10-metį švenčianti „Medea klinika“ pakvietė į antrąsias įkurtuves

MEDEJA 7Gerai viso krašto žmonėms žinoma Šilutės „Medea klinika“ – vienintelė privati antrinio lygio sveikatos priežiūros įstaiga rajone, jau išaugusi kūdikystę ir žengianti į paauglystę – pradedanti antrąjį gyvavimo dešimtmetį.

Šios įstaigos kolektyvas penktadienį šilutiškius pakvietė į 10-mečio gimtadienį ir įkurtuves – iki šiol Rusnės gatvėje veikusi medicinos įstaiga dabar įsikūrė patogesnėse patalpose Gluosnių g. 4, šalia medicinos centro „Puriena“.

Įkurtuvininkai ne tik sveikinimus ir dovanas priiminėjo, bet ir patys įteikė solidžią dovaną šilutiškiams.

Kokybe patikėjo ir Teritorinė ligonių kasaMEDEJA 1

Šilutės „Medea klinika“ buvo vienas pirmųjų respublikinio Medicinos centrų tinklo (MCT) kūrėjų eksperimentų.

„Paslauga arčiau namų“ – su tokiu šūkiu į Pamarį įžengę centrų steigėjai siekė ne konkuruoti su vietos medikais, bet šilutiškiams pasiūlyti tas paslaugas, kurių čia trūko.

Patyrusių bei jaunų vilniečių medikų komanda patikėjo šia idėja ir pradėjo važinėti konsultuoti pacientus po visą Lietuvą, kartu – ir į Pamarį. Taip 2007-ųjų vasarį iš Šilutės savivaldybės išsinuomotose patalpose, Rusnės gatvėje, duris atvėrė „Medea klinika“. Per tą laiką čia konsultuota 37 000 pacientų ir sukurtos 39 darbo vietos.

Penktadienio įkurtuvėse MCT tinklo direktorė Jūratė Dambravienė priminė ne vieną šalyje gerai žinomų profesorių, mokslų daktarų ir klinikų vadovų pavardę, kurie prieš kelerius metus konsultavo ir mūsų krašto žmones.

Tuo metu Šilutės „Medea klinika“ jau turėjo nemažai modernios medicininės įrangos: mamografą, rentgeno aparatą, tuo laiku ypač modernų echoskopą.

MEDEJA 8Visgi pradžioje nemokamas paslaugas įstaiga galėjo teikti tik 3 dienas per savaitę, nes Teritorinė ligonių kasa už jas mokėjo itin menkai. Bet ilgainiui teikiamų paslaugų kokybe patikėjo ir Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, tad jau ne vienerius metus dauguma paslaugų „Medea klinikos“ pacientams teikiamos nemokamai.

Šilutiškiams moksleiviams – 20 modernių tyrimų

Pasak J.Dambravienės, paslaugų spektras šioje įstaigoje kasmet plečiamas, todėl pastaruoju metu klinika jau nebetilpo senosiose savo patalpose. Imta ieškoti galimybės plėstis.

„Ieškojome tokių namų, kur ne tik medikams būtų patogu dirbti, bet ir pacientams būtų patogu privažiuoti, kad patalpose veiktų liftas, kad galėtume įsikurti viename aukšte“, – vardijo MCT direktorė.

Visus reikalavimus atitiko medicinos centro „Puriena“ pasiūlytos daugiau nei 200 kvadratinių metrų patalpos, esančios Gluosnių gatvėje. Tad nuo šiol čia šilutiškiams bus teikiama dar daugiau medicinos paslaugų.

Beje, vienas moderniausių tyrimų, kurį nuo šiol pasiūlys „Medea klinika“, yra kardiopulmoninis mėginys. Tai diagnostinis tyrimas, kuris atliekamas net širdies persodinimo operacijų laukiantiems pacientams. Pasaulyje šis tyrimas atliekamas visiems sportininkams profesionalams, ir jis parodo organizmo kvėpavimo, širdies, kraujagyslių, raumenų ir medžiagų apykaitos sistemų atsaką į fizinį krūvį. Įvairių parametrų vertinimas leidžia nustatyti jauno žmogaus užslėptas ligas, jo kūno funkcinę būklę, treniruotumą ir potencialą, o tuo pačiu ir pateikti rekomendacijas tolesnėms treniruočių programoms.

20 šių modernių tyrimų „Medea klinika“ padovanos perspektyviausiems Šilutės sporto mokyklos moksleiviams.

„Siekiame oprientuotis į sveikatinimą ir ligų profilaktiką, o ne tik jų gydymą“, – taip MCT viziją apibūdino J.Dambravienė.

Svečiai linkėjo tolesnės plėtros

MEDEJA 2J.Dambravienė dėkojo visiems klinikos kolektyvo nariams: ir tiems, kurie prieš 10-metį nepabūgo naujovių ir koja kojon žengė su klinikos vadovais, ir neseniai prisijungusiems. Čia dirbančios slaugytojos, pasak direktorės, nelaukia, kol gaus nurodymų, o pačios mato, kur trūksta jų rankų,ir imasi iniciatyvos. Padėkos skirtos ir visam būriui čia dirbančių gydytojų, kurių vieni – šilutiškiai, kiti atvyksta iš didžiųjų Lietuvos miestų.

Šilutės „Medea klinikos“ „arkliuku“ direktorė pavadino skaitmenizuotą rentgeną ir mamografijos tyrimus. „Ir čia be mūsų darbščiųjų rentgenologių mes nebūtume nieko pasiekę“, – sakė ji.

Prieš 10 metų klausimą – ar likti vadovauti valstybinei ligoninei, ar sukti neišbandytu keliu – į privatų verslą, teko spręsti gydytojui Artūrui Skikui, jau visą dešimtmetį vadovaujančiam Šilutės „Medea klinikai“. J.Dambravienė ypač pabrėžė puikų A.Skiko darbą. Pasak direktorės, šis žmogus turi neišmatuojamas optimizmo, naujų idėjų ir geros nuotaikos atsargas, ir tai labai teigiamai veikia viso kolektyvo darbą.

Perkirpti simbolinę „Medea klinikos“ atidarymo juostelę pakviestas rajono meras Vytautas Laurinaitis priminė, jog Savivaldybė turi dviejų lygių sveikatos priežiūros įstaigas, tačiau privati antrinio lygio – vienintelė „Medea klinika“. Jis pasidžiaugė, kad medikai nuo šiol turės dar geresnes sąlygas ir sau, ir pacientams, o konkurencija, anot jo, sveikintinas dalykas visose gyvenimo srityse.

Pasveikinti naujakurių sugužėjo gausus būrys kolegų iš kitų rajono medicinos centrų, atvyko seniūnijų ir kitų įstaigų vadovai. Visi dėkojo šios įstaigos medikams už tai, kad net ir tokį sunkų darbą dirbant jų akys šviečia, kad jie nepraranda kantrybės. Svečiai linkėjo pacientų gausos, ir kad ši stotelė būtų tik apšilimas prieš tolesnę plėtrą.