20-metį švenčianti grupė „Karčema“ „Kantri Kalėdose“ dainavo su R.Dambrausku

kantri kaledos_karcemaDainininkas Romas Dambrauskas tikrai nesitikėjo tokio sutikimo ir palaikymo, kokio sulaukė Šilutėje, koncerto „Kantri Kalėdos“ metu.

Šį prieššventinį koncertą jau keliolika metų rengia garsiausia Šilutės grupė „Karčema“, šiemet mininti gražų jubiliejų – veiklos 20-metį!

Grupės įkūrėjas ir vadovas Vygantas Stoškus kasmet į kalėdinį koncertą pakviečia po scenos žvaigždę. Jubiliejaus proga su „Karčema“ savo dainas dainavo ne tik Romas Dambrauskas, bet ir visa ūkianti ir plojanti publika.

Naujame amplua pasirodė „Karčemos“ dainininkas ir muzikantas Rytis Kostiuška – jis šiltai ir šmaikščiai vedė visą jubiliejaus koncertą, primindamas smagias „Karčemos“ sukūrimo, koncertinės veiklos istorijas.

„Pradžia buvo 1996 metais. Susitarėme pagroti prie Šilutės kultūros namų. Susirinkome – nėra gitaristo. Pro šalį eina vienas muzikantas – iš brolių dvynių Saveljevų.

„Ateik, Sergejau, reikia „biški“ pagroti“, – kviečia Vygantas.
„Aš – Vova, ne Sergejus.“

„Nesvarbu, ateik“, – neatlyžta Vygantas.

Sutiko, pagrojo. Tokie buvo pirmieji „Karčemos“ žingsniai“, – pasakojo R.Kostiuška, pats prieš 20 metų tapęs grupės nariu.

Kasmetiniai koncertai „Kantri Kalėdos“, pasak V.Stoškaus, yra tapę tarsi metų diplominiai darbai. Jie skirti ištikimiausiai publikai – šilutiškiams ir vainikuoja metų koncertinę veiklą.

Šįkart „Kantri Kalėdos“ vainikavo dviejų dešimtmečių veiklą, todėl grupė „Karčema“ ir V.Stoškus sulaukė mero Vytauto Laurinaičio sveikinimų ir dovanų.
kantri kaledos_karcema_dambrauskas
„Grupė „Karčema“ – mūsų krašto vizitinė kortelė. Pamini grupės pavadinimą, ir visi žino, kad tai – Šilutė, Pamario krašto muzikantai. O Vygantas yra ne tik grupės vadovas, bet ir daugybės rajoninių bei respublikinių renginių organizatorius, naujų idėjų generatorius ir iniciatorius, talentingas pedagogas, auginantis naują muzikalią kartą ir kaskart atrandantis naujų talentų“, – sakė meras, įteikdamas V.Stoškui Savivaldybės padėkos raštą ir simbolinę „Sagą“.

Jubiliejaus koncerte grojo grupės senbuviai: būgnininkas Vladimiras, gitaristas Gediminas, vadovas Vygantas ir universalusis Rytis. Pasak Ryčio, grupė per 20 metų užaugino „tris vadas“ – tris kartas jaunųjų muzikantų. Pradėję groti šeštokai – septintokai grupėje subrendo kaip atlikėjai, baigė mokyklas ir išvažiavo mokytis aukštosiose mokyklose. Dabar „Karčema“ turi naują sodraus balso vokalistę Gintarę.

O keli vaikinai muzikantai groja ne tik „Karčemoje“, bet ir sunkesnės muzikos grupėje „Random“ – ji taip pat pasirodė šių metų „Kantri Kalėdose“.

Šiame koncerte šoko ir neatsiejami grupės partneriai – vaikų šokių kolektyvas „Salūnas“ ir moterų šokių grupė „Dakota“. Juos subūrė ir taip pat du dešimtmečius vadovauja V.Stoškaus žmona Reminta. Jai padeda choreografė Živilė.

Koncerto pabaigoje į dainų, muzikos ir šokių pynę įsiliejo ir R.Dambrauskas. Romantiškasis atlikėjas prisipažino, kad dainuoti savo dainų kantri stiliumi jam dar neteko. Bet „Kantri Kalėdos“ pranoko svečio lūkesčius. „Šaunus koncertas“, – šėlstančiai publikai prisipažino R.Dambrauskas ir, kaip vėliau „Šilutės naujienoms“ išsitarė V.Stoškus, su „Karčema“ kalbėjosi apie kitus bendrus koncertus.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.