10 vietų, į kurias vertėtų nuvykti 2014 metais

makedonija shutterstock„Lonely planet” išrinko dešimt vietų, kurias vertėtų aplankyti ateinančiais metais.

1. Brazilija

Lyg nebūtų gana saulėtų paplūdimių, kalnų, apsuptų miškais, gražiausių kaimų – šiame rojuje vyks ir įdomiausi pasaulio sportiniai įvykiai – 2014 FIFA pasaulio čempionatas, o po dvejų metų – vasaros olimpinės žaidynės.

Nepaisant recesijos slegiamos ekonomikos, Brazilija vėl pasaulio centre. Brazilijos gamtos ir miestų įvairovė apstulbina – romantiškos lagūnos, skaidrios upės, paauksuotos kolonijinės bažnyčios, praėjusiame laike sustingę miestai… Nė vienas turistas neliks abejingas.

2. Antarktida

Net stebėdami laukinę Antarktidos gamtą TV ekrane negalite nesižavėti didingais ledkalniais, netyrinėtais kalnynais, kalvotais ledynais. Čia galite išvysti įvairių rūšių pingvinų, išdidžiai vaikštinėjančių tarp tingių ruonių, milijonus paukščių, būrius banginių.

Šiais metais sukanka šimtas metų nuo žymiojo Ernesto Shackletono bandymo kirsti Antarktiką. Lankantis šiame nuošaliame žemyne (kuris neturi pastovios populiacijos ir nelaikomas šalimi), galima sekti tyrėjų pėdsakais.

3. Škotija

Glazgas, besiruošiantis Sandraugos, arba geros valios žaidynėms, kurios vyks šių metų vasarą, sparčiai gražėja: statomi nauji sporto kompleksai, gerinamas susisiekimas, vykdomi uosto atnaujinimo darbai. Šie metai taip pat paskelbti škotų grįžimo metais – vyriausybė kviečia visus, turinčius škotiškų šaknų, grįžti į gimtąją šalį, įvertinti škotišką paveldą, maistą ir gėrimus.

Čia kiekvienas atras kažką įdomaus sau: Perthshire mieste vyks pučiamųjų orkestrų festivalis, gegužės mėn. – viskio festivalis „Spirit of Speyside” (Speisaido dvasia). Tačiau, nepaisant renginių gausybės, dėmesį ir toliau trauks politika – būti ar nebūti škotams nepriklausomiems.

4. Švedija

Švedų rašytojo Stiego Larssono dėka dauguma Švediją įsivaizduoja kaip šaltą, gražią, kiek paslaptingą ir bauginančią šalį. Dar Švedija garsi savo pop kultūra.

Neatsitiktinai didžiausias šiaurinės Švedijos miestas Umea paskelbtas 2014-ųjų Europos kultūros sostine. Švedija garsi ir savo maistu. Jos sostinė – daugelio pasulio gurmanų traukos centras.

Švedijos virtuvė žinoma visame pasaulyje, joje vyrauja vietiniai produktai (jūros gėrybės, uogos, žolelės, sūriai), tai puiki priežastis paragauti šio nuostabaus maisto.

5. Malavis

Po kelių valandų pasivaikščiojimo po antrą pagal dydį Malavio miestą Blantyrą išsinuomokite viešbučio kambarį Majete Wildlife Reserve nacionaliniame parke arba pasistatykite palapinę. Jus būsite arti didžiojo penketuko – Afrikos gyvūnų, kuriuos medžiotojai laiko sunkiausiai sumedžiojamais be specialių priemonių ar labiausiai pavojingais.

Dabar, aišku, nacionaliniuose parkuose „medžiojama” akimis. Tai liūtas, dramblys, raganosis, leopardas, buvolas. Nereikės varginančiai stumdytis tarp daugybės kitų turistų kaip kituose Afrikos populiariuose parkuose. Nuvykite ir prie Malavio ežero, jame galite paplaukioti ir panardyti, o itin skaidrus vanduo leis pasigrožėti įspūdingais vaizdais.

Galite nuvykti palaipioti į Mulantje kalnų masyvą, įspūdingas panašus į Mėnulio peizažas nepaliks abejingų. Turistų lankoma ir Viphya Plateau – laukinės stepės ir kalvos, kur galima pasijusti patekus į priešistorinius laikus.

6. Meksika

Meksikoje neįmanoma nuobodžiauti – pasilinksminus Kankuno – kurortinio miesto pietryčių Meksikoje – naktiniuose klubuose, kitą dieną galima pasideginti saulėje Karibų jūros pakrantės paplūdimiuose, įsigyti ryškių rankų darbo suvenyrų, apsivalgyti Oachakoje (isp. Oaxaca) patiekalų su garsiuoju mole (čili padažu), nusikelti į praeitį majų šventyklose.

