11-ojo Tarptautinio žuvienės virimo čempionato „Įdomybių katilas“

Plakatas kreives-1Jau ateinantį šeštadienį, rugsėjo 7 dieną, 12 valandą, Šilutės istorinėje Šilokarčemos aikštėje pradėsime 11-ąjį Tarptautinį žuvienės virimo čempionatą, kuriame bus daug formalių ir neformalių dalykų. Į valias bus ir žuvienės – beveik 4 tonos, kurias išvirs apie 60 komandų iš visų Lietuvos kampelių ir kitų pasaulio valstybių.

Katilų alėjoje emocijos liesis per kraštus, kaip ir Šyšos kilpos vidinėje erdvėje, prie geltonojo tilto, kur įsikurs savotiška vaikų erdvė, ir kur karaliaus Vyganto Stoškaus sustyguotas jaunimas. Tai bus hiperaktyvi zona, kurioje išties bus verta apsilankyti ir sudeginti tas kilokalorijas, kurias sukaupsite degustuodami žuvienę iš įvairiausių katilų. Čia jūsų lauks tikros staigmenos ir netikėtumai su dideliu būriu čempionato naujokų, kurie nori ir nustebinti kitus, ir patys įsitvirtinti po saule.

Iš Katilų alėjoje įsikūrusių komandų pavadinimų susidarysite realų vaizdą apie mūsų čempionato komandų geografiją ir jų pasiskirstymą Lietuvos žemėlapyje.

Prie rajono Savivaldybės pastato bus iškeltos valstybinės vėliavos tų šalių, kurios atvyks į jau 11-ąjį Tarptautinį žuvienės virimo čempionatą Šilutėje.

Apie orą nekalbame, jo peripetijas, vėjo kryptis ir drėgnumą sekite patys, nes nei sustabdyti žuvienės magiją, nei ją pakeisti jis yra nepajėgus.

Didelis būrys prekybininkų ir amatininkų tądien gyvens savo gyvenimą, o istorinė Šilokarčemos aikštė tikrai primins milžinišką bičių avilį ar stintų migraciją mūsų vandens arterijose stintmečio metu.

Naujienų bus tiek daug, kad net pradėti jas vardinti yra baisu, nes galima kažką svarbaus pamiršti, o gal net kai ką ir įžeisti. Tiesiog tą savaitgalį būkite čia, kartu su mumis, ir atlaikykite masinę euforiją, kuri jau sklando ore visą pastarąjį mėnesį, nešama Žuvienės virimo čempionato vėjo krypčių. Tai yra puiki proga pusdieniui pabėgti iš savo gyvenimiškojo kiauto ir pasileisti į praktinę žuvienės degustacijos pamoką po atviru dangumi.

Tad jau šį šeštadienį susitinkame Šilokarčemos aikštėje, žuvienės Katilų alėjoje (ar aveniu?..) su gera nuotaika ir šypsenomis veiduose bei paslaugiu nuolankumu atvykusiems svečiams, kuriuos mums į pamario kraštą atsiųs pats Visagalis.