Bent pusvalandis gryname ore, einant sparčiu žingsniu atstoja nedidelę treniruotę, o į smegenis patekęs šviežias oras organizmą aprūpins didesniu kiekiu deguonies. Taip jausitės žvalesni, kupini jėgų, jausite, kad galite mąstyti blaiviau.
Organizmą stiprinkite omega rūgštimis, kurios kūnui suteikia papildomo „kuro“ sunkiai dirbant, keliaujant, streso metu. Šių rūgščių gausu žuvų taukuose, alyvuogių aliejuje, linų sėmenyse. Į racioną įtraukite maisto produktus ar papildus su probiotikais. Organizmą stiprindami kolagenu džiaugsitės žvilgančiais plaukais ir lygesne oda, šis papildas padės išsaugant sveikus sąnarius ir stiprins kraujagyslių sieneles.
Kai organizmui tenka apdoroti alkoholį, vietoje maistingųjų medžiagų, kurias gautų iš maisto, įsisavinamos nenaudingos kalorijos. Dėl to atsiranda vitaminų, baltymų, kitų naudingųjų medžiagų trūkumas ir organizmas tampa mažiau atsparus nervų sistemos, odos, širdies ligoms.
Saugant save ir artimuosius prisiminkime higieną. Naudokime dezinfekcinius rankų skysčius, kosėkime ar čiaudėkime prisidengdami alkūne, dezinfekuokime dažnai liečiamus paviršius. Jei jaučiame peršalimo simptomus – liekame ir sveikstame namuose.
Bent kartą per metus apsilankykite pas gydytoją pasitikrinti sveikatą. Užsisukę darbų sūkuryje save pamirštame, todėl kviečiu prisiminti, kada pastarąjį kartą atlikote išsamius sveikatos tyrimus, aptarėte savo sveikatą ir planus su specialistu.
Populiarėja grūdinimasis, ypač – maudynės vandens telkiniuose visus metus. Tai geras būdas praleisti laiką gamtoje, tačiau noriu akcentuoti laipsniškumą. Vandens procedūrų intensyvumas didėja tokia tvarka – apsitrynimai, apsipylimai, įvairios vonios, kontrastiniai dušai ir tik tuomet maudynės uždaruose ir atviruose vandens telkiniuose. Užsigrūdinus, kūnas lengviau atlaiko permainingas oro sąlygas, jaučiama padidėjusi energija ir dėmesys.
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo kiekis daro didelę įtaką gerai savijautai. Geresnė koncentracija, daugiau jėgų, sklandesnė širdies veikla, greitesnis metabolizmas ir daug kitų privalumų.
Vanduo organizmui padės išvalyti toksinus ir palaikyti natūralų skysčių kiekį. Norint žinoti, kiek reikia išgerti vandens, moterys turėtų 0.037 l padauginti iš savo svorio, o vyrai – 0.035 l.
Emocinė gerovė ypatingai svarbi. Skirkite laiko poilsiui, savo pomėgiams, siekite vengti streso, o susidūrę su juo ieškokite būdų tinkamai nusiraminti.
Imkitės po vieną naują įprotį, išsikėlę daug didelių tikslų galime greit perdegti. Patarčiau imtis po vieną tikslą. Net ir mažas įprotis gali turėti reikšmingą poveikį mūsų savijautai, o išsiugdę naują įprotį turėsime daugiau motyvacijos imtis kito.
BNS inf.
Rašyti atsakymą