15 politikų išstūmė merę D.Žebelienę iš posto. Administracijai vadovaus „žalias“ jaunimas iki 30 metų

INTERPELIACIJA 14Vakar vykusiame neeiliniame rajono Tarybos posėdyje 15 opoziciją sudariusių politikų slaptu balsavimu vienbalsiai iš posto nuvertė merę Daivą Žebelienę.

Merei ištikimi valdančiosios koalicijos politikai šiame balsavime nedalyvavo. Sugadintų balsavimo biuletenių nebuvo.
Kaip ir tikėtasi, už perbėgimą į opozicijos pusę mero kėdė pasiūlyta konservatorių lyderiui Šarūnui Laužikui. Etatinis jo pavaduotojas bus valstietis – žaliasis Virgilijus Pozingis.

Įdomiausia, kad Savivaldybės administracijai vadovauti ketinama patikėti savivaldos darbo patirties beveik neturinčiam jaunimui, kurio amžiaus vidurkis – 30,5 metų.

Pareiškus nepasitikėjimą mere D.Žebeliene, iškart surengti mero rinkimai. Saulius Stankevičius į šias pareigas pasiūlė Šarūną Laužiką. Algirdas Balčytis pasiūlė Vytauto Laurinaičio kandidatūrą. Abu kandidatai sutiko pretenduoti į rajono vadovo postą.
Be to, V.Laurinaitis pasiūlė į mero pareigas Virgilijų Pozingį. Tačiau šis politikas nesutiko kandidatuoti.

Renkant naują merą slaptame balsavime dalyvavo visi 27 rajono Tarybos nariai. Už Š.Laužiko kandidatūrą balsavo 15 politikų, o visa buvusioji valdančioji koalicija – 12 politikų – savo balsus atidavė už V.Laurinaitį. Už save balsavo ir pats V.Laurinaitis, nes kitaip pažymėtų ar sugadintų biuletenių balsadėžėje nerasta.

Iš pareigų atleidus buvusius merės pavaduotojus Algirdą Balčytį ir Šarūną Laužiką, vicemero postas patikėtas daug rajono vadovavimo patirties turinčiam Virgilijui Pozingiui. Jo pareigos nebus visuomeninės (nemokamos) – vicemeras bus etatinis Savivaldybės darbuotojas.

Seni politikos ir savivaldos vilkai Šilutės rajono savivaldybę vėl daro eksperimentinę, nes vadovauti visai Savivaldybės administracijai pasiūlė tokio darbo patirties neturinčiam jaunimui.
POSEDIS
Rajono gyventojai prisimena įtakingo politiko Sauliaus Stankevičiaus vienos iš įmonių buvusios darbuotojos Idos Vasiljevienės trumpą karjerą Savivaldybės administracijos direktoriaus poste. Dabar administracinę valdžią politikai perduoda dar jaunesnei ir mažiau patyrusiai komandai.

Atstatydinus R.Ambrozaitį, Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigos patikėtos 28 metų statybos specialistui Tomui Budrikiui, ne taip seniai pradėjusiam dirbti Savivaldybės Ūkio skyriuje vyriausiuoju specialistu.

Jo pavaduotojų paskyrimai atidėti kitam posėdžiui. Numatyta, kad direktoriaus pavaduotojos bus dvi jaunos moterys. Tai vienoje iš S.Stankevičiaus įkurtų įmonių – UAB „Neringos kelias“ – porą metų dirbančiai 29 metų šilutiškei Alinai Overlingaitei. Ten ji laikinai eina direktorės pareigas.

Kita T.Budrikio pavaduotoja bus 35 metų Juknaičių seniūnijos raštvedė Inesa Murauskienė, turinti universitetinį verslo administravimo išsilavinimą.

Beje, naujos valdžios rinkimus stebėjo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš. Ji padėkojo atstatydintai merei D.Žebelienei už darbą vadovaujant Šilutės rajonui, gyrė jos būdo savybes.