15 metų sukaktį paminėjo visos visuomenės sveikata besirūpinantys specialistai

Liepos 5-ąją 15-os metų sukaktį paminėjo gausus ir ambicingas Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro kolektyvas. Paminėjo specialistai, kurių pagrindinis tikslas – rūpintis visų rajono žmonių sveikata – nuo mažylių iki pačių vyriausių ir šviesti mus visus, kaip išlikti sveikais be vaistų. O todėl, kad jie tai daro nuoširdžiai, išradingai ir moderniais metodais, juos pasveikinti ir jiems padėkoti suvažiavo didžiulis būrys bičiulių, partnerių, kolegų.

Prieš 15 metų buvo skeptikų

Šilutės VSB istorija prasidėjo 2008-ųjų balandį, kuomet rajono tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas steigti tokią įstaigą. Pasveikinti atvykęs meras Vytautas Laurinaitis sakė, jog tuomet ir patys politikai dar buvo šio sprendimo skeptikai, ir jiems buvo nelabai aišku, kokia bus šios įstaigos veikla.

Visgi tie praėję metai įrodė, jog biuro specialistų darbas svarbus visiems rajono gyventojams. O COVID-19 pandemijos metu, pasak mero, biuras tapo ramsčiu net ir Savivaldybės vadovams. V. Laurinaitis biuro direktorei Kristinai Surplei ir specialistėms dėkojo už iniciatyvas ir nuveiktus darbus.

Pandemijos metais kilę iššūkiai tądien minėti ne kartą, ir ne du. Mat būtent tuomet daugeliui krašto įstaigų kasdien reikėjo VSB dirbančių įvairių sveikatos priežiūros specialistų pagalbos ir patarimų. Tą pastebėjo susirinkę daugelio rajono vaikų darželių ir mokyklų vadovai, apie tai kalbėjo įvairių socialinių įstaigų direktoriai. Visi jie akcentavo bendrystę – taip vadindami darbinius santykius su VSB specialistėmis.

Veikla labai plati

Pasveikinti kolegių atvykusios 49 visos šalies VSB vienijančios asociacijos atstovės priminė, jog šios srities specialistų darbas reikalauja ypač greitos reakcijos. Tačiau savo darbo vaisius jie pamato negreit, jų tenka laukti ir 10, ir 20 metų.

Biuro specialistės rūpinasi visų visuomenės grupių sveikatos stebėsena ir stiprinimu: organizuoja įvairius sveikatos mokymus, vykdo sveikatos stiprinimo programas, sveikos mitybos įgūdžių formavimo mokymus, fizinę veiklą, skirtą traumų ir sužalojimų prevencijai, darželiuose ir mokyklose padeda vaikams mokytis gyventi sveikiau, būti fiziškai aktyviais ir rūpintis savo emocine sveikata. Ikimokyklinio ugdymo įstaigoms rengia perspektyvinius valgiaraščius, pritaiko juos alergiškiems vaikams ir t.t.

Štai vien šiemet pradėtas vykdyti naujas projektas „Pozityvios tėvystės kursai“, skirtas ne tik pažeidžiamoms, bet ir visoms rajono šeimoms. Kursus jau baigė dvi dalyvių grupės, dar viena pradės nuo rugsėjo.

Labai populiarios ir biure vykstančios psichologo bei priklausomybių konsultanto paslaugos, kitos veiklos. Tiesa, VSB specialistai bendradarbiauja ir su daugeliu kitų įstaigų, ne vieną projektą vykdo kartu.

„Jei žmonės ir po darbo skuba pas mus, jei domisi, reiškia jiems tai svarbu, o mes duodame tai, ko jiems reikia“, – sako direktorė K. Surplė.

Iššūkiu tapo pandemija

Beveik 5-metį VSB vadovaujanti K. Surplė pasidžiaugė, kad štai jau 4 metai specialistės dirba naujose patalpose. Šiuo metu tai 29 specialisčių kolektyvas, kuris nuolat auga, nes ir paslaugų teikiama vis daugiau ir įvairesnių.

Ji neslėpė, jog per tuos metus VSB specialistėms daug kartų teko įrodinėti, kad jų darbas svarbus ir naudingas kiekvienam žmogui. Tikras iššūkis, anot K. Surplės, buvo staiga užgriuvusi pandemija, kuri nepaliko laiko nei mokytis, nei pasiruošti. „Bet aš sakau, jei mes tą iššūkį įveikėme, mes galim viską“, – sakė K. Surplė.

Už atsakingą požiūrį į darbą, iniciatyvumą tądien padėkos įteiktos 11 darbuotojų: Nijolei Brazienei, Jurgitai Salem, Rasai Venckuvienei, Gretai Urbonaitei, Loretai Romanovienei, Eimantei Paulauskaitei, Linai Budrikei, Daliai Juknienei, Simonai Lešinskienei, Laurai Kuliešienei, Kristinai Ražauskaitei-Pilipavičienei.

O visas gausus specialisčių būrys už supratimą ir geranoriškumą nuoširdžiai dėkojo savo vadovei.

Kolektyvui linkėta toliau rūpintis visuomenės sveikatinimu, būti šalia visų, kuriems reikės patarimų sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo klausimais, neprarasti iniciatyvumo ir naujus projektus vykdyti dar daugybę metų.