12-tukais pažymėta data Šilutėje santuokų bumo nesukėlė

santuokos 1012 12 12 Arturas LinaTūkstančiams porų 2012-ųjų gruodžio 12-oji tapo viena įsimintiniausių dienų gyvenime. Suvilioti magiško skaičių derinio – 12 12 12 – visame pasaulyje tuokėsi gausybė porų.

Nors Lietuvoje šią dieną santuokų užregistruota daugiau nei įprasta, Šilutės civilinės metrikacijos rūmuose jaunųjų antplūdžio nebuvo – magiška vadinamą dieną susituokė trys poros.

„Šilutės naujienų“ kalbintos poros sakė, kad šią datą pasirinko tik dėl gražumo ir nesitiki, kad ji atneš ką nors ypatinga gyvenime.

Skaičių nesureikšmina

Pastaruosius 12 metų kasmet jaunuosius traukė magiškos datos: 2001 01 01, 2002 02 02, 2007 07 07, 2011 11 11 ir kitos. Ateityje gražių datų derinių bus negreitai – artimiausias skambus skaičius bus tik 2101-ųjų sausio 1-oji. Šių metų gruodžio 12-oji buvo bene paskutinis šansas susituokti taip lengvai įsimenamą dieną.

Dėl šios priežasties šią datą pasirinko Vidmantas Butkus ir Audra Kumutaitienė iš Kintų. Jaunavedžiai prisipažino, kad šis skaičių derinys jiems daugiau gražus negu magiškas ar kažkuo stebuklingas. „Patys nusprendėm, kad tai – laimingiausia data. Svarbiausia, vienas kitam norėtume palinkėti kuo daugiau kantrybės“, – sakė Vidmantas ir Audra, nepaisydami jokių prietarų.

Skaičių magija taip pat nesidomėjo šeimą kuriantys šilutiškis Artūras Venckus ir Lina Kurmytė. Jaunųjų manymu, vien gražūs skaičiukai nieko nekeičia, nes viskas priklauso nuo pačių žmonių. Iš pradžių jie svarstė susituokti ir 12 valandą, tačiau nutarė laiką pavėlinti.

Šią dieną Šilutėje taip pat susituokė Kęstutis Eugenijus Balkus ir Loreta Birbalienė.santuokos 1012 12 12 Vidmantas Audra

Penktadienio – 13-osios jaunavedžiai vengia

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Lilija Valaitienė sako, jog trys santuokos viduryje savaitės yra daugiau nei įprasta. Dažniausiai vidutiniškai būna tik po vieną. Visos trečiadienį susituokusios poros, iš anksto besirinkdamos vestuvių datą, norėjo būtent šios dienos.

Vaisingiausia magiška data Šilutėje buvo 2007 07 07, penktadienis, kuomet įregistruota net 20 santuokų. L.Valaitienė pamena, jog nepaisant gražios datos, savaitgalis buvo labai lietingas. 2008 08 08, penktadienį, susituokė 13 porų, o 2009 m. rugsėjo 9 d. buvo trečiadienis, todėl populiarumo nesulaukė – įregistruota tik 1 santuoka. 2010 m. spalio 10 d., sekmadienį, santuokų išvis nebuvo, o 2011 m. lapkričio 11 d., penktadienį, – dvi.

L.Valaitienė sako, jog būna jaunavedžių, kurie vestuvių datą renkasi atsižvelgdami į horoskopą, ypatingas asmenines šventes, datų suderinamumą. Bet dažniausiai vestuvių data pasirenkama atsižvelgiant į praktinius dalykus ir pats vestuvių bumas būna vasarą, liepos – rugpjūčio mėnesiais. Pasak L.Valaitienės, nors jaunieji sako esantys neprietaringi, tačiau nelaiminga diena laikomą penktadienį – 13-ąją dieną, tuoktis nori nedaugelis.

Šiemet santuokų Šilutės rajone buvo daugiau negu pernai: iki gruodžio 12-osios jau įregistruota 315 santuokų. Numatoma, jog iki metų galo greičiausiai bus 330. Pernai per visus metus įregistruotos 302 santuokos. Kitas pozityvus dalykas – rajone padaugėjo naujagimių, sumažėjo mirčių ir ištuokų.

Skaičių vertinimai – prieštaringi

Astrologė Palmira Kelertienė tikina, kad 2012-ųjų gruodžio 12-oji nežadėjo jokios sėkmės, o tų, kurie nusprendė tą dieną susituokti, laukia tikrai ne rožėmis klotas gyvenimas. Numerologai teigia priešingai. Anot jų, vienetas simbolizuoja naują pradžią, dvejetas – balanso siekimą, o žmonėms to neretai pristinga. Jų manymu, 12 12 12 – ne šiaip smagus skaičių derinys, bet ir gera diena įsimylėjėliams.

12 yra vertinamas kaip skaičius 3, nes tiek gaunama sudėjus abu skaičius. Trejetas – geras skaičius, nes jis susijęs su didžiausiomis planetomis, Jupiteriu, nešančiu turtus. Apskritai, skaičius 1 simbolizuoja saulę, o 2 – mėnulį. Sudėjus visus datos 2012 12 12 skaičius (2+0+1+2+1+2+1+2), gausime skaičių 11. Visuose numerologiniuose išaiškinimuose skaičius 11 turi sakralinę reikšmę. Skaičiaus 11 skiriamasis bruožas – atsakomybė, kurią sau prisiima žmonės.

Numerologai ir etnokosmologai atkreipia dėmesį į patį skaičių 12, kuris simbolizuoja amžinojo ciklo pabaigą, uždarymą. 12 mėnesių, 12 valandų, 12 Zodiako ženklų. Gali būti, kad ši data pranašauja seno pabaigą ir naujo pradžią.