2 mėnesių dukrą nužudęs lietuvis Anglijoje kalės 22 metus

sukandziojo kudikiDidžiosios Britanijos teismas baigė nagrinėti itin žiaurios žmogžudystės bylą – vos dviejų mėnesių savo dukrytę pernai rugsėjį Piterbore mirtinai sumušė 23 metų Lietuvos pilietis Aurimas Medvedevas.

Mergaitės motina, 22 metų Džesika – buvusi Šilutės rajono gyventoja, tądien pirmą kartą buvo išėjusi į darbą po motinystės atostogų. Grįžusi vakare mergytę, kurią buvo palikusi su tėvu, ji rado jau nebegyvą… 

Sužalotos dukters net nepažino

Prokuroras K.Khalilas teismui pasakojo, kad tragedija įvyko tuomet, kai mergaitės motina Džesika, pirmą kartą po motinystės atostogų išėjusi į darbą, kūdikį paliko su tėvu A.Medvedevu.
Grįžusiai iš darbo ir pabeldusiai Džesikai durų niekas neatidarė, todėl ji jau ieškojo telefono ir norėjo skambinti A.Medvedevui. Tuomet vyras atvėrė duris. Jis atrodė užsimiegojęs. Pora dar kiek pasikalbėjo lauke. A.Medvedevas, rūkydamas cigaretę, tvirtino, kad dukrelė ramiai miega viršuje.

„Po kelių minučių Džesika užlipo laiptais į dukros kambarį antrame aukšte ir uždegė šviesą. Iš pradžių ji pamanė, kad vaikas susisukęs į baltą su rausvais taškeliais pleduką, tačiau netrukus suprato, kad žvelgia ne į antklodę, o į raudonomis dėmėmis nusėtą išbalusį savo kūdikio veidą“, –  teisme istoriją dėstė prokuroras.

Jis tvirtino, kad A.Medvedevas neigė mergaitei padaręs ką nors bloga, tačiau motinos jokie pasiteisinimai neįtikino. „Ji negyva. Ji atšalusi. Ji nebekvėpuoja“, – tą kraupų vakarą siaubo apimta ėmė klykti Džesika.
Ant kūdikio kūno buvo pilna smurto žymių: kraujosruvomis buvo nusėta jos galva, po akimi – mėlynė, ant nosies kraujavo švieži įbrėžimai.
Pamačiusi, kas nutiko jos vaikui, motina į Piterboro ligoninę atlėkė vis dar glausdama mirusią dukrą sau prie krūtinės ir klykdama, kad ji mirė. Medikai bandė atgaivinti kūdikį, tačiau tai jau buvo beprasmiška. 2013 m. rugsėjo 5 d. 23.28 val. gydytojai konstatavo Auksės mirtį.

Agresyvus buvo ir prieš tragediją

Prokuroras teisme tvirtino, kad kaltinamasis A.Medvedevas kaltę pripažįsta iš dalies. „Jis neneigia, kad mergaitė mirė dėl jo kaltės, tačiau ginasi niekada nenorėjęs jos nuskriausti ar tuo labiau nužudyti. Tuo tarpu mes sakome jam, kad įrodymai aiškiai rodo, kad tai buvo tyčinis, baisus smurtas“, – teigė prokuroras K.Khalilas.

Jis pažymėjo, kad per apklausas Džesika papasakojo, kad jos sugyventinis ir kūdikio tėvas A.Medvedevas agresyviai elgtis pradėjo dar keli mėnesiai iki nelaimės. Jį ištikdavo pykčio priepuoliai, prastai miegodavo.
Kartą, jau po Auksės gimimo, būdamas girtas jis įsivėlė į muštynes, o po jų apie 15 minučių visiškai klejojo – tai per apklausas papasakojo dukros netekusi iš Pamario kilusi jauna moteris.
Ji pripažino, kad tragedijos išvakarėse ant kūdikio odos jau buvo pastebėjusi keletą mėlynių. Tačiau A.Medvedevas gynėsi neskriaudęs mažylės. „Taip, taip, žinoma, kitą kartą dar pasakyk, kad jos smegenys ištiško“, – atsainiai ištartus sugyventinio žodžius per apklausą prisiminė Džesika.

