Kultūra ir švietimas

Gabup 2Spalio 12 dieną Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai, ikimokyklinukai ir jų mokytojos dalyvavo jau ne vienerius metus vykstančioje  skaitymo dienoje „Keliauju po pasakų šalį„. Diena skirta skatinti vaikų domėjimąsi knygomis bei lavinti kūrybinius gebėjimus. Renginį organizavo Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė kartu su pradinių klasių mokytoja.

Mazosios Lietuvos_gyventoju_genocidasSpalio 16 dieną minėjome Mažosios Lietuvos gyventojų genocido dieną. Prisiminti siaubą keliančius 1944-1945 m. įvykius ir pagerbti čia gyvenusių ir nekaltai žuvusių žmonių atminimą kvietė Šilutės Hugo Šojaus muziejus.

„Kalbėti apie tą laikotarpį sunku ir sudėtinga. Kaip istorikas, turėčiau turėti storesnę odą, tačiau ruošdamasis paskaitai kai kuriuos dalykus išgyvenau asmeniškai, nes, Mažosios Lietuvos gyventojų išžudymas buvo, yra ir bus šiurpu. Tai nužmogėjimas“, - sakė Klaipėdos universiteto doc. dr. Arūnas Baublys.

Būtent todėl, ruošdamasis paskaitai „Klaipėdos krašto žmonių likimai„, jis neparuošė jokių iliustracijų, o kai ko ir nepasakė... Bet ir tai ką mokslininkas pasakė, kelia siaubą. 1944-1949 metais pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje - Karaliaučiaus krašte, raudonoji armija žiauriausiu būdu išžudė per 300 tūkst. civilių gyventojų: daugiausiai moterų (kurias dar ir sadistiškai prievartavo), kūdikių, vaikų, senolių. O ir likę 100 tūkst. gyvųjų buvo deportuoti...

Renginio muziejuje metu taip pat pristatyta dviejų žemaičių pseudonimu pasivadinusių autorių knyga „Išdraskytų  lizdų gandrai: „pyliavų bylos“ pėdsakais“, kurioje pasakojamos Macikų lageryje kalėjusių ūkininkų istorijos.

pasyssiu biblioteKiekvienos profesijos atstovai turi profesinę šventę. Pašto darbuotojai kiekvienais metais, spalio 9-ąją, mini savo profesinę šventę. Minint neseniai praėjusią Pasaulinę pašto dieną, spalio 17-ąją Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo bibliotekininkė Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus mokinukams surengė popietę „Pašto istorijos“.

juknaiciu biblioteka_lituanicos_legendos3Įprasta, kad mokiniai vyksta į muziejų, bet šį kartą muziejus atvyko į Juknaičių pagrindinės mokyklos biblioteką. Spalio 15 dieną renginio organizatoriai pakvietė visus į edukacinį užsiėmimą - susitikimą, kuriame buvo atkreiptas dėmesys į mokyklos muziejuje esančių eksponatų svarbą mūsų istorijai bei  paminėtas lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną  85-metis.

Kintai be_kompiuterioSpalio 6-21 d. vyksta Europos Sąjungos programavimo savaitė. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas, prisidėdamas prie šios iniciatyvos, rengė mokymus vaikams „Informatika be kompiuterio“. Spalio 9 dieną mokymai vyko Kintų pagrindinės mokyklos ketvirtokams.

knygos vaikamsSpalio 11-osios popietę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale viešėjo 6-ojo literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ dalyviai - vaikų rašytojai. Jaunieji bibliotekos lankytojai  rinkosi į literatūros popietę „Knygų vaikams karuselė.“

Vaikai su nekantrumu laukė susitikimo su knygų vaikams autoriais Luku Arlausku, Sigitu Poškumi ir Igne Zarambaite.

sveikauskiene saleSpalio 11 dieną po rajono bibliotekas pasklido F.Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojamo literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį,  debesį...“ dalyviai. Jie susitiko su skaitytojais ir pristatė konkursui pateiktas knygas. Į Vainuto biblioteką pokalbiui „Nuo šeimos istorijos link tautos istorijos“ atvyko Kristina Šveikauskienė ir Marijus Šidlauskas.

 

42816043 10156569205531236_3861997097498705920_oPrieš ekspediciją į kuprines krovėmės įrankius, o ekspedicijoje jas pildėme istorijomis, kurioms atėjo laikas sklisti po Lietuvą ir pasaulį. Tikroji misija prasideda! Kiekvieno išgyventos emocijos iškeliauja į visus Lietuvos miestus ir miestelius ir spalio 26 d. 16 val. 30 min. pasieks Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešąją biblioteką.

bendruomenesSpalio 10-ąją tradiciškai surengti „Šimtmečio bendruomenių susirėmimai“, šiemet skirti Lietuvos šimtmečiui. Į žaidynes Vainute, kaimo turizmo sodyboje „Ąžuola“ rinkosi Šilutės rajono savivaldybės administracijos ir 11 seniūnijų bendruomenių komandos, jų sirgaliai. Visus pasveikino savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos vadovai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt