2013-ieji Lietuvos verslo paramos agentūroje pasibaigė rekordiniu kiekiu pasirašytų sutarčių

Shaking-Hands3Per paskutinius du praėjusių metų mėnesius – lapkritį ir gruodį – VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) buvo pasirašytos 476 trišalės projektų finansavimo ir administravimo sutartys, kuriomis skirta daugiau nei pusės milijardo litų Europos Sąjungos (ES) struktūrinė parama.

Daugiausiai – net 262 ES paramos projektus pradėjo įgyvendinti verslo sektoriaus įmonės ir įstaigos. Tai projektai, kurių metu bus skatinamas verslumas, ieškoma naujų eksporto krypčių, kuriami ar plečiami gamybiniai pajėgumai bei didinamos paslaugų teikimo apimtys. Didžiausią projektą įgyvendins Šiaulių miesto savivaldybė, kuri už 32 mln. Lt plės Šiaulių pramoninio parko infrastruktūrą. AB „FL Technics“ 10 mln. Lt europinių lėšų investuos į naujo orlaivių techninio aptarnavimo terminalo įrengimą, o UAB „Rokor“ už tokią pačią paramos sumą tobulins aukštos raiškos šviesos diodų (HB LED), mikroelektronikos, optinių komponentų gamybą.

102 projektai bus skirti kurti ir skatinti įmonių ir klasterių naujoms paslaugoms ir produkcijai, naujų  mokslinių tyrimų kūrimui ir jau esamos tyrimų bazės plėtrai. Inovacijų plėtros projektų tarpe didžiausios 13,7 mln. lt europinės investicijos numatomos UAB „Intersurgical“, kuri tobulins oro takams, anestezijai, reanimacijai ir deguonies bei aerozolio terapijai skirtus gaminius. Tuo tarpu Viešoji įstaiga Šiaurės miestelio technologijų parkas, kuriam skirta 6,2 mln. Lt paramos, kartu su partneriais plėtos sumanaus miesto zoną, kurioje įmonėms, kartu su mokslo įstaigomis, bus užtikrintos galimybės atlikti pramoninius tyrimus, vystyti technologijas, kurti naujus produktus ir paslaugas.

Energetikos sektoriuje pasirašytos 97 projektų finansavimo ir įgyvendinimo sutartys už beveik 187 milijonus litų. Šių projektų dėka bus renovuotos mokyklos, darželiai, kitos viešosios paskirties įstaigos, taip pat statomos ekonomiškos elektrinės, modernizuojama pasenusi ir susidėvėjusi elektros, šilumos tiekimo infrastruktūra.

Daugiau kaip 36 mln. Lt bus skirti sutvarkyti 15 turizmo traukos objektų visoje Lietuvoje – tai ir Jašiūnų dvaro sodyba, ir turizmo trasa aplink Platelius iki pat Plungė, ir Palėvenės buvusio dominikonų vienuolynas. Daugiau kaip 3 mln. Lt taip pat skirta Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos projektui, kurio metu bus gerinamas Lietuvos įvaizdis ir žinomumas svarbiose ir perspektyviose užsienio turizmo rinkose.

Iš viso nuo 2008 m. iki 2013 m. pabaigos LVPA pasirašė 3738 sutartis už 4,9 mlrd. Lt, baigta 2 250 projektų už 2,1 mlrd. Lt.

2007-2013 m. laikotarpio projektai bus baigti įgyvendinti 2015 m.