10 idėjų, kaip pašėlusiai praleisti laiką gamtoje

sunu-kinkiniu-lietuvos-cempionatas-68318128Prasidėjus atostogų sezonui norima ištrūkti iš namų ir žvalgomasi, ką įdomaus nuveikti gamtoje. GRYNAS.lt siūlo dešimt vasariškų pramogų ant žemės, po žeme, vandenyje ir ore, kurias tikrai verta išbandyti.

Ant žemės

Saugiai besijaučiantiems tik po kojomis jaučiant tvirtą pagrindą, siūlomos pramogos ant žemės, tačiau jos taip pat gali užgniaužti kvapą. Viena tokių – paklaidinimas miške. Pramoga vyksta sutemus, o jos esmė – kuo greičiau rasti išėjimą iš miško. Visi komandos nariai suskirstomi į dvi ar tris grupes ir vedant mišku paliekami skirtingose vietose. Tuomet prasideda teisingo kelio paieškos ir įvairios užduotys. Apie tai GRYNAS.lt jau yra rašęs ir anksčiau.

Įdomią pramogą – kukurūzų labirintą – siūlo net trys miestai – Anykščiai, Trakai ir Radviliškis. Rasti teisingą takelį kukurūzuose, kurių dydis siekia gerokai virš galvos, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasta. Kiekvienais metais labirintuose sukuriami vis kitokie maršrutai, todėl visada išlieka netikėtumo jausmas.

Sušlapti iki ausų purviname dumble siūloma ir labai arti susipažįstant su pelkėmis. Siūlomos dvi vietos – pelkė Širvintų rajone ir Trakų rajone. Vedini gido pramogos dalyviai turi įveikti tam tikrą trasą, kuri driekiasi per pelkę – aukštakulniams ir dailioms suknelėms, čia tikrai ne vieta! Užtat įspūdžių gausite su kaupu.

Prijaučiantiems keturkojams žmonių draugams siūlomas išskirtinis pasivažinėjimas šunų kinkiniu Neries regioninio parko apylinkėse. Kinkiniu keliaujama vingiuotais, klaidžiais miško takeliais, todėl galima pasimėgauti miško vaizdais, o kartu ir pailsėti nuo miesto šurmulio bei triukšmo. Žiemą haskių veislės šunys įkinkomi į roges, o vasarą į specialų keturratį. Vasarą pramoga vyksta tik nuo 19 val., nes šunims bėgti kepinant saulei būtų per karšta. Pasivažinėjimai su šunų kinkiniais organizuojami ir Kernavėje.

Tie, kuriems tik „vėjai galvoje“, kaip pramogą galėtų rinktis buriavimą vėjaračiais. Tokia pramoga siūloma pajūryje – Nidoje, Juokrantėje, Klaipėdoje, tačiau galimos ir kitos buriavimui tinkamos vietos. Pramoga galima pasimėgauti tiek individualiai, tiek ir pramoga-su-skraidlente-68318320grupėmis varžantis tarpusavyje. Buriavimo pradžiamokslį suteikia instruktorius, tad išklausius trumpus patarimus, belieka tik juos patikrinti praktikoje.

Po žeme

Mėgstantiems iš dienos šviesos pabėgti į tamsą, siūlomos kelios ekskursijos tamsoje, požemiuose. Galima rinktis ekskursiją „Vilniaus požemių istorijos“, kurios metu patyręs gidas jus nusives į Katedros požemius ir papasakos daug įdomių istorinių faktų. O jeigu domitės karo tematika, siūlomas žygis į apleistus karinius bunkerius. Jus lydės patyręs vedlys, kuris papasakos šių senų statinių istoriją. Žygių organizatoriai atviri – landžiojant po bunkerius gali tekti ne tik ropoti, bet ir šliaužti. Taigi adrenalino dozė garantuota.

Vandenyje

Besilankančiųjų Žemaitijoje, Varnių regioniniame parke, laukia Sietuvos kūlgrinda, apie kurią GRYNAS.lt išsamiai yra rašęs ir anksčiau. Ši pramoga turėtų patikti tiems, kurie nebijo iššūkių – nėra pasaulio pabaiga išsitepti drabužius, sušlapti ar nusilaužti nagą. Tiems, kurie nežino, kas yra kūlgrinda, primename, kad tai – slaptas karinis kelias, ilgas akmeninis tiltas, pasislėpęs po vandeniu. Sietuvos kūlgrindoje yra organizuojamos kelias valandas trunkančios ekskursijos su gidu, kurių metu visi norintieji pravedami pažintiniu taku, kuris tęsiasi per pelkes, mišką. Tokios išvykos metu tenka pereiti basomis per purvo vonias, o kai kur ir panerti po vandeniu. Nors ši pramoga „purvina“, visi perėję kūlgrindą sako, kad įspūdžiai nepamirštami.

