Kultūra ir švietimas

 

KTUstudentaiSparčiai globalėjančioje visuomenėje savo srities profesionalams dažnai nebepakanka apsiriboti viena konkrečia erdve – kuo toliau, tuo labiau pasauliui reikia specialistų, suprantančių įvairių kultūrų skirtumus ir gebančių veikti tarptautiniu mastu.

Tarpkultūrinio konteksto ypatumus šiuolaikiniams studentams gali suteikti dažnai besilankantys dėstytojai iš užsienio arba „Erasmus“ programos studentai, kurie, įsitraukę į aktyvų akademinės bendruomenės gyvenimą, supažindina aplinkinius su kultūra, istorija, o svarbiausia – visuomene ir politine situacija šalyje. Tačiau tokių mainų su šalimis, esančiomis už Atlanto, vis dar trūksta.

Nuo šiemet tokią galimybę suteikia Europos komisija, finansuojanti mainų programą tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Centrinės Floridos universiteto (angl. University of Central Florida, UCF). Taip abiejų aukštųjų mokyklų studentams, dėstytojams ir tyrėjams suteikiama galimybė vykti į mainų programą ir semtis žinių bei patirties.

VASARIO 16_aptarimas_1Iki Vasario 16-osios - Valstybės 100-mečio dienos liko nepilnai trys savaitės. Šilutėje tą dieną bus daug įsimintinų renginių, pritaikytų įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmonėms.

Šilutiškiai kviečiami dalyvauti Prezidentiniame bėgime, fotografuotis prie vienintelės tokios Lietuvoje jos 100-mečiui skirtos instaliacijos, pietauti kavinėse, kur koncertuos įvairūs krašto meno kolektyvai, mažieji - pramogauti ir gimtadienio tortą skanauti Šilutės H.Šojaus muziejuje ir t. t. ir pan.

Dalyvauti gimtadienio renginiuose ir jį švęsti linksmai ir spalvingai kviečiami visi savivaldybės gyventojai, o visos iniciatyvos penktadienį pristatytos Savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje.

naktinis sukileliu_zygisPraėjusį savaitgalį tūkstančiai žmonių naktiniu žygiu iš Palangos į uostamiestį pagerbė 1923 metų Klaipėdos sukilimo dalyvius, kurie prisidėjo, kad Klaipėdos kraštas būtų prijungtas prie Didžiosios Lietuvos. Šių metų žygis skirtas ir Lietuvos kariuomenės 100-mečio jubiliejui.

Tradiciniame pėsčiųjų naktiniame žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“ žygiavo ir nemažas būrys šilutiškių: keliasdešimt Vydūno gimnazijos gimnazistų su mokytojais Lilija ir Sauliumi Zdanevičiais bei Virginija Bartkuviene; Šilutės šaulių kuopos narių su vadovu Donatu Jauniumi. Žygyje taip pat aktyviai dalyvavo Šilutės savanoriai ir kiti asmenys, susibūrę į komandas.

19693504 1717469094983998_7944349356533782201_oNemuno deltos regioninio parko direkcija vasario 3 dieną smalsuolius - gamtos mylėtojus kviečia į žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje - Aukštumalos aukštapelkę.

ledo ralis_keturraciaiSekmadienį ant ledu sukaustytų Pamario pievų „grojo“ motociklai ir keturračiai - čia įvyko daugelio pamėgtas ir jau tradiciniu tapęs Šilutės krašto renginys - ledo ralis. Šiemet jis buvo skirtas atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti.

Išmėginti savo jėgas ledo lenktynėse panoro pusšimtis automobilių ir motociklų sporto gerbėjų. Pasižiūrėti šių lenktynių susirinko nemažas būrys smalsuolių.

„Šauniai praėjo renginys, be jokių trikdžių, rimtesnių virtimų ar traumų“, - džiaugėsi renginio organizatoriai Andrius Vaitkus ir Kęstas Valančius.

 

darzelinukai policijos_komisariate12018 m. sausio 10 d. Šilutės rajono policijos komisariate lankėsi Šilutės miesto vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ penkiamečių grupė. Vaikams buvo labai smalsu susipažinti kaip atrodo policijos pareigūno darbas.

 

policija piesiniu_konkurso_nugaletojaiVykdydami prevencinį projektą "Už gyvenimą be smurto" Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai pernai rudenį rajono seniūnijose organizavo mokinių piešinių konkursus "Augu sveikas ir laimingas" bei "Saugok mane, mama".

2 FOTOPrieš 95 metus mūsų krašte vyko Lietuvai svarbūs įvykiai: 1922-ųjų gruodį susikūręs Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas gruodžio 18 d. Klaipėdoje surengė pirmąjį posėdį, o netrukus būstinę perkėlė į Šilutę. Ši organizacija, sudaryta iš pasišventusių lietuvininkų, buvo svarbiausia atkurtos Lietuvos valstybės pagalbininkė atsikovojant Klaipėdos kraštą.   1923 m. sausio Klaipėdos krašto sukilimas - viena lemtingiausių Lietuvos istorijos datų, pagal savo reikšmę stovinti greta Mindaugo karūnavimo, Žalgirio mūšio, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios.

Sveksna LygnugariaiPenktadienio vakarą Švėkšnos tradicinių amatų centro salė buvo pilnutėlė, nes vyko jau tradicinis Švėkšnos padėkos vakaras. Bet nors ir tradicinis, šiemet renginys ir vėl turėjo naujų akcentų.

Svečiai šurmuliavo nekantraudami, o padėkos vakaro organizatoriai kažko delsė ir vėlavo pradėti. Pagaliau salėje užgesus šviesoms, visi sužiuro į ekraną. Prasidėjo filmas, kuriame Švėkšnos vaizdų fone, pagrindiniais herojais buvo... patys švėkšniškiai. Filmo autorius tartum iš mažų molio gabaliukų sulipdė didelį ir gražų vaizdą, apžvelgdamas visą bendruomenės veiklą per 2017-uosius.

Ukmergės naujienos