Pasaulinei ekonomikai augant, didėja ir didžiųjų komercinių bankų valdomas turtas. Praėjusieji metai didiesiems bankams buvo itin sėkmingi, daugumos ekonomikos ekspertų nuomone, šie bus dar sėkmingesni. Nors šiai dienai vis dar verda diskusijos apie tai, kurios valstybės (Kinijos ar JAV) ekonomika yra didesnė, bet jei pažvelgsime į komercinių bankų valdomas lėšas, čia jokių ginčių tikrai nekyla.
Net 4 iš 10 didžiausių pasaulio bankų yra iš Kinijos. Į sąrašą pakliuvo du JAV, po vieną Prancūzijos, Japonijos ir Jungtinės karalystės banką. Kreditų apžvalgos ir palyginimo svetainė kreditus.lt kviečia susipažinti su 10 didžiausių pasaulio bankų.
1) Industrial & Commercial Bank of China (ICBS)
Šis bankas užima pirmą vietą pagal valdomų aktyvų dydį, kurie 2016 pabaigoje sudarę 3.62 trilijonų JAV dolerių. ICBS praėjusiais metais uždirbo 134.8 milijonus doleriu. Pagal pelningumą tai buvo ketvirtas daugiausiai 2016 metais uždirbęs bankas.
ICBS yra Kinijos vyriausybės valdomas bankas, kurio pagrindinę veikla yra investicinių projektų vystymas, fizinių bei juridinių asmenų finansavimas, kredito kortelių aptarnavimas bei kapitalo valdymas.
2) China Construction Bank Corp
Tai jau antrasis kiniškas bankas šiame sąraše. Šio banko valdomi aktyvai siekia beveik tris trilijonus dolerių (2.94). Bankas teikią korporacinės bankininkystės paslaugas, paskolas fiziniams bei juridiniams asmenims, turi gerai išvystytą elektroninės bankininkystės padalinį.
3) Agricultural Bank of China
Šis Pekino bankas turi atstovybes visose svarbiausiose finansų sostinėse – Londone, Niujorke, Sidnejuje ir t.t. Tai ne tik trečias pagal aktyvų dydį bankas pasaulyje, bet ir viena iš didžiausių korporacijų pagal kapitalizaciją.
Bankas pagrinde dirba su vidutinio dydžio įmonėmis ir žemės ūkio bendrovėmis. Aktyvų dydis – 2.82 trilijonai JAV dolerių.
4) Bank of China
Daugiau kaip prieš šimtą metų (1912 m.) įkurtas „Bank of China” yra vienas žinomiausių ir geriausią reputaciją turinčių pasaulio bankų. Šio banko valdomos lėšos siekia 2.63 trilijonus JAV dolerių. Pagrindinė veikla paskolos fiziniams asmenims, kredito kortelių administravimas, būsto paskolos bei draudimo paslaugos.
5) HSBC
Iš visų į šį sąrašą patekusių bankų, lietuviams ko gero geriausiai pažįstamas yra būtent HSBC. Pagrindinė HSBC būstinė randasi Londone, o visoje Jungtinėje Karalystėje yra daugiau kaip 1800 klientų aptarnavimo centrų. Valdomų aktyvų dydis – 2.57 trilijonai JAV dolerių.
6) JPMorgan Chase & Co
Pirmas į sąrašą patekęs JAV bankas, kuris turi atstovybes visame pasaulyje. Nors didžiausių pasaulio bankų reitinge jis užimą tik šeštą vietą, bet tai yra didžiausias JAV bankas. „JPMorgan Chase & Co“ pagrindinė kryptis yra investicinė bankininkystė. Valdomų aktyvų dydis – 2.45 trilijonai JAV dolerių.
7) BNP Paribas
Prancūziškas šaknis turinti bankas vekia 75 valstybėse. Skaičiuojant pagal aktyvų dydi tai yra didžiausias bankas Euro zonoje. Valdomų aktyvų dydis – 2.4 trilijonai JAV dolerių.
8) Mitsubishi UFJ Financial Group
Mitsubishi lietuviams greičiausiai asocijuojasi visai ne su bankai, o su automobiliais. Visgi Mitsubishi UFJ Financial Group yra didžiausias Japonijos bankas, valdantis 2.4 trilijono dolerių siekiančius aktyvus.
9) Bank of America (BAC)
Antrasis JAV bankas šiame sąraše. Bank of America besispecializuoja smulkaus ir vidutinio verslo kreditavime. Teikia investicinės bankininkystės paslaugas. Valdomų aktyvų dydis – 2.15 trilijonų dolerių.
10) Credit Agricole Group
Dar vienas Prancūziškas bankas. Įkurtas kaip finansinės pagalbos ūkininkams mechanizmas, šiuo metu „Credit Agricole Group“ teikia paskolas fiziniams bei juridiniams asmenims, investuoja į tokias kompanijas kaip „Coca-Cola“, Exxon Mobile“ ir kt. Šiuo metu valdomų aktyvų dydis siekia 1.91 trilijono JAV dolerių.
Rašyti atsakymą