„Pasimurgdyti purve“ siūlo ir kitos pramogos organizatoriai: mėgstantiems komandines ir individualias užduotis siūlomas kliūčių ruožas „Bebras“. Nusprendusiems priimti iššūkį tektų įveikti kilometro ilgio trasą su dirbtinėmis ir natūraliomis kliūtimis – jos gali eiti tiek per mišką, tiek ir vandenį, o gal net ir po juo.

Sušlapti iki ausų purviname dumble siūloma ir norint iš labai arti susipažįstant su pelkėmis. Siūlomos dvi vietos – pelkės Širvintų ir Trakų rajonuose. Vedini gido pramogos dalyviai turi įveikti tam tikrą trasą, kuri driekiasi per pelkę, – aukštakulniams ir dailioms suknelėms, čia tikrai ne vieta! Užtat įspūdžių gausite su kaupu.

Jeigu domitės karo tematika, siūlomas žygis į apleistus karinius bunkerius. Jus lydės patyręs vedlys, kuris papasakos šių senų statinių istoriją. Žygių organizatoriai atviri – landžiojant po bunkerius, gali tekti ne tik ropoti, bet ir šliaužti. Taigi adrenalino dozė garantuota.

Norintiems kažko ekstremalesnio nei braidyti po purvus, siūloma išskirtinė pramoga – „skrydis“ virš vandens, arba dar kitaip vadinama reaktyvinė vandens skraidyklė „Flyboard“ („Skraidlentė“). Pramogos esmė tokia: jums duodama speciali įrenginio avalynė, ant kurios padų pritvirtinti galingi vandens pūstuvai, kuriuos vandeniu maitina vandens motociklo variklis – būtent ši srovė sukelia reaktyvinį srautą ir kelia žmogų į orą. Atlikti manevrus ore, ant vandens ir po vandeniu galima balansuojant svoriu, reguliuojant vandens srovės greitį ir vairalazdėmis, iš kurių taip pat švirkščiamos vandens srovės. „Flyboard“ reaktyvine skraidykle galima nerti į vandenį ir išnerti net į 10 metrų aukštį.

parasparniai-68318110Mėgstantiems vandens pramogas, tačiau norintiems kažko „švelnesnio“ galima pasirinkti taip pat Lietuvoje dar ganėtinai naują užsiėmimą – plaukimą irklente. Įdomu tai, kad tokia pramoga galima pasimėgauti ne tik su draugais, bet ir augintiniu! Tokia pramoga gali būti organizuojama Trakuose, ant Galvės ežero, Kauno mariose, Nemuno deltoje.

Ore

Mėgstantiems gražias gamtos panoramas, matomas iš aukštai, puikus pasirinkimas – skrydžiai. Galima, pavyzdžiui, pasirinkti skrydį virš 12 ežerų Trakų rajone, Aukštadvaryje ir pasigrožėti itin ežeringa apylinke. Šio skrydžio maršrutas apima 7 kilometrus besitęsiantį Vilkokšnio ežerą su daugybe kitų ežerų ir pelkių, kurias jungia Verknės upelis. Tiems, kuriems įdomesnis pajūrio kraštovaizdis, siūlomas skrydis nedideliu lėktuvu Klaipėdoje virš Kuršių nerijos kopų. Arba galima rinktis dar kitokį peizažą – skrydį virš šešių malūnų Radviliškio rajone.

Lietuvoje net dešimtyje vietų siūloma pramoga išbandyti skrydį lengvu nešiojamu parasparniu. Tai galima padaryti Senuosiuose Trakuose, Valkininkuose (Varėnos raj.), Bagužiškiuose (Ukmergės apyl.), Bagaslaviškyje (Širvintų r.), Tiskūnuose (Kėdainių r.), Žeimiuose (Jonavos r.), Atkočiuose (Ukmergės r.), Deglėnuose (Pasvalio r.) ir Miegėnuose (Kėdainių r.). Tokia pramoga skirta aštresnių pojūčių mėgėjams, tačiau baimintis pradedantiesiems tikrai nėra ko, nes skrendama kartu su patyrusiu instruktoriumi.

Norintiems dar kitokių pojūčių galima rinktis skrydį sklandytuvu Pociūnų aerodrome (Birštono raj.) arba Paluknių aerodrome (Trakų r.). Sklandytuvas pakyla į 300 m aukštį ir sklendžia ore tik sparnų pagalba. Skrendant su patyrusiu pilotu siūloma pasigrožėti gamta iš viršaus bei pajusti bemotorį skrydį, lengvą perkrovą ir nesvarumą.