Kalbėdama apie nelaimės dieną, ji tiksliai prisiminė, kad į darbą išėjo 13.30 val., o namo dviračiu parmynė apie 22.30 val. Grįžusi ji per langą pamatė, kad namuose tamsu, tik veikia televizorius.
Nuvykęs į ligoninę kartu su mirusį kūdikį ant rankų laikančia motina jos sugyventinis laikėsi atokiai ir nieko neaiškino. Čia jis ir buvo sulaikytas pareigūnų.

Bejėgiam kūdikui – mirtini įkandimai

Atliekant pomirtinę ekspertizę nustatyta, kad vaikas buvo mėtomas ir stipriai purtomas.

Kūdikis patyrė daugybę kūno sužalojimų, tarp kurių – dūris į kepenis, penki lūžę šonkauliai ir įkandimai į pakaušį, sukėlę kraujo išsiliejimą į smegenis. Nustatyta, kad įkandimo žymės, likusios ant mergaitės galvos, sutampa su jos tėvo dantų forma. Manoma, kad būtent kąsdamas į galvą tėvas ir nužudė savo kūdikį.

Pats kaltinamasis teisme kratėsi atsakomybės už dukros mirtį, nors pripažino ją purtęs, tačiau gynėsi norėjęs užmušti. Jis aiškino, kad dukra užsigavo iškritusi iš lovelės. Tuo tarpu prokuroras tvirtino, kad tai – neabejotina žmogžudystė, kurios motyvus gali paaiškinti tik pats žudikas.

Žudikas kalės 22 metus

Mirtinai dviejų mėnesių dukrą sukandžiojusiam emigrantui A.Medvedevui teismas skyrė 22 metus nelaisvės.

Tik išklausęs visą kaltinamąjį aktą žudikas suprato, kad neišvengiamai bus pripažintas kaltu dėl savo dukros Auksės žmogžudystės. Tikėdamasis, kad atgaila nors kiek sušvelnins bausmę, trečią bylos nagrinėjimo dieną vyras teismo salėje išspaudė prisipažinimą, kad savo kūdikį purtė ir mušė tyčia, rašo BBC.

Vyrui už savo dukros žmogžudystę grėsė kalėjimas iki gyvos galvos, tačiau Didžiosios Britanijos teismas paskelbė šiek tiek švelnesnę bausmę. Jis nuteistas kalėti mažiausiai 22 metus, po šio termino bus iš naujo sprendžiama, ar A.Medvedevas jau gali gyventi laisvėje.

Teisėjas Timothy Pontiusas, skelbdamas nuosprendį, bylą apibūdino kaip tragišką ir šiurpinančią. „A.Medvedevas pademonstravo protu nesuvokiamą beširdiškumą ir nežmogiškumą“, – teigė teisėjas.
Jo teigimu, smurto prieš kūdikį brutalumas buvo neįtikėtinas, o tai, kad ant kūdikio galvos rastos įkandimų žymės, tiesiog šokiravo.
Be to, teisėjas pažymėjo, kad mergaitę buvo galima išgelbėti. Vaikas mirė ne iš karto. Patyręs tėvo smurto protrūkį dar mažiausiai 4 valandas kūdikis kentė baisius skausmus, bet buvo paliktas tiesiog gulėti lovelėje.

Nužudęs dukrą bylos nagrinėjimo pabaigoje prisipažino ir pats A.Medvedevas.

Iki tol, kol nebuvo išklausęs visų prokurorų surinktų duomenų, jis tvirtino, kad dukra žuvo iškritusi iš lovos, kad ji užduso įsisukusi į patalus.