14-ąjį kartą Rusnės saloje surengtas festivalis ir meno lenktynės su gausybe siurprizų

Savaitgalį Rusnės sala buvo užlieta tradicinio ir jau strateginio mūsų krašte vykstančio renginio „Muzikinis Rusnės festivalis“ muzikos garsų. Šiemet šis renginys, trukęs dvi dienas, vyko 14-ąjį kartą ir sukvietė dalyvius bei žiūrovus iš įvairių kraštų. Be saloje skambėjusios įvairių stilių bei žanrų muzikos, čia buvo galima pasimėgauti ir išskirtine gamta, pramogomis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams, paskanauti tradicinių pamario krašto patiekalų ir, žinoma, įvairiai paruoštos žuvies.

Kvietė daug pramogų
Rugpjūčio pradžioje rengiamas festivalis šiemet dar gausiau pažėrė pramogų. Pievoje prie Peterso tilto liekanų surengtos vėtrungių dažymo edukacijos, veikė batutų miestelis, viliojo programos vaikams, buvo organizuojamos ekskursijos dviračiais po lankytinas Nemuno deltos regioninio parko vietas. Taip pat festivalio dalyviai buvo kviečiami ir pasimėgauti vandens pramogomis, paplaukioti aplink salą vandens slidėmis, padangomis ar laivais.
O išalkusiuosius abi renginio dienas vaišino prekybininkai ir vietos gamintojai šviežiai išrūkyta žuvimi, žuviene, bulviniais patiekalais iš Rusnėje augintų bulvių bei kitais gardėsiais.
Renginio organizatoriai sumaniai paskirstė ir festivalyje dalyvavusių atlikėjų pasirodymus. Pirmąją dieną, penktadienį, scenoje žiūrovus linksmino jaunimo grupė „Sipas“ (Šilutė), Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, mūsų krašto solistės Goda Džalagonija ir Gintarė Muraulaitė. Vakarėjant pasirodė atlikėjos Irena ir Dangė, dainininkas M. Petrauskas, grupė „Kometos“.
Vakarinėje dalyje susirinkusiuosius kaip reikiant pasiausti pakvietė charizmatiškieji „Žemaitukai“ bei multiinstrumentalistas A. Belkin su grupe ,,The Road band“. Neskubančiųjų į namus po koncerto laukė diskoteka po atviru dangumi. O tie, kas nenorėjo nakčiai išvažiuoti namo, galėjo saugiai išmiegoti specialiai įkurtame palapinių miestelyje.

Surengė meno lenktynes
Festivalis neapsiribojo vien pagrindine scena, kur vyko pagrindinių dalyvių pasirodymai. Kitame pievos gale veikė ir mažoji scena bei kvietė čia jaunus dalyvius, kurie galėjo išmėginti savo jėgas kaip didžėjai. Lankytojų dėmesio bei emocijų sulaukė ir jau tradicija festivalyje tapusi išskirtinių automobilių paroda.
Kadangi muzikinio festivalio pagrindas – muzika, šeštadienį surengtas gyvai grojančių Klaipėdos regiono geriausių jaunimo grupių ir atlikėjų koncertas-konkursas Broniaus Bučiaus taurei ir 300 eurų prizui laimėti. Vakarėjant, po konkurso, didžiojoje festivalio scenoje laukė ir dalyvių apdovanojimai. Geriausius ir originaliausius atlikėjus bei grupes sveikino salos šeimininkai – seniūnė Dalia Drobnienė ir Saulius Bukantas, Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Budrikis.
Prieš paskelbdami, kas ir už ką susižers apdovanojimus, jie pasidžiaugė, jog kasmet nenutrūksta tradicija švęsti saloje tokį festivalį. Vicemeras T. Budrikis atkreipė dėmesį į jaunimą, pasididžiavo juo, kad ne tik mūsų krašte, bet ir kitur auga muzikuojanti karta. Didžiulės padėkos iš salos šeimininkų nuskambėjo ir renginio organizatoriams, kurie nenuleidžia rankų ir, nepaisydami nei oro sąlygų, nei didelio darbo, stengiasi garsinti Rusnę.


Tarp geriausių jaunimo grupių konkurse išskirtinis dėmesys šiemet atiteko jauniesiems atlikėjams, alternatyvaus roko jaunimo grupei „DEKA“. Ši grupė ir nusipelnė šiemet pagrindinių konkurso komisijos ovacijų bei buvo apdovanota didžiuoju prizu – 300 Eur premija bei statulėle. Beje, grupei „DEKA“ tai nebuvo vienintelis apdovanojimas, jos atlikėjas Kasparas įvertintas kaip originaliausiai pasirodęs scenoje.
Šiame konkurse, dar pavadintame meno lenktynėmis, išrinkti ir apdovanoti buvo: geriausias būgnininkas (grupė „Begėdžiai“ – Ernestas), geriausia vokalistė (grupė „Metafora“ – Ieva). Už originalumą ir žiūrovų auditorijos užkūrimą šėlti apdovanota jaunimo grupė „Sankaba“, už geriausią energiją – „Begėdžiai“. Geriausiu instrumentalistu, gitaros meistru pripažintas grupės „Metafora“ narys Povilas, o perspektyviausia atlikėja – Korniha. Jauniausios atlikėjos nominacija atiteko mūsų krašte jau ne pirmą kartą pasirodančiai jaunajai dainininkei Aleksei. Džiugu, kad tarp apdovanotųjų išskirtinė nominacija atiteko iš Šilutės krašto kilusiai G. Muraulaitei, kuri pripažinta geriausia vokaliste. Konkurso dalyvius vertino solidi muzikos profesionalų komanda, kuriai vadovavo tarptautinio vokalistų konkurso „Baltic voice“ vadovas A. Petkus ir šio festivalio atlikėjas J. Stanislovaitis.

Antrą festivalio dieną ir vėl tūkstantinę auditoriją sutraukė vakariniai grupių „AC/DC tribute band“, „Patruliai“ bei atlikėjos Iglės koncertai.

Loterija ir staigmenos
Kalbant apie praūžusį festivalį, svarbu paminėti, jog visas dvi savaitgalio dienas dalyviai buvo pakviesti dalyvauti loterijoje, kurios du pagrindiniai prizai – 200 eurų bei prabangus dviratis, įsteigtas UAB „Pamario dviratis“ vadovo A. Višinsko.
Svarbu ir tai, kad saloje vykęs festivalis buvo tik baigiamieji akordai viso to, ką šiemet surengė organizatoriai. Dar likus keletui savaičių iki šios datos su festivalio atlikėjais iš arčiau galėjo susipažinti šilutiškiai jų rengiamuose koncertuose Šilutės šeimų skvere ar toje pačioje Rusnės saloje. Jaunimo grupės mėnesį iki renginio su festivalio muzikos mokytojais-edukatoriais bei atlikėjais repetavo programą laivuose, plaukiodami salos upėmis. Jaunimo grupėms buvo įteikti pasiūlymai koncertuoti Klaipėdos regiono renginiuose.
Organizatoriai – asociacija „Pamario vakarai“, vad. V. Stoškus ir „Šarūno reklamos“ vadovai Š. ir M. Stancikai dėkoja pagrindiniams rėmėjams – Šilutės r. savivaldybei ir LKT bei visiems rėmėjams, savanoriams, Rusnės seniūnijos kolektyvui.

Apie įvykusius festivalio renginius daugiau: www.rusnesfestivalis.lt