20 metų kūrybinės veiklos jubiliejų atšventusi choreografė: „Šokiai mane veža“

SG104260„Esu laiminga, nes turiu puikų vyrą ir vaikus, nuostabius šokių kolektyvų narius, draugus, kurie tiki manimi ir teikia jėgų“, – sako choreografė, šokių kolektyvų „Salūnas“ ir „Dakota“ vadovė Reminta Stoškuvienė.

Gegužės 16 dieną moteris paminėjo kūrybinės veiklos dvidešimtmetį ir šilutiškiams surengė jubiliejinį koncertą, kuriame koncertavo keturi jos vadovaujami šokių kolektyvai.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kas Remintai teikia didžiausią džiaugsmą, kur ji semiasi kūrybinės energijos ir kieno palaikymą dieną iš dienos visus du dešimtmečius ji jaučia.

Meilę šokiui paveldėjo iš mamos

Reminta – tikra šilutiškė – čia gimė ir užaugo, čia gyvena ir gimtąjį miestą garsina dabar. Moteris prisimena, kad šokį pamilo nuo mažų dienų. Jos mama, choreografė Regina Puodžiuvienė buvo legendinio Šilutės liaudies šokių ir dainų ansamblio „Rezginėlė“ vadovė. R.Stoškuvienė sako, kad mamos šokių mokykla jai buvo geriausia. 

Baigusi vidurinę mokyklą, Reminta įstojo į Šiaulių universitetą, baigė muzikos pedagogės specialybę. Kadangi gerai grojo fortepijonu, iš pradžių norėjo pasilikti universitete ir dėstyti fortepijono specialybę. Tačiau likimas viską sudėliojo kitaip…

Šiauliuose Reminta sutiko savo būsimą vyrą, iš Tauragės kilusį Vygantą. Pora apsigyveno Šilutėje. V.Stoškus jau daug metų vadovauja Šilutę garsinančiai grupei „Karčema“ ir ne vienam jaunimo muzikos kolektyvui, yra daugelio muzikinių renginių organizatorius.

Reminta ir Vygantas vienas kitą papildo ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir kūrybinėje veikloje. Jis padeda įgarsinti žmonos organizuojamus renginius, ieško dalyvių, taip pat ir koncertuoja su savo grupėmis. O ji kartu su savo šokių kolektyvais dalyvauja vyro organizuojamuose renginiuose.

Už nuopelnus dirbant su jaunimu ir garsinant Pamario kraštą Reminta ir Vygantas 2012 metais buvo apdovanoti Šilutės r. savivaldybės „Lietuvininkų vilties“ premija.

Poros vaikai – taip pat meniškos prigimties. Sūnus Dovydas šiemet baigė Vilniaus kolegijoje populiariosios muzikos būgnų klasės bakalaurą. Dukra Guoda nuo 6 metų šoka sportinių šokių klubuose „Lūgnė“, „Kubana“, taip pat – mamos vadovaujamame „Salūne“. Ji taip pat padeda mamai ieškoti naujovių choreografijoje ir muzikoje.

Populiarina kantri stilių

Daugiau kaip prieš 20 metų Vygantas ir Reminta susipažino su kantri stiliaus muziką grojančiu ansambliu „Jonis“. Tuo metu Lietuvoje populiarus buvo ir „Mažeikių kaubojus“ – grupė, šokanti tokio stiliaus šokius.

Šilutiškiai užsikrėtė kaubojiško stiliaus muzika ir šokiais – jiems gimė idėja kažką panašaus kurti Šilutėje. Vygantas pradėjo groti kantri stiliaus muziką, o Reminta – kurti šokius. Tada ir atsirado šokių kolektyvas „Salūnas“.

Reminta pradėjo dirbti Šilutės žemės ūkio mokykloje ir subūrė daug jaunimo, norinčio šokti įvairaus stiliaus šokius – ir liaudies, ir kantri. Motyvacijos šokti įkvėpdavo ir įvairiuose konkursuose už pirmąsias vietas laimimos kelionės. Reminta pasakoja, kad tada aplankė Ispaniją, Italiją.

