15 metų belangės – už organizavimą parduoti nepilnametį vagiliauti į užsienį

jailUž neatiduotą skolą keturi Šilutės rajono gyventojai buvo numatę bausmę šešiolikmečiam vaikų globos namų gyventojui – ilgą vergystę Škotijoje, vagiliaujant iš parduotuvių.

Tačiau policijos pareigūnai šią nusikalstamą veiką nutraukė jai dar net neįpusėjus. Prekeivių žmonėmis byla pasiekė teismą.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas surašė kaltinamąjį aktą baudžiamojoje byloje dėl vaiko pardavimo, narkotinių medžiagų platinimo ir laikymo bei neteisėto ginklo laikymo. Keturių tomų baudžiamąją bylą nagrinės Klaipėdos apygardos teismas.

Keturi 18-26 metų Šilutės rajono gyventojai kaltinami tuo, kad veikdami organizuota grupe, naudodami psichologinį smurtą įkalbėjo Saugų vaikų namų auklėtinį vykti į Škotiją vagiliauti, kad taip jis jiems atidirbtų už neva parduotus narkotikus (kanapes) negrąžintą skolą, bei surado, kas jį ten nugabens.

Nukentėjusiajam apie planuojamą nusikaltimą pranešus policijai, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Šilutės policijos komisariato pareigūnų bendromis pastangomis įtariamieji buvo sulaikyti šių metų balandžio 5 d. naktį, kai mikroautobusu bandė į užsienį išvežti šešiolikmetį.

Pas vieną iš įtariamųjų – 18-metį D.I. rasta narkotinių medžiagų, kito įtariamojo  – 25 m. T.B. automobilio bagažinėje rastas neteisėtai laikomas dujinis revolveris.

Septynių klasių išsilavinimą turintis D.I. teismo laukia suimtas, kitiems trims kaltinamiesiems – 25 m. T.B., 26 m. Ž.V. ir 22 m. L.M. skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Nukentėjusiojo naudai pareikštas 10 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo civilinis ieškinys.
Už vaiko pirkimą arba pardavimą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 5 iki 15 metų.