19 kartų teistas vyriškis vėl sėdo į teisiamųjų suolą

2020 pavasario vėlyvą vakarą vyriškis, sustojęs Šilutės „Baltic Petroleum“ degalinėje sulaukė aplinkinių priekaištų dėl garsios muzikos. Nesusilaikęs vyras sviedė plastikinį butelį ir stiklų ploviklio pakuotę į pardavėjos langelį – langas dužo, o kasininkė sužalota.

2021 m. vasario 22 d. L. K. teismas pripažino kaltu ir paskyrė vienerių metų laisvės atėmimą. Paaiškėjo, kad vyras iki tol jau buvo teistas net… 19 kartų.

L. K. pernai gegužės 26 d., prie „Baltic Petroleum“ degalinės pastato, be jokios priežasties metė mineralinio vandens butelį į degalinės langą. Po to, paėmęs automobilių stiklų ploviklio pakuotę irgi sviedė į tą patį langą ir jį išdaužė. Stiklo šukės pataikė degalinėje prie kasos dirbusiai operatorei L. V. į galvą ir pečių sritį, taip įdrėskė nosies ir kairiojo skruosto odą, o tai pripažinta nežymiu sveikatos sutrikdymu.

Dėl pareikšto kaltinimo degalinėje L. K. kaltę visiškai pripažino ir pasakojo, kad važiuodamas pas draugę, užsuko į degalinę. Ten buvo daug jaunimo ir jiems nepatiko, kad iš jo automobilio garsiai sklido muzika. Jaunuoliai prašė pritildyti, bet jis nesutiko. Tada ir degalinės operatorė pareikalavo pritildyti muziką ir uždarė langelį. Vyras susinervino ir sumanė juos pamokyti. L. K. teigė, kad nebūtų patikėjęs, jog plastikiniu buteliu galima išdaužti langą. Jis atsiprašė operatorės ir direktorės, padarytą žalą atlygino.

Nukentėjusioji sakė, kad iš automobilio išlipo akivaizdžiai neblaivus vyras, kuris jau buvo agresyviai nusiteikęs. Jis pradėjo konfliktuoti su jaunuoliais, kurie stovėjo prie degalinės. L.V. baimindamasi, kad konfliktas neperaugtų į smurtinius veiksmus, bandė sudrausminti agresyvų vyriškį, bet jai nepavyko. Tada moteris nuspaudė pavojaus signalo mygtuką.

Kaltinamasis pripažino pažeidęs viešąją tvarką įžūliais veiksmais ir tvirtino, kad dėl tokių jo veiksmų kaltas alkoholis – blaivas taip niekada nesielgtų.

Teismas L. K. pripažino kaltu pagal LR baudžiamojo kodekso 284 straipsnį ir paskyrė laisvės atėmimą vieneriems metams.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.