Didėjant elektros energijos kainoms, energijos suvartojimo mažinimas tapo svarbesnis nei bet kada anksčiau. Nesvarbu, ar esate namo savininkas, įmonės savininkas, ar nuomininkas, yra daugybė būdų, kaip sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti pinigų sąskaitoms. Šiame straipsnyje e-aquajazz.lt ekspertai pateikia 10 paprastų būdų, kaip sumažinti energijos suvartojimo išlaidas kasdieniame gyvenime.
- Investuokite į energiją taupančius prietaisus
Investicijos į energiją taupančius prietaisus yra vienas geriausių būdų sumažinti energijos suvartojimą namuose. Nors šių prietaisų pradinė kaina gali būti didesnė, ilgainiui jie sutaupys jums pinigų, nes sunaudos mažiau energijos.
Energiją taupantys prietaisai sukurti taip, kad sunaudotų mažiau energijos, tačiau būtų tokie pat našūs, kaip ir jų analogiški įprasto naudingumo prietaisai. Jie gali padėti sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti pinigų už elektros energiją. Energiją taupantys prietaisai gali būti bet kurie buities prietaisai, pagaminti pagal naujas išmaniąsias technologijas, pavyzdžiui, šaldytuvai, oro kondicionieriai, skalbyklės ir kt.
- Išjunkite nereikalingas šviesas
Išjunkite šviesas, kai jų nereikia, – tai vienas paprasčiausių būdų taupyti energiją ir sumažinti sąskaitas už elektrą. Paraginkite visus namiškius išjungti šviesą tuščiuose kambariuose ir apsvarstykite galimybę įrengti judesio jutiklius tose vietose, kur dažnai paliekama įjungta šviesa.
Be reikalo paliekant įjungtą šviesą gali būti eikvojama daug energijos, o tai laikui bėgant gali kainuoti nemažai pinigų. Išjungti šviesą, kai jos nereikia, yra paprastas įprotis, kuris gali padėti sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti pinigų sąskaitoje už elektrą.
- Naudokite natūralų apšvietimą
Naudodami natūralų apšvietimą vietoj dirbtinio, galite gerokai sumažinti energijos suvartojimą. Dienos metu atitraukite užuolaidas ir žaliuzes, kad į namus patektų natūrali šviesa. Tai taip pat gali pagerinti jūsų nuotaiką ir padėti jaustis produktyviau.
Natūralus apšvietimas ne tik taupo energiją, bet ir gerina bendrą savijautą. Natūralios šviesos poveikis siejamas su didesniu produktyvumu ir geresne nuotaika.
- Įdiekite energiją taupančias lemputes
Tradicines kaitrines lemputes pakeitę energiją taupančiomis, pvz., LED arba CFL lemputėmis, galite gerokai sumažinti energijos suvartojimą. Šios lemputės sunaudoja iki 80 % mažiau energijos ir tarnauja daug ilgiau nei tradicinės lemputės, todėl tikrai sutaupysite pinigų už elektros energiją.
Energiją taupančios lemputės sukurtos taip, kad būtų tokio pat ryškumo kaip ir tradicinės lemputės, tačiau sunaudotų mažiau energijos. Be to, energiją taupančios lemputės yra įvairių formų ir dydžių, todėl lengva rasti jūsų poreikius atitinkančias ir prie jūsų interjero tinkančias lemputes.
- Atjunkite nenaudojamą elektroniką
Daugelis elektroninių prietaisų ir toliau vartoja energiją, net kai jie yra išjungti arba veikia budėjimo režimu. Atjungę šiuos prietaisus, kai jie nenaudojami, galite sutaupyti daug energijos ir sumažinti sąskaitas už elektrą.
Tokie elektroniniai prietaisai kaip televizoriai, kompiuteriai ir žaidimų konsolės gali sunaudoti daug energijos net tada, kai jie nenaudojami. Tai vadinama „fantomine energija” arba „vampyriška energija”.
- Naudokite programuojamą termostatą
Naudodami programuojamą termostatą galite sutaupyti pinigų šildymo ir vėsinimo išlaidoms. Nustatykite termostatą taip, kad jis sumažintų šildymą ar oro kondicionavimą, kai jūsų nėra namie, ir suplanuokite, kad jis vėl įsijungtų prieš jums grįžtant. Tai gali padėti sutaupyti iki 10 % energijos.
Programuojamas termostatas leidžia nustatyti temperatūrą namuose pagal jūsų tvarkaraštį. Automatiškai reguliuodami temperatūrą namuose galite užtikrinti, kad nešvaistysite energijos šildymui ar vėsinimui, kai jūsų nėra namuose, bei mėgausitės šiluma ir jaukumu, negalvojant, apie papildomus reguliavimo iššūkius, grįžus po ilgos darbo dienos.
- Izoliuokite savo namus
Tinkamai apšiltinę savo namus, galite sumažinti energijos suvartojimą, nes žiemą šiltas oras lieka viduje, o vasarą – vėsus.
Gerai izoliuokite pagrindinius šalčio taškus ir vietas – sienas, grindis, stogą ir pamatus, kad namuose ištisus metus būtų palaikoma komfortiška temperatūra.
- Įrenkite sandarius, energiją taupančius langus
Pakeiskite senus, šaltį traukiančius langus energiją taupančiais langais, nes jie padės sumažinti energijos suvartojimą, išvengsite oro nuotėkio ir pagerinsite izoliaciją.
Daugelyje namų langai yra svarbus energijos nuostolių šaltinis. Pakeitę senus, nesandarius langus į energiją taupančius langus, galite sumažinti energijos suvartojimą, nes reikės mažiau šildyti patalpas.
- Prižiūrėkite savo ŠVOK sistemą
Reguliari šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemos priežiūra gali padėti padidinti jos efektyvumą ir sumažinti energijos suvartojimą. Reguliariai keiskite oro filtrus ir paveskite savo sistemą patikrinti specialistui, kad įsitikintumėte, jog ji veikia tinkamai.
Blogai prižiūrima ŠVOK sistema gali sunaudoti daug energijos, dėl to didėja sąskaitos už elektrą. Reguliariai prižiūrėdami ŠVOK sistemą, galite sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti pinigų elektros sąskaitoms.
- Naudokite atsinaujinančią energiją
Galiausiai apsvarstykite galimybę naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės kolektorius arba vėjo turbinas, elektros energijai gaminti. Nors šių variantų pradinės išlaidos gali būti didesnės, ilgainiui jie gali padėti sutaupyti pinigų, nes sumažins jūsų priklausomybę nuo tradicinių energijos šaltinių.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai tampa vis populiaresni kaip būdas sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti pinigų sąskaitoms už elektrą. Saulės kolektoriai ir vėjo turbinos gali padėti jums pasigaminti elektros energiją ir taip sumažinti jūsų priklausomybę nuo tradicinių energijos šaltinių.
Energijos suvartojimo mažinimas yra esminis žingsnis į tvaresnę ateitį. Laikydamiesi šiame straipsnyje pateiktų 10 paprastų patarimų, galite sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti pinigų elektros sąskaitoms. Yra daugybė būdų, kaip sumažinti energijos suvartojimą kasdieniame gyvenime – nuo investicijų į energiją taupančius prietaisus iki atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo. Imdamiesi veiksmų jau šiandien, galite padėti kurti tvaresnę ateitį ateinančioms kartoms.
Rašyti atsakymą