19-metis šilutiškis – pretendentas į nesėkmingiausio vagišiaus titulą

automobiliu vagis sudauze lexusTrys vagystės, visos – vos per tris savaites, o dvi paskutinės – per dvi dienas, ir visos – nesėkmingos – tokį „rekordą“ pasiekė pastaruoju metu visoje Lietuvoje savo darbeliais pagarsėjęs 19-metis šilutiškis E.B. Akivaizdu, kad šiame visokiausių rinkimų amžiuje jis tikrai galėtų pretenduoti į nesėkmingiausio vagies titulą.

Vaikinas, kuris sausio 25-ąją pavogė prabangų šilutiškio verslininko „Lexus“ ir vos už kelių gatvių su juo atsitrenkė į namo sieną, šio mėnesio viduryje nušvilpė dar dvi „Audi 80“, abi – iš Šilutės Geležinkelio gatvės, abi – pritaikęs raktelius. Ir vėl nesugebėjo jomis pavažiuoti – iškart sudaužė…

Abiem „Audi 80“ važiavo netoli

Pirmąją „Audi“ E.B. Šilutės Geležinkelio gatvėje nusižiūrėjo Įsimylėjėlių dieną – vasario 14-ąją, sekmadienį. Ilgai nedelsė – pritaikė raktelius ir sėdo prie vairo.

Teisės vairuoti neturintis jaunuolis, akivaizdu, turi didžiulį norą tai daryti. Tik nuriedėjo jis netoli – vos kelis metrus ir jau po minutės trenkėsi į tos pačios aikštelės tvoros stulpelį…

Palikęs sudaužytą automobilį, E.B. spruko iš įvykio vietos.

Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai iš budėtojo sulaukė pranešimo apie Tauragės rajone paliktą  apdaužytą automobilį.

Nuvykę į Tauragės rajono Butkelių kaimą pareigūnai pastebėjo riedantį automobilį „Audi 80“, kurio vairuotojas, pamatęs policiją, iššoko iš važiuojančios transporto priemonės ir pradėjo bėgti. Pareigūnai puolė vytis sprunkantį vaikiną, ir nors šis, bėgdamas gyvenamųjų namų kiemais, sugebėjo dingti iš policijos akiračio, netruko išsiaiškinti, kas jis.

Grįžę prie minėto automobilio, pareigūnai rado ten stovintį šilutiškį E.B. Aiškinantis įvykio aplinkybes, Tauragės Topolių gatvėje esančiuose namuose surastas ir18-metis bėglys, kuris ir vairavo minėtą automobilį.

Pareigūnai nustatė, kad jaunuolis, važiuodamas nereguliuojamoje sankryžoje ir sukdamas į dešinę, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, atsitrenkė į kelio ženklą ir jį apgadino.

Tiriant įvykį paaiškėjo, kad tos pačios dienos rytą 42-ejų metų šilutiškis pranešė policijai apie pavogtą automobilį. Tai buvo ta pati „Audi 80“, kuriuo vėžinosi jaunuoliai Tauragėje.

Pareigūnai jau nustatė, kad ir antrąją „Audi“, pritaikęs raktelį „nušvilpė“ minėtasis E.B. Šįkart jis sėkmingai pasiekė net Tauragę, kur norėjo pasipuikuoti prieš savo draugus. 

„Lexus“ trenkėsi ir į kitas mašinas, ir į sienąautomobiliu vagis

Milžinišką norą vairuoti 19-metis pradėjo demonstruoti Šilutėje dar sausio 25-ąją. Tądien jis nusižiūrėjo prabangų „Lexus“, stovėjusį Gluosnių g. esančioje aikštelėje. Tik su juo nuvažiavo vos puskilometrį – vogto automobilio nesuvaldė ir jį sudaužė jau M.Jankaus gatvėje. Čia pirmiausia trenkėsi į kelis stovėjusius automobilius, o tada – dar ir į namo sieną… „Lexus“ po tokio pasitrankymo atrodė išties apgailėtinai.
Dėl šios vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir byla perduota teismui pagreitinto proceso tvarka.

Dabar vaikinui pareikšti įtarimai dėl dar dviejų vagysčių ir byla vėl ruošiama perduoti teismui pagreitinto proceso tvarka. Jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Nesėkmingiausio vagišiaus darbelius tirianti Šilutės r. policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininko funkcijas laikinai vykdanti tyrėja Jurgita Nausėdienė sakė, jog E.B. jau ir anksčiau buvo žinomas teisėsaugos institucijoms – dėl vagysčių jis ne kartą teistas.

J.Nausėdienė dar kartą primena, kad labai rizikuoja tie žmonės, kurie nakčiai mašinose palieka daiktus ir dokumentus. Taip buvo padaręs ir antrosios pavogtosios „Audi“ savininkas, kuris iš vakaro į mašiną buvo susikrovęs ir vertingus daiktus, ir visus dokumentus, kuriuos kitą dieną turėjo vežtis į kelionę. Laimė, šįkart vyriškiui pasisekė – daiktai ir dokumentai jam sugrąžinti. Bet juk taip būna ne visada…