Ir nors vėliau Šilutės rajono gyventojas teismui aiškino, kad su policijos budėtoju tiesiog norėjo išsikalbėti, administracinės atsakomybės neišvengė, turėjo sumokėti 120 Eur baudą.
112 skambino daug kartų
Šilutės teismas konstatavo, kad A. J. Pernai, lapkričio 2 d., 4 valandą nakties trukdė bendrojo pagalbos centro darbą žinodamas, kad pagalba nereikalinga. T. y., būdamas neblaivus, skambino daug kartų pagalbos telefonu 112. Tokiais savo veiksmais A. J. pažeidė Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 493 straipsnio 1 dalį.
A. J. į teismo posėdį neatvyko, paaiškinime nurodė, kad jis tądien buvo pas pažįstamą, girtavo ir nelabai ką pamena. Savo kaltę vyras pripažino ir gailėjosi.
A. J. kaltė įrodyta byloje surinkta medžiaga – administracinio nusižengimo protokolu, paaiškinimu, tarnybiniu pranešimu, kita medžiaga. Iš bylos medžiagos matyti, kad A. J. nekvietė policijos, jis tik daug kartų skambino bendruoju pagalbos telefonu. Vyras kalbėjo akivaizdžiai neadekvačiai, policijos budėtojas suprato, kad pranešėjas apsvaigęs, nes kalba buvo nerišli. Kalbėjo jis apie tai, kad nuolat jį kažkas seka, kad sapne kažkas nužudys, skraido ateivių lėkštės.
Vėliau pareigūnams jis aiškino, kad jokia policijos pagalba jam nebuvo nereikalinga, jis tiesiog norėjo išsikalbėti. Tokia veika kvalifikuotina pagal ANK 493 straipsnio 1 dalį.
Skyrė didesnę baudą
Skiriant nuobaudą atsižvelgta į padaryto teisės pažeidimo pobūdį, tai, kad pažeidėjas prisipažino padaręs nusižengimą, tačiau linkęs daryti administracinius nusižengimus. A. J. skirta griežtesnė nei minimali minėto straipsnio 1 dalyje numatyta bauda. Teismas pripažino A. J. kaltu ir paskyrė 120 Eur baudą.
Priminsime, kad priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga, užtraukia nuo 200 iki 2000 eurų baudą.
Rašyti atsakymą