1000 metrų trispalvę siuvęs šilutiškis visus kviečia į Baltijos kelio minėjimą (video)

1000 metru veliava v isiŠeštadienį Vilniuje, prie Baltojo tilto, bus išskleista rekordinė Lietuvos trispalvė – net 1000 metrų ilgio mūsų valstybės vėliava.

Šią milžinišką vėliavą siuvo ir mūsų kraštietis – buvęs Vydūno gimnazijos mokinys, iš Juškaičių kaimo (Gardamo seniūnija) kilęs Eimantas Laugžemys, dabar gyvenantis Vilniuje.

Patriotinių jausmų kupinas vaikinas kviečia visus šilutiškius atvykti į sostinę ir dalyvauti nepakartojamoje šventėje – dar kartą pajusti Baltijos kelio dvasią! „Pasidžiaukime vienybės vėliava visi drauge!“ – ragina Eimantas.

Rugpjūčio 23 dieną rengiamas Baltijos kelio 25-ąsias sukaktuves Jaunimo organizacija DARBAS (JOD) nusprendė pasitikti siekdama naujo rekordo – ilgiausios trispalvės Lietuvos istorijoje.

Baltijos kelio akcija pirmą kartą įvyko 1989 metais rugpjūčio 23 dieną minint Molotovo – Ribentropo pakto 50-ąsias metines. Šios akcijos metu tūkstančiai žmonių susikibę už rankų sujungė tris Baltijos miestus – Vilnių, Rygą ir Taliną.

Šiemet JOD inicijavo 1000 metrų trispalvės siuvimą ir iškilmingą išskleidimo ceremoniją, kuri vyks rugpjūčio 23 dieną Vilniuje, prie Baltojo tilto.

Per tris dienas sklandaus darbo įvairių rajonų jaunimas 3000 metrų trijų spalvų audinių susiuvo į kilometro ilgio vėliavą. Ši trispalvė net 4 kartus ilgesnė už ankstesnę rekordininkę.

Vėliavos siuvimo procese dalyvavęs E.Laugžemys neslepia emocijų: „Jeigu jūs manęs paklaustumėte, kaip aš jaučiuosi dalyvavęs JOD akcijoje „1000 metrų trispalvė“, tai aš retoriškai jūsų paklausčiau: kaip žmogus gali jaustis tapęs istorinės Lietuvos vėliavos dalimi?
1000 metru veliava laugzemys
Tiesiog didvyriškai, nepakartojamai! Atvirai sakau: tiesiog niekada nesijaučiu taip gerai, kaip prisidėdamas prie patriotiškų nacionalinių projektų, kaip galėdamas prisidėti prie fantastiškos iniciatyvos – pridėti rankas prie Lietuvos rekordo siuvant 1000 metrų ilgio Lietuvos trispalvę! Ačiū Jums, Patriotai, buvusiems drauge!“.

Eimantas sako, kad jau daugiau kaip ketverius metus priklauso JOD ir žavisi šios organizacijos darbais ir iniciatyvomis!

„Prisidėdamas prie šios istorinės trispalvės siuvimo pasijaučiau tikru lietuviu esąs. Jūs neįsivaizduojate, koks įkvėpimas buvo ją siūti! O paskui vieno kilometro ilgio pasiūtą vėliavą sulankstyti – išėjo didžiausi 4 ritiniai po 250 metrų! Vieną ritinį vos galėjome keturi žmonės pakelti nuo žemės!

Esu giliai įsitikinęs, jog prie šitos akcijos turėjo prisidėti kiekvienas Lietuvos politikas (bet to, deja, nebuvo). Nes kas yra politikas? Tai tas tautietis, kuris dirba dėl žmonių ir žmonėms iš pašaukimo ir dėl to jaučiasi laimingas, jam tai teikia džiaugsmą. O man, kaip tautiečiui, nereikia būti politiku (nors studijuoju politikos mokslus), kad organizuočiau, dalyvaučiau pilietiškuose renginiuose, projektuose, akcijose. Esu pilietiškas žmogus iš prigimties“, – apie savo veiklą kalbėjo E.Laugžemys.

Baltijos kelio 25-mečio minėjimo akcijoje planuojama vėl sujungti stovėjimo vietas ir perduoti per žmonių rankas Baltijos kelio knygą, kurioje bus ir Šilutės rajono savivaldybės bendruomenės vardu įrašytas linkėjimas ateinančioms kartoms.

Šilutės rajono savivaldybės atstovai stovės automagistralėje Vilnius – Panevėžys, 25-ajame kilometre (dešinėje Pasvalio g. pusėje, Pumpėnuose) nuo 17.00 val.

Linkėjimų korteles, skirtas linkėjimams Lietuvai, galite rasti seniūnijose ar kultūros įstaigose.

Video apie tai kaip buvo siuvama 1000 metrų vėliava: