173 socialinių rizikų šeimų vaikus palietė šilutiškių gerumas

iziebk kaledu egleBeveik prieš dvi savaites asociacija „Pamario jaunimas“ su vadove Lijana Jagintavičiene priešakyje pradėjo savo kalėdinius geruosius darbus. Prie šių darbų prisidėti paskatino ir kraštiečius: įvairiose miesto vietose išdėliotos 4 dėžės dovanoms laukė, kol bus pripildytos.

„Įžiebk Kalėdų dvasią“ – skelbė į socialinių rizikų šeimas orientuota akcija.

Trečiadienį ši dvasia žybtelėjo būriui vaikučių iš nepasiturinčių šeimų – jie sulaukė Kalėdų Senelio, kurio dovanų kraitį sukrovė akcijai neabejingi žmonės.

Pirmas blynas – neprisvilęs

Gruodžio 4 d. „Pamario jaunimas“ kvietė šilutiškius prisijungti prie dovanų kalno krovimo socialinės rizikos šeimų vaikams. Tokia akcija mieste organizuota pirmą kartą, tad šios idėjos generuotojai L.Jagintavičienei buvo smalsu, kiek gi šilutiškių prieš šventes savo dosnumą parodys, gerų darbų sąrašą papildys ar kitaip prisidės prie šios akcijos.

Socialinės darbuotojos atrinko rizikos grupės šeimas, kuriose augantys vaikai laukia šventinio džiaugsmo.

Akcijos organizatoriai iškratė 4 įvairiose miesto vietose buvusias dovanoms krauti skirtas dėžes, skaičiavo, pakavo tiesiogiai jiems neštus daiktus. Pasirodo, įvairių surinktų gėrybių užteko net 173 vaikams iš 89 šeimų!

Akcijų bus ir daugiau

Trečiadienį dalis šeimų sugužėjo į Šilutės seniūnijos salę. Čia mažyliai susėdo, kur tik norėjo: ar ant grindų susiglaudęs vienas su kitu, ar tėveliams ant kelių. Sėdėti teko neilgai – pasilabinti su mažaisiais atėjo Ragana, kuri į piktuosius burtus kiekvieną įsuko. Dainuoti ir šokti kvietė Geroji Raganaitė, vietiniai atlikėjai dainas skyrė, o Snieguolė Kalėdų Senelį kartu stengėsi prišaukti.
iziebk kaledu egle2
Kas rateliu sukiojosi, kas už rankytės vienas kitam griebė, glėbesčiavosi, džiūgavo būdami tokiame dideliame būryje bendraamžių. Pasirodžius Kalėdų Seneliui, mažyliai iki dangaus buvo pakylėti. Tiesė visi rankas jį paliesti, troško pasirodyti, kad tik dovanų šis neužmirštų įteikti…

Mažųjų lūkesčiai išpildyti – visi šventinio vakaro pabaigoje prie savęs stipriai glaudė čežančias dovanėles.

Negalėjusias į šventę atvykti šeimas artimiausiu metu irgi pasieks šios dovanos. O jos įvairios – nuo mažiausio iki didžiausio pliušinių meškinų, kalnų saldumynų iki vežimėlio, vaikštynės.

Tuoj po renginio socialinės darbuotojos sulaukė skambučių su prašymu padėkoti organizatoriams. Mat daugelis vaikų anksčiau net nebuvo dalyvavę tokiuose renginiuose… Dar dabar šie dainas niūniuoja ir saldainius kramsnoja.

„Po šios akcijos jaučiamės puikiai! Dabar jau tikrai žinau, ką veiksime netgi per Velykas, kitas šv. Kalėdas. Pilna planų, tik spėt visus išpildyti“, – šilutiškių dosnumu ir sėkminga akcija džiaugiasi L.Jagintavičienė.