10 tūkst. šilutiškių keiksnoja „Snorą“

DSC 0406Trečiadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad Lietuvos Vyriausybė nutarė nacionalizuoti banką „Snoras“. Nuo trečiadienio šio banko klientai nebegali atlikti jokių operacijų, negali naudotis mokėjimo kortelėmis. Šilutės rajone tokių žmonių – per 10 tūkstančių.

Trečiadienį iki vakaro banko „Snoras“ Šilutės skyriuje ir vadinamajame „Snoriuke“ degė šviesos, tačiau durys buvo užrakintos. Į bankelį prie „Maximos“ bandantiems įeiti klientams iškatintas užrašas: „Būtinoji techninė pertrauka“.

Ketvirtadienio rytą banko „Snoras“ Šilutės skyrius pasitiko tamsiais langais ir užvertomis durimis.

Skyrių atidarė prieš pusmetį

Naują skyrių Šilutėje bankas „Snoras“ atidarė tik prieš pusmetį – gegužės pabaigoje.  Skyriaus atidaryme Klaipėdos filialo direktorius K.Matkevičius pažymėjo, kad pagal finansinius rezultatus šis bankas yra tarp keturių tvirčiausių bankų Lietuvoje.

K.Matkevičiaus teigimu, liepos mėnesį Šilutėje „Snoro“ klientais jau buvo tapę beveik 10 000 fizinių asmenų. Šio banko Šilutėje klientais per pirmą mėnesių tapo kelios dešimtys verslo įmonių ir įstaigų, tarp kurių bene solidžiausias klientas – pati Šilutės r.savivaldybės administracija.

Savivaldybė problemų neturi

Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė tikintis, kad kilusios problemos finansinio nuostolio Savivaldybei neatneš. Mero teigimu, Savivaldybė jokių indėlių jokiame banke nelaiko, nes visas lėšas, kurias gauna, nedelsdama paskirsto kreditoriams, paslaugų tiekėjams ar įstaigoms. Rajono vadovas pasitiki ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus žodžiais, kad jau kitos savaitės pradžioje Savivaldybė galės disponuoti lėšomis. Tiesa, V.Pozingis nemano, jog Finansų ministerija, žinodama padėtį „Snoro“ banke, mūsų Savivaldybei skirtas lėšas pervestų būtent į to banko sąskaitą. Juk Savivaldybė yra atsidariusi sąskaitas ir kituose bankuose ir ten gali vykdyti finansines operacijas.

Pasak V.Pozingio, bankas „Snoras“ Savivaldybei yra paskolinęs apie 8 mln. litų. „Gal po „Snoro“ nacionalizacijos ministras pirmininkas A.Kubilius nuspręs tokias skolas panaikinti?“ – juokavo meras.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas, kuris įgyvendina kelių dešimčių milijonų vertės projektus, „Šilutės naujienoms“ sakė, kad bendrovė banke „Snoras“ sąskaitų neturėjo, taigi šiuo metu neturi ir problemos. „Šilutės vandenys“ su minėtu banku neturi ir sutarties, kad iš gyventojų būtų priimami mokesčiai už sunaudotą vandenį ir nuotekų valymą, todėl nei klientams, nei bendrovei jokių nepatogumų šiuo atveju nebus.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius Algis Šaulys sakė, kad banke „Snoras“ įmonė turėjo aktyviausią sąskaitą, palyginti su kitais bankais. Tačiau problemos nėra, nes įmonė „Snore“ nelaiko pinigų, o yra bankui skolinga – „Snoras“ suteikė kreditą mazutui pirkti.

Tiesa, direktorius, kaip ir kiti bendrovės darbuotojai, turi šio banko kreditinę kortelę, kuri dabar neaktyvi. Jis tikisi, kad nuo pirmadienio galės naudotis joje esančiais pinigais. Paklaustas, ar nebijo prarasti asmeninėje sąskaitoje esančias santaupas, A.Šaulys šyptelėjo: nors jis bendrovėje gauna didžiausią atlyginimą, tačiau neprikaupė tiek santaupų, kad pasiektų 100 tūkst. eurų – tiek, kiek indėliams yra suteiktas valstybės garantas. Direktoriaus sąskaitoje – dešimtis kartų mažiau pinigų, tad jie yra apdrausti.

O gyventojai, kuriems atlyginimai buvo pervedami į šį banką, aišku, nerimavo ir piktinosi, kad nebegali pasiimti pinigų, apmokėti iš banko kortelių už prekes, daryti bankinius pavedimus. Bet tikisi, kad tai – tik laikinos problemos.