1,6 mln. Lt savivaldybės lėšų įklimpo „Snore“

DSC 0405Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ jau galėjo pasakyti tikslesnę sumą, kuri įstrigo bankrutavusiame „Snoro“ banke – Savivaldybės įstaigos ten buvo priverstos įšaldyti 1,6 mln. litų.

Pirmą dieną po „Snoro“ uždarymo V.Pozingis vis dar tikėjosi, kad ši suma bus mažesnė. Tuomet jis vylėsi, kad ministerijos žinos, į kurio banko sąskaitą siųsti savivaldybės biudžetui skirtus pinigus.

„Negi ministrų kabinetas apie „Snoro“ problemas sužinojo paskutinę minutę, kaip ir savivaldybių vadovai“, – tuomet stebėjosi meras V.Pozingis, prognozuodamas, kad žlungančiame banke nusės tik keli šimtai tūkstančių litų biudžetinių lėšų. Deja, optimistinės prognozės nepasitvirtino – įstaigos negali disponuoti keliskart didesne suma.

„Įkliuvo“ projektinės lėšos

Pasak V.Pozingio, nemažą sumą savivaldybės biudžetui skirtų lėšų „Snoro“ banke įklampino Žemės ūkio ir Finansų ministerijos.

„Snoro“ banko uždarymo išvakarėse į šiame banke esančią sąskaitą Žemės ūkio ministerija įvedė 109 261 Lt už rekonstruojamus Vainuto bendruomenės namus, 322 793 Lt buvo atsiųsta už Savivaldybės administracijos įgyvendinamą europinį projektą „Viešojo administravimo valdymas“, 1 125 Lt dviračių tako rekonstrukcijos projektui, 22 088 litų Bikavėnų bendruomenės namų rekonstrukcijos projekto lėšų, 252 030 litų Juknaičių kultūros namų sutvarkymui skirtų pinigų ir 42 350 litų Degučių kaimo bendruomenės namų rekonstrukcijos projektui.

Centralizuotos buhalterijos skyriaus vedėja Danutė Baikauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės administracijos ir visų seniūnijų darbuotojai su nekantrumu laukia, kada banko „Snoras“ administratorius leis panaudoti iš Finansų ministerijos paskirtus 568,72 tūkst. Lt, skirtus darbuotojų atlyginimams ir kitoms išlaidoms apmokėti.

Administracijos direktorė Ida Vasiljevienė tikino, kad visi darbuotojai atlyginimus gaus laiku, nes Savivaldybės administracija turi planą, kaip tą problemą išspręsti.

D.Baikauskienė džiaugėsi bent tuo, jog Socialinių reikalų ir darbo ministerija šiame banke užstrigino tik 10,21 tūkst. litų, kurie buvo skirti pašalpoms mokėti. Taip pat nepasiekiami 29 152 litai, skirti vaikų išmokoms.

Biudžeto ir finansų skyrius „Snoro“ banke turėjo sąskaitą rinkliavai už komunalinių atliekų tvarkymą. Šioje sąskaitoje liko nepasiekiami 66 300 litų. Gyventojai ir įstaigos paraginti šios rinkliavos įmokas mokėti į DNB banke esančią Savivaldybės sąskaitą.

Uždarytame banke laikinai užklimpo ir Savivaldybės aplinkosaugininko Remigijaus Rimkaus įgyvendinamos Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšos – 23,7 tūkst. Lt. Ūkio skyrius negali pasinaudoti 120 885 litais, likusiais „Snore“, taip pat banke guli 146 694 Lt Savivaldybei skirta valstybės dotacija.

Sąskaitas „Snoro“ banke taip pat turėjo Šilutės senelių globos namai (įšaldyta 43 875 Lt), Martyno Jankaus pagrindinė mokykla (įšaldyta 100 Lt), Žemaičių Naumiesčio mokykla –  darželis (įšaldyta 6 627,36 Lt), Žemaičių Naumiesčio gimnazija (įšaldyta 20 228,28 Lt).

Už nuomą sąskaitas siųs

Šilutėje bankas „Snoras“ nuo gegužės mėnesio buvo įsikūręs Savivaldybei priklausančiose patalpose.

„Ar nekilo problemų dėl nuomos mokesčio?“, – klausėme mero.

V.Pozingis sakė, kad Savivaldybė nėra gavusi jokio oficialaus dokumento iš dabartinės bankrutuojančio banko vadovybės dėl nuomos sutarties nutraukimo, tad Savivaldybė ir toliau siųs sąskaitas bankui už patalpų nuomą.

Kai nuomos sutartis bus nutraukta, tuomet Savivaldybė skelbs naują patalpų nuomos konkursą.