Meksikoje laimingi ne tik atostogaujantys turistai – patys meksikiečiai teigia, kad čia gyventi ypač gera. Įdomūs ne tik majų muziejai Kankune ir Meridoje, nukeliavę į Vario kanjoną galite lynais palaipioti įspūdingomis kalnų trasomis ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais. Meksikos įvaizdis keičiasi – apsilankykite joje, kol kainos dar nedidelės ir neplūsta minios turistų.

7. Seišeliai

Indijos vandenyno mirguliuojančioje žydrynėje driekiasi 115 dieviško grožio salų, kuriose galima rasti visko, ko reikia įsimintiniausioms gyvenimo atostogoms. Gal kiek baugina įvaizdis, kad jose lankosi tik milijonieriai. Geros naujienos – šalia prašmatnių viešbučių ir ekologiškų vilų galima rasti ir pigesnių kambarių su pusryčiais, svečių namų, numerių su virtuvėlėmis.

Tad jeigu nebaugina brangūs lėktuvo bilietai, leiskitės į kelionę. Išaugusi konkurencija pastaraisiais metais ir čia gerokai pakeitė padėtį. Galima veikti daug ką, ne tik paplūdimyje gurkšnoti kokteilius.

Mėgstate laipioti po kalnus, nardyti, plaukioti po vandeniu su akvalangu ar keliauti pagal sudarytą turistinį maršrutą? Jūsų laukia siūlomos įvairiausios pramogos. O kur dar nuostabus gamtovaizdis. Laukinės gamtos mylėtojai taip pat gali rasti vietų, kurių nepalietė civilizacija.

8. Belgija

Belgijoje galima rasti nuostabių miestų – Briugė, Antverpenas, Gentas, žavi ir sostinė Briuselis su puikiais muziejais. Pagarsėjęs maistas ir gėrimai (geriausias pasaulyje alus, šokoladas, bulvytės), lygumų peizažas, prašmatnus pajūris, turtingas kultūrinis palikimas – nuo viduramžių dailės ir architektūros šedevrų iki komiksų apie Tintiną.

2014 metais Belgijoje laukiama turistų antplūdžio dėl joje vyksiančio I Pasaulinio karo pradžios šimtųjų metinių paminėjimo. Vyks festivaliai viduramžių architektūrą išlaikiusiuose miesteliuose, kur galima pasigrožėti gotikiniais pastatais, Briugelio, Van Eiko ir Magrito paveikslais, paplaukioti ramiais kanalais, pasidairyti skoningose krautuvėlėse.

Derlingose pievose čia ganosi karvės, šalia galima pamatyti paminklų, menančių įvairius mūšius, ir atiduoti pagarbą istorijai kapinėse.

9. Makedonija

2014 metais baigiasi vyriausybinis Skopjė atstatymo darbų projektas. Makedonijos sostinė bus labiau pritaikyta turistams, pastatyta daug naujų viešbučių, vyninių ir bistro, čia veikia geriausi Pietų Europoje klubai.

Be naujų statinių, Skopjė ir aplinkinėse vietovėse galima daug ką pamatyti – nuvykti prie tyro Ohrido ežero, paslidinėti Mavrovo nacionaliniame parke, apsilankyti senoviniame Stobi miestelyje. Prie Bulgarijos sienos esančiame ramiame Berovo mieste išbandykite spa pramogas.

Idiliškoje Makedonijos rytinėje dalyje Otomanų imperijos laikus primena akmeniniai tiltai, akmenimis grįsti takai, turkų pilys, menančios šių vietovių turtus. Vynuogynų rojuje Tikveše ištroškę turistai gali atsigaivinti puikiu vynu.

malaizija shutterstock10. Malaizija

Į šią nuostabią šalį kasmet atvyksta apie 28 milijonus turistų. Malaizija traukia ir savo grožiu ir pramogomis. Galite apsilankyti didžiausiame Pietryčių Azijoje paukščių parke Melakoje (6000 paukščių, 400 rūšių), Malaizijos legolende, Hello Kitty žaidimų parke, kur mėgsta lankytis ir vietiniai, ir turistai.

Antrasis Kuala Lampūro tarptautinio oro uosto terminalas, kuriame leidžiasi pigių skrydžių lėktuvai, sulaukia vis daugiau keleivių. Išplėtotas dviračių turizmas, gausu takų ir turistinių maršrutų.