20-metį švenčiantys UAB „Kintai“ yra tarp lyderių šalies žuvininkystės versle

KINTAIPraėjusį savaitgalį mažiausiai du šimtai žmonių susirinko pasveikinti UAB „Kintai“ kolektyvą bei įmonės direktorių Rimgaudą Višinską įmonės 20-mečio proga ir kartu praleisti nuotaikingą šventinį vakarą.

Išsakyta daug gražių žodžių, linkėjimų, skambėjo Ingos Valinskienės bei Egidijaus Vyšniausko dainos, buvo linksmų atrakcijų, kurias organizavo šventės vedėjas Marijus Budraitis.

Karpynas tapo daugelio vertingų žuvų ūkiu

UAB „Kintai“ nauja istorija prasidėjo, kai prieš 20 metų buvo privatizuotas Kintų valstybinis žuvininkystės ūkis.

R.Višinskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad vandenys, jų augmenija ir gyvūnija jį domino nuo pat vaikystės, tačiau į žuvininkystės verslą pastūmėjo kintiškis Alfonsas Pekarskas. Tai jis įkalbėjo R.Višinską ryžtis privatizuoti karpyną ir vystyti verslą.

Tuometinis verslo partneris Aleksas Kvederis pritarė idėjai, taip prasidėjo naujas Kintų karpyno veiklos etapas.
KINTA 2
Nors įsigytas ūkis buvo nemažas – 50 tvenkinių, kurių bendras plotas – 580 ha, tačiau, pasak R.Višinsko, pirmasis produkcijos derlius buvo tik 7 tonos karpių.

Reikėjo mažiausiai 5 metų kantraus darbo, investicijų ir rizikos, kad tvenkiniai pradėtų nešti tikrą pelną. Pastaruosius 15 metų tvenkiniuose kasmet užauginama 200-300 tonų prekinės žuvies, kuri tiekiama visų didžiųjų šalies prekybos tinklų parduotuvėms Žemaitijoje, žuvies perdirbimo įmonėms. Dalis žuvies eksportuojama į Latviją, Estiją Lenkiją.

Tvenkiniuose jau seniai auginami ne tik karpiai. Juose įveista amūrų, plačiakakčių, upėtakių, lydekų. Jau penkerius metus „Kintuose“ auginami ir eršketai.

Siūlo poilsį išpuoselėtuose svečių namuose

UAB „Kintai“ verslas paremtas ne vien tik žuvininkyste. Nemažą verslo dalį užima turizmo bei pramoginės žvejybos paslaugos. Įmonė turi tris pramoginių plaukiojimų laivus, kurie svečius plukdo Minijos, Upaitės, Atmatos upėmis, Kuršių mariomis.

2002 metais buvusi tvenkinių siurblinė buvo rekonstruota į svečių namus „Žvejų užeiga“, kurioje yra kavinė, viešbutis. Vasarą lankytojai mėgsta pabūti išpuoselėtame svečių namų kieme, ilsėtis ant vandens plūduriuojančiame viešbutyje.

Be to, UAB „Kintai“ prieš 5 metus įsigijo mobilią žemsiurbę, kuri, prireikus, dirba ne tik tvenkiniuose, bet ir kitose įvairiose Lietuvos vietose. Ši žemsiurbė gilino Šilutės uostą, Šyšos upės seklumas.

Įmonė turi dvi degalines, kurių viena yra Kintuose, o kita įrengta Šilutės KINTAuoste. Tai pirmoji degalinė Lietuvoje, kuri buvo specialiai įrengta laivams ir kateriams aptarnauti.

Versle – ir šeimos nariai

Privatizuotame karpyne prieš 20 metų buvo likę tik 12 darbuotojų. Du iš jų dirba lig šiol – tai vyriausioji buhalterė Zita Bidvienė ir suvirintojas Stasys Patlaba.

Dabar UAB „Kintai“ darbuojasi apie 40 žmonių. Didesnė dalis jų – jauni žmonės.

Geru žodžiu R.Višinskas minėjo ichtiologą Egidijų Žymančių, žuvininkystės specialistą Tadą Šidlauską.

Į R.Višinsko išvystytą verslą įsiliejo ir šeimos nariai. Nepakeičiamu pagalbininku ir viso tvenkinių ūkio valdytoju R.Višinskas vadina savo brolį Gintarą Višinską. Jis įmonėje dirba jau 18 metų. Įmonės turizmo sektorių valdo duktė Agnė Višinskaitė – Milukienė ir žentas Adomas Milukas.

Per 20 metų įmonė UAB „Kintai“ pasiekė įspūdingų veiklos rezultatų. Jos metinė apyvarta perkopė 5 mln. litų. Pagal užauginamos produkcijos kiekį tarp 20 Lietuvos karpynų UAB „Kintai“ užima 4 vietą. Pagal įmonės metinę apyvartą ji tarp tokių žuvininkystės įmonių yra pirmaujanti.