Choreografė džiaugiasi, kad norinčių šokti žmonių per visus tuos 20 metų nemažėjo. Tai ji laiko didžiausiu savo kūrybinės veiklos įvertinimu. Šiandien šokių kolektyvas „Salūnas“ jau yra išsišakojęs į keturias grupes. Moteris dar vadovauja moterų grupei „Dakota“, dėsto muziką Žibų pradinėje mokykloje.

Natūralu, kad viena ji nebespėja vadovauti visoms šokių grupėms, tad jai talkina Živilė Bartkienė, dirbanti su „Salūno“ jaunimo grupe.

Šokis turi būti ir paprastas, ir sudėtingas
Stoskuviene su_grupe_Dakota
Reminta pripažįsta, kad šokį sukurti sunku: reikia sugalvoti ne tik choreografiją, bet ir surasti tinkamą muziką, sceninius kostiumus. Anot jos, scenoje viskas turi atrodyti paprastai, bet kartu ir sudėtingai.

„Kartais sėdi pora mėnesių ir nieko nepadarai, atrodo, tuščia galva. O kartais per vakarą gimsta idėja“, – apie kūrybą kalba choreografė.
Moteris šypteli, kad kai visiškai praranda kūrybinį įkvėpimą arba, jos žodžiais sakant, išsikrauna, tada išvažiuoja kur nors pailsėti. Kelionių metu atsigauna, pamato kažką nauja ir gauna impulsą naujiems šokiams.

Ar šokti gali kiekvienas, ar vis dėlto šiam menui reikia prigimtinių savybių?

Anot choreografės, greitai pasimato, kas turi talentą. Vaikai savo gabumus dažniausiai atskleidžia ketvirtoje klasėje. Ji pastebi ir tuos šokėjus, kuriems nelabai sekasi, tačiau jie labai stengiasi ir daug dirba.

Tuo tarpu suaugusiems šokėjams šokis dažniausiai yra laisvalaikio praleidimo būdas. Pavyzdžiui, yra moterų, kurios nenori eiti į sceną, bet nori šokti dėl savęs. Reminta džiaugiasi, kad „Dakotos“ grupėje yra narių, kurios jau šoka 15 ar net 20 metų.

Didžiuojasi šokėjų pasiekimais

Stoskuviene su_seima_ir_StakenuR.Stoškuvienė džiaugiasi, kad praėję metai jos vadovaujamiems šokių kolektyvams buvo sėkmingi, buvo daug pergalingų išvykų į konkursus. Anot jos, šilutiškiams negėda rungtis su stipriais vilniečių, kauniečių šokių kolektyvais.

„Šiemet laimėjome 8 taures! Tai buvo nuostabu… Visos grupės labai stiprios, visi daug dirbome“, – savo šokėjais didžiuojasi R.Stoškuvienė.
Vadovė džiaugiasi ir jaunųjų šokėjų tėvais, kurie padeda ieškoti sceninių kostiumų, finansuoja kelionių išlaidas, nes dauguma konkursų yra mokami, viskas brangiai kainuoja.

Iškart po R.Stoškuvienės kūrybos jubiliejinio koncerto, gegužės 19-20 dienomis, „Salūnas“ dalyvavo tarptautiniame festivalyje – konkurse „Amber Baltic 2017“ Jūrmaloje. Jame  Lietuvos ir Latvijos vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų kolektyvai varžėsi įvairių stilių – šiuolaikinių, liaudies, sportinių, gatvės, šou – šokių kategorijose. Pasirodymus vertino profesionali žiuri iš Lietuvos, Latvijos ir JAV.  Rezultatas buvo itin džiaugsmingas – visoms keturioms „Salūno“ grupėms konkursas vėl buvo sėkmingas. Paauglių grupė iškovojo du I vietos apdovanojimus už šokius „In the dark“ ir „Passengers“. Vaikų grupė laimėjo II vietos diplomą už šokį „Crazy Friday“, merginų grupė, kuriai vadovauja Ž.Bartkienė, iškovojo II vietos diplomą už šokį „Wild Tribe“.