10-metį švenčianti „Germanika“ pasitinka naujus iššūkius

germanika apdovanotiSaugų seniūnijos Sakūtėlių kaime veikianti, koncernui SBA priklausanti baldų gamybos įmonė „Germanika“ praėjusios savaitės pabaigoje savo darbuotojus sukvietė į Šilutės kultūros ir pramogų centrą kartu atšvęsti 10-ies metų įmonės gimtadienį.

Sėkmingai dirbanti viena didžiausių mūsų rajono įmonė savo kolektyvui surengė šventę, kurioje dalyvauti sudarė galimybes visiems darbuotojams – savaitgaliui sustabdė šiaip jau niekada nepertraukiamą gamybos procesą.

 

O šventėje buvo ir malonių staigmenų, ir žinomų atlikėjų pasirodymų.

Vietos plėtrai dar yraGermanika sale

UAB „Germanika“ pastaraisiais metais tapo viena pagrindinių Švedijos koncerno IKEA tiekėjų. „Germanikos“ produkcija pasiekia visame pasaulyje išsibarsčiusias šio tinklo parduotuves. Daugiausia produkcijos – apie 60 proc. – išvežama į Vokietiją, likusi pagaminamų baldų dalis iškeliauja į Azijos, Amerikos, įvairių Europos miestų, taip pat Vilniaus IKEA baldų parduotuves.

Įmonės direktorius Vygantas Kirkutis sako, jog pernai pardavimai pasiekė 40 mln. eurų, o kiekvieną mėnesį eksportuojama produkcijos už beveik 3,5 mln. eurų. Tačiau Lietuvoje lieka tik nedidelė jos dalis.

Planuojama, kad šiemet „Germanikos“ pardavimai išaugs dar apie 17 proc. ir pasieks 47 milijonus eurų.

Pastaraisiais metais įmonė plėtėsi, sulaukė milijoninių investicijų, priėmė daug naujų darbuotojų, gamyboje taikė naujausias technologijas. Šiandien gamyklos plotas užima daugiau nei 13 hektarų plotą, bet darbuotojus sveikinę svečiai šmaikštavo, jog Sakūtėliuose, šalia vėjo jėgainių parko vietos plėtrai dar yra nemažai…

germanika direktoriaiŠiuo metu įmonėje dirba apie 550 darbuotojų. Dauguma jų – daugiau nei trečdalis – Šilutės, dar beveik po trečdalį – Saugų seniūnijos ir Klaipėdos rajono gyventojai. Vidutinis darbuotojų amžius – vos 33 metai, dirba ir keliasdešimt šeimų.

Bendrovės vadovai neslepia, kad rasti profesionalių baldininkų yra labai nelengva, o tarp jaunų ir nekvalifikuotų darbininkų yra nemaža kaita. Tačiau atėjusius naujokus stengiamasi išlaikyti – jie siunčiami į stažuotes ir mokymus, t.y. – „auginami“, o tada jiems atsiveria galimybės kilti karjeros laiptais.

Darbuotojai į darbą nemokamai vežiojami įmonės transportu.

Laukia nauji iššūkiai

Jubiliejinio renginio vedėjas Marijus Budraitis pastebėjo, jog penktadienio vakare pilnutėlėje Šilutės KPC salėje atsitiktinių žmonių nebuvo. Čia buvo susirinkę tie, kam pavadinimas „Germanika“ nėra tik skambus, bet tuščias žodis, susirinko žmonės, kurie įmonei, pavadintai „Germanika“, atiduoda visas savo jėgas ir žinias.germanika gamyba3

Jubiliejaus dalyviai pirmiausia pamatė fotonuotraukose ir filmuotoje juostoje užfiksuotas savo įmonės augimo akimirkas.
Per 10 metų įmonei vadovavo ne vienas direktorius, kiekvienas iš jų čia paliko savo pėdas ir dalelę savosios patirties.

Dabartinis vadovas Vygantas Kirkutis dėkojo tądien gausiai į šventę susirinkusiems savo pavaldiniams ir juokavo, jog tik taip žmonės gali pamatyti daugelio kitų kartu dirbančiųjų veidus, nes trimis pamainomis ištisą parą dirbančioje įmonėje daugelis jų nesusitinka.

V.Kirkutis prisiminė, jog įmonė buvo įkurta kaip bendra Lietuvos – Vokietijos bendrovė, tai liudijo ir pradinis jos pavadinimas „Germanija“. Pavadinimas vėliau šiek tiek kito, bet liko ištikimas Mažajai Lietuvai, kurios teritorijoje veikia įmonė.

„Iki 2011-ųjų metų mes ieškojom savo kelio, o tais metais atėjo didelės investicijos, sukūrėme 230 naujų darbo vietų. Mes turime dirbti kaip komanda, nes tik tada, kai įmonė uždirbs pinigus, uždirbsime ir mes“, – kalbėjo V.Kirkutis.

Jis neslėpė, kad ateityje dar laukia dideli iššūkiai, kad reikės plėsti pajėgumus, statyti naujus sandėlius, nes konkurencinė kova šiandien yra labai stipri.

Tokia vienos didžiausių rajono įmonių švente pasidžiaugė rajono meras Vytautas Laurinaitis. Pasak mero, šios įmonės dėka daugybė rajono šeimų liko Lietuvoje ir šiandien gauna pajamas.

V.Laurinaitis pašmaikštavo, jog „Germanika“ kažkuo net panaši į Šilutės rajono savivaldybę: pastarajai per 4 metus vadovavo 4 merai, o šiai baldų gamybos įmonei per 10 metų – septyni…

Padėkos septyniems ilgiausiai dirbantiems

germanika gamybaYpatingos pagarbos šventiniame renginyje sulaukė ir 7 įmonės darbuotojai, joje dirbantys nuo pat pirmųjų dienų.
Įmonės vadovo padėkos raštai už ilgametį nepriekaištingą darbą įteikti Linai Gelžinienei, Girėnui Remeikai, Albertinai Mulskienei, Rolandui Puškoriui, Nijolei Budvytienei, Zitai Andrijauskienei ir Jurytei Mažonienei.

„Aš didžiuojuosi jumis ir kiekvienam iš jūsų sakau labai labai ačiū“, – sakė į salę kreipdamasis V.Kirkutis.

Vienas po kito scenon lipo aukšti SBA koncerno ir giminingų įmonių vadovai, kurie irgi pasidžiaugė ne tik įmonės rezultatais, bet ir tuo, kad jos dėka mažas Vakarų Lietuvos miestelis tapo žinomas plačiai pasaulyje.

Susirinkusiesiems puikų koncertą surengė orkestras „Pamario brass“, grupė „El Fuego“ ir Deivido Zvonkaus vadovaujamas „Smaragdinis“ choras.