus“ vadovą kunigą Valdą Miliauską, kuris pats dirba ir konsultaciniame kabinete, ypač džiugina tai, kad konsultacijų kreipiasi ir daug jaunų žmonių, dažnai dar net pilnametystės nesulaukusių.

mados Pirmojoje_gimnazijojeŠilutės pirmosios gimnazijos moksleivės ir vėl mokslo metų pabaigoje spėjo nusiskinti dar daugiau lauro lapų - technologijų mokytojos Nijolės Titienės idėjų ir iniciatyvos vedamos gimnazistės sudalyvavo respublikininiame drabužių dizaino ir įvaizdžio konkurse - festivalyje „Kūrėjų oazė“. Šiemet konkursas organizuotas Tauragės Šaltinio progimnazijoje.

stelmuziukai 2Žemės ūkio ministerija, minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kaimo šviesuolius bei iniciatyvas pagerbia neeiline dovana - Stelmužės ąžuolo palikuonimis.

Prasidėjus paskutiniajam vasaros mėnesiui ministerija tęsia „Tautos šimtamečių ąžuolų“ apdovanojimo ceremonijas. Rugpjūčio pradžioje Salantuose buvo pagerbtos Klaipėdos apskrities bendruomenės, tarp kurių dauguma buvo atstovai iš Šilutės rajono. Degutiškė VilijaEičienė laimėjo nominacijoje „Šimtmečio atradimas“, Juknaičių bendruomenė - „Šimtmečio linksmiausieji“, naumiestiškė Ramutė Šveikauskienė - „Šimtmečio amatų puoselėtojas“, Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“ - „Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė“, degutiškis Dovydas Lengvinas - „Jauniausias šimtmečio lyderis“, „Regiono šimtmečio palikimas“ - Vanagių piliakalnis.

Šiuo metu stelmužiukai dar auga laboratorijoje, todėl laureatams įteikti ąžuoliukų pasai, o jau ateinantį pavasarį ąžuoliukai pasieks laimėtojus ir įleis savo šaknis Šilutės rajone.

vyduno pasnekesiaiRugpjūčio 1 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi garbingi svečiai - Vydūno draugijos pirmininkas Tomas Stanikas bei keletas draugijos narių.

Susitikimo metu prisiminta iškili Vydūno asmenybė, diskutuota apie Vydūno darbų ir idėjų aktualumą šiomis dienomis, giliau pažvelgta į Vydūno knygų turinį, jose išsakytų minčių prasmę.

virzytes sokiu_kolektyvas_makedonijoje2Tik grįžę iš Pasaulio lietuvių dainų šventės „Vardan tos...“, Šilutės Pamario pagrindinės  mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ šokėjai ėmė ruoštis išvykai į tarptautinį folkloro festivalį „Ohrid Waves 2018“. Liepos 25 - 29 dienomis jis vyko Ohrido mieste, Makedonijoje.

Į šį festivalį kviečiami skirtingų tautų ir regionų kolektyvai - kad renginys būtų įvairus, spalvingas, kad užsimegztų ir plėtotųsi tarptautiniai ryšiai. Savo šalis pristatė ne tik šokėjai, bet ir vokaliniai ansambliai, solo atlikėjai, kitų meno rūšių atstovai.

IMG 20180802_163315„Esu dainavęs su grupe „Mango“, filmavęsis seriale ir komedijoje, nors nesugebu nei dainuoti, nei vaidinti. Tokias galimybes man suteikė buvimas sportininku, nes žmonėms įdomu kaip sportininkas sugebės vaidinti ar dainuoti“ - savo patirtimi ir atsivėrusiomis galimybėmis Šilutėje dalijosi Andrius Pauliukevičius.

„Pats save labiausiai suvokiu kaip sportininką“, - taip save pristatė į Šilutės kultūros ir pramogų centre organizuojamą „LA-FA ketvirtadienį“ atvykęs iš Ignalinos kilęs, o dabar Vilniuje gyvenantis kultūristas Andrius Pauliukevičius.

Visiems nuostabą sukėlė tai, kad Andrius yra įgijęs ir istorijos mokytojo išsilavinimą ir metus juo dirbęs. Jis taip pat parašė 6 knygas apie sportą ir mitybą bei du kartus tapo Europos kultūrizmo čempionu, turi daugiau nei 10-ies metų asmeninio trenerio patirtį.

SILUTES UOSTAS_5Klaipėdos regiono savivaldybės vykdo projektą „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“.

Klaipėdos regione yra daug patrauklių lankytinų objektų, plėtojama turizmo infrastruktūra, teikiamos turizmo paslaugos, tačiau informacijos stoka dažnai trukdo turistams rasti norimus pamatyti lankytinus objektus. Klaipėdos ir Skuodo rajonų, Neringos, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Palangos ir Šilutės rajono savivaldybių administracijos bendradarbiauja šiame projekte siekdamos sukurti vientisą, savivaldybes jungiančią turizmo ženklinimo infrastruktūros sistemą, kuri būtų patogi turistams, keliaujantiems ir lankantiems istorinius, kultūrinius, gamtinius ir kt. lankytinus objektus Klaipėdos regione.

Ukmergės naujienos